Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik szoptatnak miért fejnek?

Akik szoptatnak miért fejnek?

Figyelt kérdés
Akik szoptatnak és szopik is rendesen a baba, azok miért és mikor szokták lefejni a tejet?
2009. dec. 27. 19:54
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Lefagyasztja a tejet és felhasználja mikor fözeléket készít a kicsinek.Esetleg ad olyan családoknak,ahol kisbaba van és valamiért nincs elég teje az anyukának.
2009. dec. 27. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor van erre szükség, ha 1: túl sok a tej, és messze nem ürül ki a mell, ekkor érdemes leadni más babáknak az anyatejgyűjtőbe, vagy lefagyasztani, és később a főzelékbe felhasználható 2: az anyának távol kell lennie a babától különböző okokból (dolgozik, kórházba kerül, a baba kerül kórházba stb.) ekkor a lefejt tej 1 napig eláll a hűtőben, melegítve cumisüvegből adható a babának, 3: a tej szaporításához is jó, az első hetekben sokan növelik ezzel a tejmennyiséget, amíg be nem állítja a baba fixebb fogyasztása, illetve átmenetileg, amikor a baba "sztrájkol" (fogzás, menszi, betegség miatt rövid ideig nem szopik), vagy az anya betegség miatt kapott gyógyszere átmenetileg nem teszi lehetővé, hogy anyatejet kapjon, a tejtermelés mennyiségének fenntartásához.
2009. dec. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 3 hónapos. Éjszaka sosem kelt fel enni, átalussza az első perctől az éjszakákat. Kopp, kopp, kopp... :)))

Este evés után le szoktam fejni mindkettőt, majd rá 1,5-2 óra múlva megint, mert egyébként reggelre szétáztatom az egész ágyat. Volt már rá példa. Volt olyan, hogy nem volt már erőm lefejni, beestem az ágyba, éjszaka arra ébredtem, hogy úszok a tejben és majd szét szakadnak a melleim. Azóta akármilyen fáradt is vagyok lefejem, reggelre így is feszít nagyon, de nem olyan vészes, mint ha nem fejném le. Amit pedig lefejek, az megy a fagyóba, jó lesz vésztartaléknak.

2009. dec. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
És az üvegek takarításánál használtok sterilizálót, vagy csak egyszerűen elmosogatjátok őket?
2009. dec. 27. 20:51
 5/8 anonim ***** válasza:

Én az ikreim mellett is fejek esténként.

Sterilizálni én mindent el szoktam. Ha már el van mosogatva, akkor már nem olyan sok plusz munka. És a tejes és tápszeres dolgokat is el szoktam sterilizálni.

2009. dec. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
2. válaszolóval nagyon egyet értek. Fejni nem muszáj, sőt.... Én 13 hónapja szoptatok gond nélkül, soha nem fejtem.
2009. dec. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én csak akkor fejtem, ha valami miatt majd szét durrant a mellem. Akkor is csak annyit, h ne feszitsen. Nekem sosem volt többlet tejem, összesen 50 ml-t tudtam egyszer lefejni, az árválkodott a fagyasztóban.

És 13 hónapig szoptattam. Még jó, h nem vettem mellszivót.

2009. dec. 29. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Igazából azért kérdeztem ezt, mert nem nagyon szeretnék mellszívóra és sterilizálóra költeni...

Természetesen ha szükség lesz rá, akkor fogok venni, de úgy látom ha minden rendben van, akkor elkerülhető a fejés...

2009. dec. 29. 17:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!