Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mi a legemlékezetesebb szopis...

XStefix kérdése:

Mi a legemlékezetesebb szopis élményed? (fura / kedves / megalázó / boldog / szívszorító stb. )

Figyelt kérdés
2009. dec. 28. 00:41
 1/8 anonim ***** válasza:
60%

Kettő van, az egyik aranyos, a másik gyötrelmes. Az első, hogy amikor még igencsak kezdő voltam, és próbáltam rábírni a kisfiam, hogy kapja be a cicimet, akkor anyukám mindig azon nevetett, amikor látta, hogy vele együtt én is nyitogatom a számat :) Mondjuk ugyan ezt csináltam akkor is, amikor elkezdtem kanállal etetni :) Sőt, ő is ezt csinálja, amikor "eteti" a maciját.

A gyötrelmes az volt, amikor szintén még kezdő koromban nem fejtem ki rendesen a mellem, és én nagyon hajlamos voltam rá, hogy bedurranjon, ha marad benne valami, ezért kellett ez a procedúra, meg amúgy sem indult be könnyen. Na és nem fejtem ki rendesen, és estére olyan tejlázam lett, hogy ihaj... Hozzá sem értem, de már sírtam a fájdalomtól, miközben mindenki (anyu, orvos, védőnő, stb) azt mondták, hogy mindegy mennyire fáj, ki kell fejni. Pakoltam rá a meleget, fogamat összeszorítva fejtem, közben bőgtem. Egyrészt mert fájt, másrészt mert rettegtem, hogy ha nagyon eldurvul a helyzet, akkor fel kell vágni. Nagyon rossz volt.

Mondjuk most eszembe jutott mégegy jó. Semmi különleges igazából, csak mint írtam, elég nehezen indult be a tejem, eleinte azt hittem, hogy szopik a fiam, közben csak nyammogott rajta. Aztán amikor először meghallottam azt a jellegzetes hangot, ahogy szopizik, nyel és közben szuszog, na az mennyei érzés volt.

2009. dec. 28. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
71%
Nekem nem egy konkrét alkalom,hanem amikor a két fiam együtt szopizott,az egyikük másfél éves volt, a másik újszülött.Olyan édesek voltak,ahogy este feküdtek a két oldalamon.:)A másik az ikerlányaim együtt-szopizása,sokszor megfogták egymás kezét közben,az is nagyon aranyos volt.:)
2009. dec. 28. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Nekem is az ikrek szopizása jut eszembe, ők csaknem mindig egymás kezét fogják közben, simogatják egymást, néha kinyomják egymás szemét (merő szeretetből), néha kacagnak, mosolyognak közben egymáson, egymásra.
2009. dec. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Néha érzem magam egy fejőstehénnek, sokszor utálok már éjszaka fölkelni (fél éve nyomom), de általában nagyon imádom a közelségét.
2009. dec. 28. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát az nem volt egy nagy öröm, amikor apósom végignézte a folyamatot... Na jó, egy nyitott polc éppen volt köztünk... Sz.ar egy élmény...:S Ja, anyósom meg premier plánban bámult egy méterről... :(
2009. dec. 28. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kicsit off. Én még csak most fogok szülni, de az ilyenektől, hogy anyósom, vagy apósom végignézze kiver a víz. És az a legrosszabb, hogy nem tudom olyan határozottan mondani a dolgokat, hogy azt be is tartsák, vagy meg is értsék. Anyukámat még ki tudom küldeni, de azt nem akarom, hogy férjem anyukája végignézze ahogy bénázom:S:(.
2009. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az előző vagyok... Hát igen. Igazából engem az anyukám egyáltalán nem zavart, hiszen azért látott már az életemben többet is belőlem, pedig előtte azt hittem, hogy ő is zavarni fog. Azután végül kiderült, hogy még örültem is annak, hogy ő nézett (illetve nem is engem, hanem a kisunokáját...)

Ám a férjem szüleinek nem tudtam volna sértődés nélkül szólni, ehhez a férjem is kellett volna, de ő sem érte fel ésszel, hogy mondjuk áthívja őket a konyhába egy teára vagy valami... Amikor elmentek, szóltam neki, hogy nem tudom ezt hogy gondolta, közölte velem, hogy hát semmi nem is látszik belőlem! Hát mondom nem, de azért a szoptatás intimebb dolog annál, mintsem hogy az egész rokonság végignézze...:S

Beszéld meg előtte a pároddal, hogy ilyen esetben mi lesz a vészforgatókönyv. Sokat fog segíteni az amúgy is bajos lelkiállapotodon! :o)

2009. dec. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem volt egy kedves emlekem a szoptatas elejerol. Kb 2 honapos lehetett a fiam, es addig mindig ulve szoptattam, a kisfiamat a karomban tartva. Aztan ki akartam probalni egy masik poziciot, mert mar elegge rutinosan ment a szoptatas, gondoltam, kiprobalom vele a futball fogast, amikor oldalt a honalj alatt tartom a babat. Amikor odaforditottam a fiamat, hogy szopizzon, annyira megdobbent a furcsa pozicion, hogy gurgulazva elkezdett kacagni es ugy nezett ram, hogy total az latszott rajta: Anya, hat nem tudod, hogy nem ebben a hulye pozban szoktunk szopcsizni? :))

Nagyon edes volt, sosem fogom elfelejteni.

2009. dec. 28. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!