Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 4 hós babám az elmúlt hónapban...

4 hós babám az elmúlt hónapban csak 250g-ot hizott, az kevés?

Figyelt kérdés
2009. dec. 30. 20:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezt a gyerekorvossal beszéled meg, de a nagykönyvben az van írva, hogy fél kilót hízni kell havonta.De pár hónap után már nem híznak annyit, mint az elején.Van ilyen, hogy egyszer többet, egyszer kevesebbet híznak.Mit eszik?
2009. dec. 30. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

nem volt véletlen beteg?


mert akkor nem hiznak sokat. nekem volt olyan h csak 150got hizott a kisfiam, de akkor 3hétig beteg volt a hónapbol, de a köv hoban behozta.

2009. dec. 30. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Csak anyatejes, de úgy érzem nem elég a tejem pár hete... akartam pótlást adni de nem fogadja el a tápszert
2009. dec. 30. 20:55
 4/12 A kérdező kommentje:
nem volt beteg
2009. dec. 30. 20:56
 5/12 anonim ***** válasza:

A negyedik és ötödik hónap között az én fiam 280 g-ot hízott, de a doki azt mondta nyugi, semmi baja, most ennyi, korábban meg több volt, lesz még kevesebb is.

Mennyivel született, és most hány kiló? Ez is sokat számít! Meg az, hogy mennyit mocorog.

2009. dec. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Miből gondolod, hogy nem elég a tej?Sír evés után, és kérne még?Gondolom egész nap mozog, meg sem áll, az enyém legalábbis ezt csinálja, 9-én lesz négy hónapos.Első hónapba 1040, a másodikban 1080, a harmadikban már "csak" 580 grammot hízott.A negyedikben eddig 540-et.Nálunk is lelassult a hízás, szerintem a sok mozgás miatt.A dokival mindenképp beszélj, majd ő fog tanácsot adni.
2009. dec. 30. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

3110-el született most 5700... sokat jár a keze lába


Onnan gondolom hogy nem elég a tej mert a melleim olyan üresnek tűnnek és egyre többször van hogy nyüglődik szopi közben, amikor szopik akkor a korty nyelés hangot sem hallom folyamatosan... sokat cumizik, vagy ha az nincs akkor a szájában van az egész ökle. Sűrűn van cicin amikor csak elfogadja, kb 2 óránként, kivéve éjszaka, akkor több is eltelik. Amikor néha megmérem mennyit szopik olyan 60g körül van.. Nemtudom hogy a foga jön-e vagy tényleg a tejem nem elég...

2009. dec. 30. 21:10
 8/12 A kérdező kommentje:
Doki aztmondta kiderül hogy mi a helyzet ha meglátjuk mennyit hízott... (pár nap múlva megyünk a 4 hós vizsgálatra)
2009. dec. 30. 21:11
 9/12 anonim ***** válasza:

Szoptass két mellből. Először szoptasd meg az egyikből, alaposan ürítse ezt a mellet, majd tedd át a másikra. Ha éhes még, akkor szopni fog. Ne aggódj, legközelebbre is lesz majd lejed! Így több inger éri a melledet, több tejed is lesz!

De lehet, hogy csak cumizgatni szeretne! Nem is kell az órát nézni, az én fiam is sokáig 2 óránként szopott, pedig volt tejem rengeteg.

Egyébként a súlyára nem lehet panaszkodni, mert lassan megduplázza a súlyát, általában fél évesre szokták elérni a duplázást!

Az, hogy az öklét rágja, az ebben a korban normális, mivel mindent rág, s ami először a keze ügyében van, az az ökle! Ez nem következtetés arra, hogy éhes!

Ha nem fogadja el szopi után a tápszert, akkor JÓLLAKOTT!

4 hónaposan már tényleg feszenghet szopi közben, forgolódik, mivel már érdekli a világ, nézelődik. Hagyd nézelődni, ha éhes, akkor pár pillanat múlva vissza fog térni a cicire szopizni!

Szopi után nyűgös, vagy nyugodt? Van elég pisis, kakis pelusa?

2009. dec. 30. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm kedves útolsó...


Már 2 mellből szoptatok, de sokszor nyüszögve szopizik és el el engedi, azután hiába kínálom a másodikat nem fogadja el csak sír a cumit berakom a szájába megnyugszik... a tápszerre nagyon fintorgott (mondjuk rémes szaga van Humana 2-es) nemtudom hogy nem-e az a baj hogy rossz a szaga/ize

2009. dec. 30. 22:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!