Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mindenképpen jelezné a babám...

Mindenképpen jelezné a babám (8 hetes), ha kevés neki a tej? Evés után mosolyog, nézeget, aztán alszik. A heti súlymérésnél viszont van, hogy csak 80 g. -ot gyarapszik.

Figyelt kérdés
2010. jan. 17. 19:50
 1/8 anonim ***** válasza:
a védőnő szerint nem feltétlenül jelzik, vannak úgymond "csendes éhezők". Deha gyarapszik akkor nem kell aggódnód, egyenletes legyen a gyarapodása, tehát ha mondjuk két hete 150 g-ot gyarapodott, aztán 100-at és most 80-at, lehet, hogy van valami probléma, de ha mindig ekörül gyarapodott akkor biztos nincs gond. Meg pl nálunk havonta egyszer kellett menni méretni, és azt nézték, a havi gyarapodást, úgyhogy lehet, hogy a heti nem is számít.
2010. jan. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy hét nem mérvadó. Ha több héten is úgy látod nem gyarapszik rendesen, akkor szólj a védőnőnek vagy a dokinak.
2010. jan. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Éppen ez az,pár hete még jobben hízott(150-200g.)volt hetente a gyarapodása.Akkor holnap hívom a védőnőt!Köszi a válaszokat!
2010. jan. 17. 22:00
 4/8 anonim ***** válasza:
Semmi baj, ha éhes lenne, ordítana, a csendes éhezés csak elmélet. Az is lehet hogy csak éppen a mérés előtt pisilt sokat vagy kakilt egy nagyot, ha 2az" benne maradt volna most 180g lenne a gyarapodás nem 80g. Szerintem nincs miért aggódnod, néhány heti gyarapodást még mindenképp várjatok meg, csak azután kell beavatkozni.
2010. jan. 18. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Bocsi az OFFért, de az utolsónak üzenem, hogy a csendes éhezés nem csak elmélet.

Az én fiam az első hónapban nem hízott egy dekát sem, sőt a születési súlyához képest még fogyott is. 2950grammal született, 2900grammal hoztam haza és egy hónap után 2800gramm volt. Ebből semmit sem vettem észre, mert mindig nyugodt, jól alvó baba volt és szopizott is fél órákat (mind utólag kiderült, nem evett, csak cumizott rajta). Nem volt beteg, a tejem ömlött, úgyhogy semmit sem lehetett ebből észrevenni.

Akkor bestresszeltek a mérleggel. Egy hónapig minden evést mérni kellett és hetente vihettem méretni. Na, mondanom sem kell, hogy tiszta ideg lettem, mikor nem evett fél óra alatt csak 30at. Már arra gondoltam, hogy íratok fel tápszert, mert biztos nem jó a tejem. Aztán a havi súlygyarapodása majdnem 1kg volt.

Sógornőm mondta, hogy hagyjam a csudába a méregetést, mert a havi gyarapodás számít, az a lényeg, hogy egy hónapban 500-800gramm körül ha hízik, az jó. Azóta egyszer-kétszer ráraktam a mérlegre, volt olyan hét, hogy nem is hízott szinte semmit, mert 50grammal volt több, mint előző héten ugyanakkor.

2010. jan. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
nekem volt hogy nem hizott egy dekat sem igaz csak 1x es 3honaposan,de a havi össz az jo volt,nekem az elejetöl azt mondja a vedönö hogy azt kell nezni hogy 1 honap alatt eleri-e a 800-1000grammot,mert az jo,ettöl ha kevesebb az se veszes,minden baba mas,az en fiam anyatejes es volt het amikor 400grammot gyarapodott,ami szerintem azert volt mert eves utan es kaki elött vittem.ez is szamit,megfigyeltem hogy amikor nem mertek gyarapodast akkor eves elött es kaki utan volt.jo nem?
2010. jan. 18. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
9:37 es vagyok most nezem hogy igazabol a kerdesre nem is valaszoltam,szerintem sirna ha nem lakna jol.az en fiam ugyan elaludt a cicin de amikor megprobaltam lerakni kiderült csak kummantott egyett,megint kert kajat,vagy egyböl sirt,es nem igen akart elaludni,korgo gyomorral nem fog elaludni szerintem.szoval az ehes baba sir es nem akar aludni vagy nehezen alszik sirassal,nekem ez a tapasztalatom
2010. jan. 18. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszokat.Lehet csak túlreagáltam tegnap,első babásként mindentől megijedek.Belegondoltam,és tényleg mérés előtt volt pisi,kaka is.Még várok egy hetet,remélem megindul a hízása!
2010. jan. 18. 20:40

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!