Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan lehet előkészíteni a...

Hogyan lehet előkészíteni a mellet előzetesen a szoptatásra, hogy ne legyen majd olyan érzékeny? Kell-e egyáltalán?

Figyelt kérdés
Úgy tudtam eddig, hogy a mell ingerlése az utolsó hónapokban megindíthatja a szülést, de van aki pedig a mell dörzsölését, edzését javasolja, hogy a szoptatás ne legyen olyan fájdalmas. Hogy is van ez?
2008. dec. 20. 22:34
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem szükséges előkészíteni. Bízd a természetre!

Enyhe fájdalmat így-is úgy is érezhetsz az elején, de a bimbóvédőkrém csodákra képes.

Szép szülést és boldog karácsonyt!

2008. dec. 20. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sem fontos előkészíteni, így is úgy is lesznek kellemetlen pillanatok...

Elvileg ha jól van mellre rakva a baba (ami annyit jelent elsősorban, hogy nem csak a bimbót szívja, hanem a szájába kerül egy nagyobb rész a bimbó alatti bimbóudvarból is), akkor nem fájdalmas a szoptatás és hosszabb távon sem sebesedhet ki a bimbó. Arra figyelni kell, hogy lehetőség szerint ne ázzon fel teljesen.

Egyébként a mell hamar hozzászokik a szoptatáshoz. Nekem az első napokban volt furcsa érzés és kicsit kellemetlen, illetve még most is az első néhány erőteljes szívás, amikor a baba rácsatlakozik, az nem túl jó. De ez tényleg csak néhány másodperc.

Ha viszont mégis megtörténik az, hogy érzékeny a mellbimbó, fájdalmas a szoptatás, akkor valóban ott van a bimbóvédő és a különböző krémek (bár nagyon sokan az anyatejjel való bedörzsölést javasolják, állítólag az a legjobb).

Egyébként soha nem gondoltam volna, hogy nem fog fájni, ha a baba szopik, merthogy terhesség alatt olyan érzékenyek lettek a melleim, hogy néha már a melltartó dörzsölésétől is csillagokat láttam.

Egyébként igaz az, amit írsz. A mellbimbó ingerlését is a szülés beindítás egyik természetes módszerének tartják (elsősorban külföldön elterjedt ez a módszer). Ezért is van az, hogy amint megszületik a baba cicire kerül, mert a szoptatáskor felszabaduló hormonok elősegíthetik a placenta leválását és meggyorsíthatják a placenta megszülését. Szoptatás közben a gyermekágyas időszakban is lehetnek mensi szerű görcsök, valamint a vérzés intenzívebb lehet, mert a méh elég erős összehúzódásokkal reagál a szoptatásra.

2008. dec. 21. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat, megnyugtattatok!! :)
2008. dec. 21. 10:05
 4/4 anonim ***** válasza:
Sehogy nem kell előkészíteni hogy kinek fáj kinek nem sokmindentől függhet.Bimbóvédő beszerzése célszerű és vidd magaddal a kórházba is.Általában mindenkinek fáj egy picit az elején de majd elmúlik.
2008. dec. 21. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!