Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet több a tejcsi emiatt?...

Lehet több a tejcsi emiatt? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Bimbóvédővel szoptató, majd azt elhagyó anyukák tapasztalataira lennék kíváncsi.


Az első perctől kezdve csak bimbóvédővel tudott szopizni a kisfiam. Hiába használtam a terhesség utolsó harmadában bimbókiemelőt, próbáltam praktikákat bevetni, nem segített. A bal mellbimbóm nagyon befelé fordul, a jobb pedig lapos.


25-én lett 3 hónapos. Próbálgattuk a 3 hónap alatt, hogy elhagyjuk a bimbóvédőt, egyszer sikerült anélkül is szopiznia, többször nem. Viszont tegnaptól a jobb mellből anélkül eszik, ma meg már a balból is. A világ legboldogabb anyukája vagyok most, hogy nem kell azt a műanyag vacakot használnom, nem kell vele szenvedni többet. Persze áldom az eszét annak, aki kitalálta, mert nélküle nem ment volna a szoptatás.

Nekem úgy tűnik, mintha több lenne a tejcsi ma.

Szóval, tapasztalatokat várok, hogy akinek sikerült elhagynia, az észrevett-e valami változást a tej mennyiségét illetően. Csak azért, mert eddig ugye nem közvetlenül a mellet ingerelte, mert ott volt a bimbóvédő.


2009. dec. 31. 17:24
 1/4 anonim ***** válasza:

Nekem ugyanez volt, csak nekem nagyobb szerencsém volt, és 6 hetes korára sikerült elhagyni:)) Nekem is több lett a tejem, és szerintem attól, hogy csak jobban szív a pici, ha nem kell még küzdenie egy műanyaggal is, arról nem is beszélve, hogy előfordult, hogy nem jól volt rásimulva a védő, és amit szegénykém kiszívott, annak a fele kifolyt menet közben:))

Azóta is csak szopizik, bár pár gyümölcsöt már megkóstoltunk. Jó babázást, és nagyon Boldog Új Évet!

2009. dec. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszodat! Igen, nekem is volt, hogy a kezemen folyt végig a tejcsi, miközben tartottam a bimbóvédőt, ami persze nem simult rá teljesen. De mostmár sokkal jobb! :)


Nektek is Nagyon Boldog Új Évet!

2009. dec. 31. 22:18
 3/4 anonim ***** válasza:

nekem ma egy hetes a lányom, már a kórházban sebes lett a mellbimbóm. (senki se segített a kórházban a szoptatásban..).

Csütörtök óta csak bimbóvédővel tudok szoptatni, de úgy érzem hogy keveset eszik a babám, mert túl hamar elfárad. De sajnos nem tudom még elhagyni, mert tiszta seb vagyok :S

2010. jan. 3. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
utolsónak: próbáld ki a medela purelan krémjét, nekem teljesen helyrehozta, addig meg maradhat a bimbóvédő. És ha teheted, minél többet levegőztesd a cicidet, az sokat segít!
2010. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!