Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Nincs elég tejem, sőőőt....

Nincs elég tejem, sőőőt. Rossz anya vagyok ha feladom?

Figyelt kérdés
Nagyon kevés a tejem, és egyre kevesebb. 3 hónapos a babám, a szoptatás kész kínszenvedés, sír, nyűglődik, hiába teszem sokat mellre, hiába próbálok fejni, hiába próbáltam ki mindent (homeós bogyóktól az alkoholmentes sörig), NINCS több tejem. Nagyon kevés van már, és az is kínszenvedés. Baj ha nem erőltetem tovább? Nagyon rosszul érzem magam, ideges vagyok miatta, szomorú. Rossz anya vagyok ha nem próbálkozom tovább, elég volt a 3 hónap?
2010. jan. 10. 11:42
1 2
 1/17 anonim válasza:

Szia!

Nekem sem volt,és vettem egy elektromos mellszívót fejtem rengeteget .Aztán beindult... A plussz tejet lefagyasztottam ,és mivel nem nagyon szopizott ezért a lefejt tejet adtam neki(nem pedig tápszert).Nem is volt beteg ,amig bölcsis nem lett.Remélem tudtam segíteni :)

2010. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Nem vagy rossz Anya, ez nem azon múlik, hogy ki meddig szoptat!!!!
2010. jan. 10. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Van elektromos mellszívóm, kézi is, rengeteget iszom... tényleg mindent kipróbáltam és erölködök! Még tanácsadó is volt. Nagyon rosszul érzem magam, depis vagyok.


Köszönöm a válaszokat.

2010. jan. 10. 11:54
 4/17 anonim ***** válasza:
Ugyanezt éltem át, csak az én babám 4 és fél hónapos volt akkor. Már olyan szinten nem boldogság, hanem szenvedés volt a cicizés mindkettőnknek, hogy megkönnyebbültem, mikor a tápszert először adtam neki. Pedig nagyon igyekeztem, egy hétig kínlódtunk, majd mivel csökkent a súlya, felhívtam a védőnőt és megtárgyaltam vele. Azóta 1 hónap telt el, cicizik, most már jobb sokkal, bár csak a bal mellem kell neki, a jobb csak napi egyszer. Mellette pótolom tápszerrel és így én is és ő is sokkal nyugodtabbak vagyunk. JÓ ANYA VAGY! :)
2010. jan. 10. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
nekem is kevesebb lett, és kb két hét sírás (én is és babó is) feladtam a küzdelmet. (pedig első gyereket hat hónapig kizárólag szoptattam, meg utána még egy éves korig) Aztán adtam neki tápszert, először csak naponta egyszer, már napi három pótlásnál tartunk. Sz@r ügy, de ez van. Már beletörődtem, és valamiért jobban érzem magam. Elfogadni meg megérteni nem tudom, de a gyereknek ennie kell. Anyatejet így is kap, csak kevesebbet. Reggelre egész sok összegyűlik. Szerintem te már mindent megtettél, egyszerűen ilyen alkat vagy, nem tehetsz róla. Meg fogsz nyugodni, ha látod, hogy milyen szépen fejlődik, és milyen nyugodt.
2010. jan. 10. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

dehogy vagy rossz anya. csak most mindenhol azt slykolják beléd, hogy száz évig szoptass, meg hogy olyan nincs, hogy nincs tej, csak rakd százszor mellre, és akkor lesz. baromság.

én ugyanígy voltam, mint te. aztán, amikor 2 hónaposan is ott tartottunk, hogy 30 ml-t szopott egy alkalommal, akkor úgy döntöttem, hogy abbahagyom. a pótlást viszont nem fogadta el szoptatás után, ezért teljesen abbahygtam a szoptatást, és csak cumisüvegből evett anyatejet és tápszert. így meg tudott enni 50 ml-t is, és pár héta alatt elértük a 120 ml-t.

jó döntés volt.

2010. jan. 10. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
a gyereknek LEGKEVÉSBÉ egy idegbeteg anyukára van szüksége, annál a tápszer 100szor jobb. hagyd abba a kínlódást, mindkettőtöknek jobb lesz így, eleget próbálkoztál, le a kalappal a kitartásodért:)
2010. jan. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy ilyen aranyosak vagytok. Nagyon sokat sírok, és féltem is feltenni a kérdést...

Már ott tartok, hogy ha 2-3 óránként fejek, akkor sem jön több 30-40milinél 2 ciciből és ez is másfél óra alatt. És ezt már hetek óta csinálom. Így a babámmal sem tudok lenni, szopizni nem szopizik mert csak sír és sír (és én is).

2010. jan. 10. 16:34
 9/17 anonim ***** válasza:
Ne sírj drága, holnap irasd fel a tápszert te is és a baba is nyugodtabbak lesztek!!! Jó egészséget NEKTEK!!!!
2010. jan. 10. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Szia! Ne légy depis, fel a fejjel. Én is ebben a szituban vagyok, azzal a különbséggel, hogy nekem csak az egyik mellem működik. Nagyobbik kisfiamat sikerült 2 éves koráig szoptatni, ebből kízárólagos szoptatás 8 hónap volt. A bal mellem már akkor sem termelt semmit, hiába fejtem stb. Második kisfiam 2 hós és szinte már alig van tejem :( Ami eléggé lehangol, mert úgy néz ki, hogy ő is tejfehérje allergiás és jó lenne sokáig szoptatni. Én is sok mindent próbáltam már, de sajna nem akar jobb lenni a helyzet. De nem kínlódhatok egész nap fejéssel, mert a nagyfiúval is foglalkozni kell valakinek, mivel egyedül vagyok velük.

Sok boldogságot a babádhoz :)

És nagyon is jó anya vagy.

2010. jan. 10. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!