Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A kislányunk 3. hónapos, nem...

Nkol kérdése:

A kislányunk 3. hónapos, nem túl nagy evő, a páromnak nem volt a teje, női tejjel és táppal etetjük. Keveset eszik, a cumisüveget kiköpdösi, rángatja a fejét jobbra balra, alva viszont szépen eszik. Mit javasoltok mit tegyünk, hogy jobb evő legyen?

Figyelt kérdés
súlya 5100g

2014. ápr. 11. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
Milyen a cumisüveg cumija? Az Aventesnek hasonlít a legjobban a cumija a mellhez. Csak a tápszert vagy a tejet sem fogadja el? Ha a tápszert akkor váltani kell másikra. Ha semmit, akkor sok mindent nem lehet tenni, kipróbsljátok ezt, vagy etetitek tovább félálomban.
2014. ápr. 11. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Mamos cumit használunk, az aventosat is kipróbáltuk, de nem vált be, de nem arról van szó, h nem eszik csak keveset eszik egy étkezésre, átlag 80 max. 100-at ,alva többet, és így napi 7x, így jön össze neki 700 ml.
2014. ápr. 11. 16:02
 3/8 anonim ***** válasza:
3 hónaposan nekem is ennyit evett a lányom, nagy a szórás, valószínűleg elég neki ez a mennyiség. Mennyit gyarapszik hetente? 6 hónaposan kb. 120-140-et evett a lányom. Most 8 hónapos, 2 étkezés kiváltva gyümölcsre és zöldségre, a fennmaradó szopi kb. 150 ml alkalmanként, ennyi tejem van, elég neki, jóllakik.
2014. ápr. 14. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Sajnos az utóbbi 3 hétben csak 120g-ot gyarapodott, ezért is kezdtünk el aggódni, az orvos azt mondta, hogy még két hetet várjunk, ha nem gyarapszik, akkor tesz lépéseket. Az utolsó mérés szerint 5100 g.
2014. ápr. 15. 20:02
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha jó emlékszem 3-4 hónapos korában nekem azt mondta a Védőnő és az orvos is, hogy már nem hetente, hanem havonta kell nézni a gyarapodást, mert ilyenkor lehet, hogy van olyan hét amikor 0 grammot gyarapodnak, aztán köv. héten pedig 10-15-20 dkg-ot. Szerintem a jobb evőséget nem lehet szabályozni, vannak jobban evő felnőttek is és kevésbé jól evők. Sőt, a kisbabák sem esznek egyformán minden nap, mi is olyanok vagyunk hogy egyik nap többet eszünk, másik nap kevesebbet.
2014. ápr. 17. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 xStefix ***** válasza:

Nem értem pontosan..

A párod akkor szoptat vagy sem?

Ha alvás közben etetitek a babát (üvegből? mellből?) akkor viszont szépen eszik?

Miért rángatja az üveget szerintetek? Túl gyorsan vagy lassan jön neki az étel? Vagy az zavarhatja, ami benne van?


Az, hogy egy-egy evésre (szerintetek) keveset eszik, nem mérvadó. Nekünk sem azonos mindig az étvágyunk, a babáknak sem. :) Ez az üveges táplálásra is igaz, de a szoptatásra meg pláne.

Ezzel kapcsoltban mit értesz azon, hogy jobb evő legyen? Mit szeretnétek látni?

2014. máj. 5. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Kedves xStefix!


A kérdésben leírtam ,hogy a páromnak nem volt teje, így cumisüvegből tápláljuk, női tejet kap, táppal kiegészítve. A problémánk az, hogy keveset eszik a korához képest és a súlygyarapodása kevés- a doktornő szerint., Mellre csak akkor rakja a párom , ha meg akarja nyugtatni,de sajnos abból nem jön tej, viszont megnyugszik rajta. Persze itt nem az egyszeri mennyiségekről van szó, hanem hogy összességében keveset eszik és nyugtalan evés közben. Nem vashiányos, most jöttek meg az eredmények, nincs semmilyen szül. rendellenessége. Vidám, a korához képest fejlett erős baba. A kérdés az , hogy szimplán csak ennyi kell neki és mi aggódjuk túl a dolgot, vagy vmit rosszul csinálunk, vagy alkati kérdés és ezért nem eszik annyit-tény én sem voltam nagy evő kiskoromban :)

2014. máj. 6. 08:28
 8/8 xStefix ***** válasza:

Köszönöm a válaszaid. :)

Lehetőségek, amik eszembe jutottak:

- Ha eddig még nem kerestetek meg szopatási tanácsadót vagy szaktanácsadót, talán érdemes lenne még ilyenkor is, hogy ő mit gondol a körülményeitekről, ill. mit javasolna. Bár nem említetted, hogy miért nincs a párodnak teje, de a nagy átlagot nézve csak elenyésző azoknak az anyukáknak a száma, akik anatómiai vagy élettani (pl. hormonális) okból nem tudnak szoptatni. Természetesen előfordulhat, hogy a párodnál is ez áll fenn; de a szakmai tapasztaltok azt mutatják, hogy az esetek döntő többségében a szoptatási gyakorlat a kulcs, a problémákhoz ill. a problémák megoldásához is. Vagyis, ha úgy érzitek, hogy lehet még értelme, akkor érdemes lenne körüljárni egy szoptatási szakemberrel is, hogy mi minden történt a szülés idején ill. azóta (vagy szükség esetén már a szülés megelőzően is). Biztosan van forrása a helyzetnek, és nem kizárt, hogy olyan ok, ami esetleg kezelhető - ebben tudna segíteni egy hozzáértő. (Sajnos az eü dolgozók többsége eléggé alulképzett ebben a témakörben...)


- Akár szeretnétek ilyen szakmai segítséget, akár nem, az mindenképp nagyon örömteli hír, hogy a kislányotok még szopizik! :) Nem tudom, hogy tudtok-e arról, hogy ez a helyzet (ti. hogy a pici elfogadja a mellet és meg tud rajta nyugodni) még magában hordozza annak a lehetőségét, hogy ő továbbra is szoptatott baba lehessen. 3 hónapnyi cumisüvegezés mellett - úgy, hogy közben nincs anyatejes szopizás - ritkaságnak számít, hogy a baba még elfogadja a cicit és megnyugszik rajta; ebből a szempontból ez egy kivételes lehetőség a számotokra!

A szoptatás nemcsak azt jelenti, hogy a kisbaba anyatejet eszik a mellből (bár sokáig ez az elsődleges ill. leglátványosabb feladata), hanem azt is, hogy egy sor lelki baját is kezelni tudja a szopizással: fáradtságot, álmosságot, nyűgösséget, fájdalmat stb. Úgy szoktuk ezt mondani, hogy a szoptatás nemcsak etetést jelent, hanem egy komplex gondozási módot takar. Ilyenkor az egész babát etetjük, a testét és a lelkét is, így erősíthetjük az anya és babája közti kötődést. - Vagyis a párod, akár tudatosan, akár ösztönből, de nagyon ügyesen teszi, hogy nyugtatásként szoptatja a babátokat! Ha adhatok neked egy apukának szóló javaslatot, dicsérd őt sokat ezért és biztasd a folytatásra, mert nagyon jól működnek az anyai ösztönei. :)

- Továbbá, az, hogy a babátok még szopik is, felveti annak a lehetőségét is, hogy a táplálékot is szoptatva kapja meg! Talán hallottatok már arról, hogy egy ügyes kis eszköz segítségével szoptatás KÖZBEN is lehet adni a pótlást, nemcsak szopi helyett: ez az SNS vagy Szoptanít készülék. Úgy gondolom, a ti esetetek tipikusan az a helyzet, amikor érdemes lenne megpróbálkozni vele, hátha beválik. Ha a szoptatás funkcióit (testi-lelki táplálás) nézzük, az SNS-sel mindkettő egyszerre, egy időben teljesülni tudna, ami szuper lenne. :)

Ha érdekelne titeket az SNS használata, engem is kereshettek, vagy szintén a szopis tanácsadók tudnának segítséget nyújtani. Illetve az alábbi oldalon egy SNS-ező anyuka meséli a történetét, szerintem nagyon tanulságos olvasnivaló: [link]


- Mindenképp lényeges elem, hogy ti, szülők úgy érzitek, hogy keveset eszik a baba, illetve hogy ébren evés közben valamiért hisztikés, nyűgös, míg félálomban jobban eszik.

A doktornő mekkora hízást tart kevésnek? (születési súly, legalacsonyabb súly, mostani súly, pontos életkor) Mit mondott, mennyinek kellene szerinte lennie? Mit javasolt?

A gyarapodás is egy fontos tényezője a baba fejlődésének, de nem az egyetlen és talán nem is a leglényegesebb. Ha egyébként úgy látjátok, hogy a baba szépen fejlődik, kiegyensúlyozott, a pelenkák száma és tartalma rendben van, akkor megeshet, hogy a dekáknak tényleg kisebb jelentőségük van csak.

2014. máj. 8. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!