Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Akik igény szerint szoptatnak,...

Akik igény szerint szoptatnak, azok mikor fejnek ha fejnek?

Figyelt kérdés
Mert néha úgy érzem hogy nincs tejem,főként este.És úgy gondoltam hogy akkor fejek,hogy serkentsem a tejtermelést.De mikor fejjek ha a babám igény szerint szopizik?Illetve akkor mindkettőből,vagy egyszerre elég az egyikből is fejni?Köszi a válaszokat!
2010. márc. 1. 12:13
 1/7 anonim ***** válasza:
Szia! Én a fiamnál mindig amikor jóllakott a "használt" cicit le is fejtem és a következő szopinál a másikat kapta. Az első kb 2 hónapban szinte minden etetés után csináltam aztán csak este és reggel, vagy ha nagyon éreztem, hogy kéne. Bár nekem nagyon sok tejem volt és azért kellet a fejés, hogy ne fájjon vagy gyulladjon be. (de 2 éves koráig tudtam szoptatni, akkor is azért hagytuk abba mert ismét babát várok és az elején sajnos gyógyszert kellett szednem. :) )
2010. márc. 1. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Estére mindenkinek kevesebb a teje, ez azért van mert a tejtermeléshez szükséges hormonok pihenés közben termelődnek, napközben meg ugye nem pihensz annyit mint éjjel, ezért van hajnalra bedurranva a cicid. szerintem csak emiatt ne fejj, az esti tej sokkal tápanyagdúsabb, sűrűbb, ha eddig jól fejlődött a babád, akkor felesleges.
2010. márc. 1. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Szopi után azt a mellemet fejtem ki, amelyikből szopott. Ha mind a kettőből evett, mind a kettőt kifejtem. Az igény szerinti szopás és a fejés egymást nem kizáró okok, nyugodtan fejd ki, amikor csak szopik. Ha csak az egyik melledből eszik, a másikat pedig nem kéri, akkor ez utóbbit ne fejd le. :) Sok sikert!
2010. márc. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem én vagyok a kérdező, de hasonló cipőben járok. Engem az érdekelne, hogy hány ml.-t tudtok lefejni szopi után?
2010. márc. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kedves Utolsó: én 10 ml-t, vagy annál kevesebbet... Ezért abba is hagytam a fejegetést kb. a fiam 7-8 hetes kora körül. Azóta ugyanannyi tejem van, és megspórolok egy plusz "műveletet". :)
2010. márc. 1. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
én sem fejek,csak kb az első 2 hónapban fejtem.akkor teleraktam a fagyasztót.így most annyi van,ami a Törpinek elég.
2010. márc. 1. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szopi után még 150-200 ml-t tudok fejni, szerencsére van sok tejcsi.
2010. márc. 2. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!