Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Van a mellemben egy hatalmas...

Van a mellemben egy hatalmas csomó, rettenetesen fáj! De úgy érzem magam, mint aki influenzás. Összefügg a kettő?

Figyelt kérdés
Először a csomó jött, rá egy napjára ez a fázós, ízületfájós, levert érzés... Emberek között isten tudja, mikor voltam, csak a tök üres utcánkban sétálunk néhanap (mikor süt a nap) a fiammal... Nektek volt ilyen??? Mit kell tennem, hogy jobban legyek?
2010. jan. 1. 14:51
 1/6 anonim ***** válasza:

Szerintem nem valószínű, h van összefüggés. Vagy esetleg lappang benned valami, de az még enm jött ki, és ehhez társult a tejcsomó, amitől viszont mindenképp "meg kell szabadulni".

Szoptatás előtt melegítsd fel a csomó területét (egy jól záródó hengeres befőttes üvegbe tegyél meleg, de nem tűz forró vizet és azt görgesd ide-oda a ciciden), utána gyengéden de határozottan masszírozd át, és ha tudod, szoptasd úgy a babár, hogy az álla legyen a csomó irányába. Mindig a csomós mellből kezd a szoptatást, és ha kell, akkor a másikat fejd le később, nehogy "beálljon az is", bár egyszerre nem szokott mindkettő. Miután a csomó "eltűnik", még kb. 2 napig érzékeny marad a helye, de ez normális. Szopi után még fejheted is egy kicsit, hogy teljesen kiürüljön. Munkás, de megéri ebben a stádiumban "elkapni", mert akkor nem lesz mellgyulladásod...

Jobbulást!

2010. jan. 1. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Szia!

De igen, lehet összefüggés a kettő között. Nekem már kétszer volt ilyen. Először csak rossz volt a közérzetem, és fájt egy része a cicimnek, amit elmaszíroztam, utána elmúlt.

Majd másodszor pont 24-én reggel ébredtem arra, hogy a másik cicimbe szintén fáj egy csomó, ha maszírozgatom, és rá fél órára már a 24 fokos panellakásban megfagytam kötött pulcsiban. Olyan rosszl voltam, így még a babót sem tudtma volna ellátni. Persze a beiglisütésnek is lőttek.

Hőemelkedésem is volt, 37,4 és egy ismerőst kérdeztem meg telefonon, hogy mit vehetnék be hőemelkedésre: az első kérdése az volt, hogy a cicid nem fáj? Szóval összefügghet.

Vettem be algopirint, maszírozgattam, szoptattam, fejtem, hál istennek délutánra már sokkal jobban voltam. Az ajándékokat is sikerült becsomagolni, és jót szentestéztünk.

Bár nekem nem volt egy nap eltérés, de szerintem neked is ez lehet, begyulladhatott egy tejmirigy.

Ahogy az előző írta, maszírozd finoman, szoptass és fejj, hogy minél előbb kimenjen a gyulladás. Ha hőemelkedésed van, algopirint nyugodtan bevehetsz, hogy nehogy lázzá fajuljon.


(nekünk a korházban is algopirint adtak fájdalomcsillapításra, és az ismerősöm is az orvosira jár, mellesleg tavalyi évet végigszoptatta)


Jobbulást!

2010. jan. 1. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Lehet összefüggés, míg szoptattam, kétszer volt ilyen nekem,először csak a mellem fájt, és még vagy aznap este vagy másnap előjött a betegség többi tünete. Tehát valami összefüggés bizti van. Masszírozd ki jól a csomót, fejd le a melled és másnapra jobb lesz.
2010. jan. 1. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
De, lehet osszefugges. Nekem tobbszor volt mellgyulladasom, es nekem is a csomo utan jott az izuleti fajdalom, majd a magas laz. Masszirozd ki a csomot minel hamarabb, es remelhetoleg nem lesz lazad.
2010. jan. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 xStefix ***** válasza:

Összegezve az eddigieket: ez nem más, mint a mellgyulladás!

Nekem 3x volt, de túlélhető, ha gyorsan kezeled.

Egy javaslat: [link]

2010. jan. 3. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

Mit kell tenned, hogy jobban légy?


Hát gondolkozz el azon, kinek a feladata az ilyen összefüggések keresére!


Dr...X.Y.


Dereng már ugye?


Ja, hogy nincs idő elmenni? Á persze...

2010. aug. 4. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!