Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! Elmegy teljesen a...

Segítség! Elmegy teljesen a tejem? Már 2 napja nincs tejem illetve alig.

Figyelt kérdés
5hónapos babám evés után sírdogál és enne még. A mérleg sem mutat annyit amennyit enni szokott, napközben alig 40-et mutat a megszokott 100-150 helyett. Kipróbáltam minden teát, bogyót,1óránként szoptatok de az sem használ. Lehetséges, hogy végleg elmegy a tejem?
2009. dec. 1. 17:11
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem idegeskedtél sokat?Eszel rendesen?Esetleg lehet meg fog jönni.

Nem akarlak megijeszteni,de lehet el apadsz akkor...de nekem is volt ilyen egy pár napig aztán beállt újra.

Igyál sört,alkohol menteset,az is nagyon jó tejserkentő.

2009. dec. 1. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Szia! Leírom én mit csináltam mikor kevés volt a tejem: minden szopi után fejtem 10 percig(egy alkalommal csak egy mellből szopizott a kisfiam), az esti szopinál mindkét cicire kétszer rátettem a babóm, majd szaporító fejést csináltam (7-7-5-5-3-3-1-1). Valamint növeltem a folyadékbevitelt. Kb. 3 nap és megint volt rendesen tejem.

4 hónapos kisfiú anyukája

2009. dec. 1. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia! Ne idegeskedj! Elofordul minden babanal, hogy nincs akkora etvagya nehany napig, mint elotte. Ennek szamos oka lehet. A foga no; a te hormonvaltozasodra is reagal (menses ideje alatt)... Van amelyik baba igy jelzi, hogy mar rendes etelt szeretne. De ha elkezded levalasztani, a szoptatast akkor se add fel, sot, miutan 6 honapos kor korul van egy ujabb novekedesi ugras, akkor is meg erdemes lenne megtartani az osszes szoptatasi idot, csak a rendes etelt szopi utan kinald. Ha a babat rendszeresen szoptatod, es te is eszel-iszol megfeleloen (eleget), akkor NINCS ok arra, hogy a tejed apadjon! De ne feledd: NE idegeskedj! Nyugi, vissza fog allni minden a rendes kerekvagasba! Ha pedig azert gondolod, hogy kezd a tejed apadni, mert a melleid puhabbak, mint kezdetben, az teljesen normalis, nem azert van, mert "uresek", hanem mert ez is 3-6 honap korul hormonalisan megvaltozik. A babucid pedig lehet, hogy azert sirdogal, mert a te aggodalmadat erzi, es az nagyon is atragad ra.

Nehany tipp: Fejd le a masik cicidet, amibol nem adtal tejet; igyal tejet, alkohol mentes sort, folyadekot min. 2,5 liter/nap; napi 2szer 5 golyo az Urtica urens 5ch homeopatias keszitmenybol (vigyazat, a homeopatias keszitmenyeknek szedesehez sok szabalyt tudni kell, es be kell tartani); bujj ossze a kicsivel 1 ejszaka, es tedd a cicidre amikor csak lehet (azert a kovetkezo nap/ejjel pihend ki magad); 300 kaloriaval tobb bevitel az atlagosnal. Es -bocsi- "dobd ki" a merleget. Azzal csak stresszeled magad jobban, ha allandona meregeted a kicsit, es nem azt mutatja a merleg, amit szeretnel latni. Merd hetente, ha akkor lathato a sulycsokkenes, akkor erdemes a vedonovel beszelni.

Sok szerencset, es boldog babazast!

(szoptatos anyukaja egy 2,5 eves, es egy 6,5 honapos gyerkocnek)

2009. dec. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a tanácsokat! Még nem adom fel próbálkozok hátha beindul újra. Köszönöm még egyszer!
2009. dec. 2. 13:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!