Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Egyaltalan nem vagyom a...

Egyaltalan nem vagyom a szoptatasra. Valtozni fog ez meg?

Figyelt kérdés

A masodik babank fog egy honapon belul megszuletni. Egyszeruen nem tudok arra gondolni, hogy mi is lesz a szoptatassal, fog-e menni, vagy sem, jo lesz-e, vagy sem, ugyanis csak negativ emlekeket, erzeseket szereztem ezzel kapcsolatban az elso gyermekemnel, mara mar teljesen kozombos lettem.

Az elso terhessegem alatt nagyon keszultem ra, termeszetesnek vettem, hogy menni fog, de hiaba feszultem meg ket honapon at a szules utan, a legnagyobb tejmennyiseg is nevetsegesen keves volt, amit egy nap alatt produkalni tudtam, a vegletekbe estem, annyira fanatikusan akartam, hogy legyen tejem es az igazan boldog, kiegyensulyozott babazos idoszak csak akkor koszontott be az eletunkbe, amikor tulleptem a dolgon, feladtam, megnyugodtam es tapszeres lett a babam.

Azutan minden olyan szepnek tunt, addig meg a tejtema volt szamomra a "pokol".


Valoszinuleg ennek koszonheto, hogy most egyszeruen nem tudom elkepzelni, hogy megint vegig csinaljam ezt a tejes szenvedest. Egyaltalan nem mozgat a tema, nem tudok amiatt aggodni, hogy menni fog-e a szoptatas, ugy erzem, hogy teljesen mindegy, ha lesz tej, akkor jo, ha nem lesz, akkor ugy is jo.


Van igy ezzel mas is?

Mar lassan a szukseget erzem, hogy valakivel megbeszeljem ezt, hogy mastol is velemenyt kerjek, de a ferjemen es anyukamon kivul senkinek sem merem felfedni a kozombossegemet, mert attol tartok, hogy sokan csak elitelnenek a hozzaallasom miatt es nem batoritananak, vagy tanacsot adnanak...


2009. dec. 31. 16:25
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

na elolvastalak. vannak kifejezetten tápszerpárti, és kifejezetten anyatejpárti emberek, én valahol a kettő között helyezkedem el.

első babám előtt úgy voltam, majd lesz, ami lesz.

nehéz szülésem volt, majdnem 2 hetes túlhordás, vákuummal szedték ki a babámat.

elvették tőlem és folyamatosan tápszerezték, és ez a legkisebb gondom volt, nagyon vártam, hogy végre hazaengedjék. szerencsénk volt, semmi baja nem lett, ötödik napon hazavihettem. aznap este nem volt tejem, csak minimális. azt mondtam, ha tápszer kell, akkor tápszeres lesz, és akkor mi van. másnapra csodák csodájára megindult a tejem, első 3 hónapban ragyogóan, második 3 hónapban már nehezebben ment a szoptatás, fél éves koráig sikerült anyatejjel táplálni a kisbabámat.

én mindvégig úgy voltam vele, hogy lesz ameddig lesz, nem ettől függ a baba boldogsága, úgymond "ahogy esik, úgy puffan." ha végig görcsöltem volna, biztos vagyok benne, hogy eddig se sikerült volna. bátran elkezdtem 4 hónaposan a hozzátáplálást, mert fogyott a tejem. itt majd sokan leírják neked, hogy mennyi mindent meg kell tenned, mert ez az életben valaha volt legfontosabb dolog, pedig nagyon jól tudod, hogy nem így van, az első gyereked is "felnőtt" tápszeren.

szerintem nyugodj meg. dőlj hátra. ha lesz tejed, akkor lesz, ha meg nem, akkor nem. felesleges ezen görcsölni. az biztos, ha lesz tejed, nem lesz kérdés, úgyis szoptatni fogod. ne hallgass senki rosszakaróra. boldog babázást kívánok!

2009. dec. 31. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod!

Es amig el nem felejtem: boldog uj evet!

2009. dec. 31. 16:40
 3/7 anonim ***** válasza:
85%
lehet, hogy most eredményesebb lesz a szoptatás, mert nem fogsz annyira izgulni miatta.
2009. dec. 31. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
75%

Szia

Nekem két gyermekem van és egyiket sem szoptattam ,mert az intenzivre kerültek és tápszert kaptak utána fejtem még kb 1-1,5 hónapig és kész.De azt már most eldöntöttem hogy a harmadikkal már nem csinálom ezt , egyszerűen tápot kap és kész nem fogom magam az anyatej miatt streszelni meg ezzel együtt a babát sem.

Ne foglalkozz másokkal te érzed mi jó nektek .

2009. dec. 31. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
17:11-nek nagyon igaza van! Legyél csak nyugodt és szerintem ezzel leszel sikeres! Megsteretném kérdezni a másik babád felnőtt tápszeren??? Jééééé! Tényleg az nem méreg?:):):) Semmi gond nincs egyébként ha közömbös lennél a szoptatás iránt nem írtál volna ide! Érdekel téged de egy picit se izgulj mi lesz! Ügyes vagy mindenképpen!
2009. dec. 31. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Manapság már nagyon jó minőségű tápszerek kaphatóak.Nem az számít mivel eteted a picit,hanem az hogy az a bizonyos babázós időszak jól,és boldogan elteljen.Ne görcsölj...lesz ami lesz. Az én kisfiam tápszeren nevelkedik,mert egy csúnya daganatos betegség után eltávolították a ball mellem,és valahogy rettenetesen szörnyen éreztem magam ha a szoptatás szóba került.De szerencsémre anyósom kirángatott a "mély gödörből"...nem mindenkinek adatik meg hogy anyateje legyen :) de mindenkinek lehet egészséges ,szép,és boldog babája...tök mindegy mit kap enni,anyatejet vagy tápot! hidd el,még megjöhet a kedved a szoptatáshoz,és biztos vagyok benne ,ha alább hagy az ezzel kapcsolatos görcsös idegeskedésed,minden rendben lesz.
2009. dec. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Azért érdemes lenne megnézetni a melled,lehet hogy kevés tejmirigyed van,vagy pedig nincs is,esetleg valami hormonális gond.

Úgy gondolom mindenképp járj utánna miért nem volt tejed.És ezzel tiszta vizet önthetsz a pohárba.


Itt kérdezz: [link]

2009. dec. 31. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!