Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nincs elég tejem, sőőőt....

Nincs elég tejem, sőőőt. Rossz anya vagyok ha feladom?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés a tejem, és egyre kevesebb. 3 hónapos a babám, a szoptatás kész kínszenvedés, sír, nyűglődik, hiába teszem sokat mellre, hiába próbálok fejni, hiába próbáltam ki mindent (homeós bogyóktól az alkoholmentes sörig), NINCS több tejem. Nagyon kevés van már, és az is kínszenvedés. Baj ha nem erőltetem tovább? Nagyon rosszul érzem magam, ideges vagyok miatta, szomorú. Rossz anya vagyok ha nem próbálkozom tovább, elég volt a 3 hónap?
2010. jan. 10. 11:42
1 2
 11/17 anonim válasza:

Kedves Kérdező!

Magam is hasonló módon kínlódtam, és néztem szembe az engem vádló hős anyukákkal, akik bezzeg még el is adták, meg a cica is azt itta, annyi volt..... nekem mindenki azt mondta, hogy nem csinálom jól, biztosan nem akarom, meg lusta vagyok fejni, és így tovább..... három hónapig sírtam, minden etetés olyan szívfájdalom volt, majd meghaltam, pedig 16 évet vártam az én édes kis fiamra.

Majd ha akartam, ha nem, nem jött egy csepp tej sem, vagyis abba kellett hagyni. Ha cicizni akart a manóm, mindig oda adtam, így még rá húztunk két hónapot, de az már csak olyan nyami volt, amit a hangulatáért csináltunk. :o) Én még egy fél évig kerestem a válaszokat, és végül egy Rózsa Ibolya nevű nagyon kedves szoptatási tanácsadónő mondta el a tünetek alapján, hogy a PCOS nevű betegségem miatt nincs tejtermelésem. MÉg az orvosok sem mondták..... szóval ne sírj, és élvezd a babád. :o) Nem az anyatejtől lesz szuper egészséges, ez biztos. Az enyém nem beteges, míg barátnőim gyerekei már a kórházat is megjárták a négy év alatt többszőr is. Öleld, szeressd, aludj vele, és sok boldogságot nektek!


Bibe

2010. jan. 10. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Nagyon aranyosak vagytok!


Én is PCOS-s vagyok!!! Akkor lehet ez a baj?

2010. jan. 10. 20:34
 13/17 anonim válasza:
Remélem már jobb kedved van azóta és rájöttél, hogy nagyon is jó Anya vagy, ha ennyire aggódsz emiatt. A bébinek a jókedv és nyugodtság sokkal többet ér, mint a nem létező tej. Erről nem Te tehetsz!
2010. jan. 11. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Az én babám 4 hónapos és még 2 hónapos se volt amikor már hozzátápláltam tápszerrel..Napi kb. 30ml jött le az elején mind a két mellemből összesen,ma pedig már kb.5ml...SEMMI tejem,de van egy boldog kiegyensúlyozott tápszeres picibabám,aki boldog és jól gyarapodik..4200grammal szültem meg,a mai napon majdnem 8 kg.És büszke vagyok hogy az anyja lehetek,tudom soknak tűnik a 8 kiló,de hidd el nem látszik a babán,hogy tápszeres,ja amúgy 70cm..Inádom őt és ha nincs tej,hát nincs tej..Attól még nem áll meg a világ!!

TOJJÁL MINDENKIRE AKI AZT MONDJA A TÁPSZER KÁROS!!!

2010. jan. 11. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm Nektek is a válaszokat. Ma már jobb kedvem van. Igazatok van, a babámnak egy nyugodt és kiegyensúlyozott anyára van szüksége és nem egy befordult, depis anyára.
2010. jan. 12. 13:09
 16/17 anonim ***** válasza:
Hogy vagytok?
2010. jan. 14. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm, valamivel jobban, fejek mint egy őőőőrült és bízom benne hogy lesz elég.
2010. jan. 14. 18:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!