Ha egy 8 hetes babának cumisüvegből adok vizet folyadékpótlásként, akkor lehet tőle cumizavaros, vagy az csak akkor van, ha tápszert kapna belőle?
Az avent natural cumisüveg, ami 0 hónapos kórtól alkalmazható (egy cseppes), az vajon jó lehet, hogy elkerüljük a cumizavart? Abból küzdenie kell ugyanúgy?
Én olyat vettem a biztonság kedvéért, de persze szoptatni akarom. Csak néha mondjuk jó lenne látni, hogy apa eteti.
NINCS olyan üveg, ami garanciális lenne a cumizavarral szemben. Teljesen mindegy, hogy milyen márka, hogy néz ki a cumija, milyen anyagból van... másképp kell használni, mint a cicit, más érzés a szájban és ez pont elég.
Kérdező, mikor teszed mellre a babádat? Hogyan jelzi neked, hogy szopizni szeretne?
Szia! Bocsi, hogy csak most válaszolok, nem figyeltem a kérdést. Mellre tenni akkor szoktam, amikor felébred, ilyenkor általában elkezd nyöszörögni forgatja a fejét félálomban, aztán mikor felveszem többnyire elkezd sírni. Mindig két mellből szopik, mert így állt be a dolog, elég sokáig tart egy szoptatás, általában 40-60 percet elszüttyögünk vele, néha többet is. De nem azért mert nem szív elég erősen, csak hagyni szoktam cumizni rajta, ilyenkor elszunyókál kicsit, aztán amikor elengedi a cicit, megbüfiztetem, erre mindig fel is ébred, és utána még beleteszem a pihenőszékbe, és elnézegeti a logójátékokat, vagy minket a tesójával, ahogy teszünk veszünk. Aztán elkezd nyüglődni, hogy álmos, akkor leteszem a kiságyba aludni.
Szóval ha mondjuk alszik két órát, akkor igazából a szopi elejétől számítva a következőig 4 óra is simán eltelik, éjszaka még több is. Így van, hogy csak 5ször eszik egy nap, de vannak napok, amikor nem alszik ilyen nagyokat, akkor akár 6-7 etetés is összejön. Hajnalban 2-3 óra között is szokott enni egyszer.
Vizet egyébként azóta sem adtam neki. Az egész csak azért jutott eszembe, mert a papa mondogatta,hogy talán jó volna neki, vagy hogy adjak neki édesköményteát, mert a hasa is szokott fájni néha, ilyenkor másképp sír, feszíti magát, húzogatja a lábát, aztán előbb utóbb, jön jópár puki, vagy a kaki és megnyugszik. De most már (lekopogom) pár napja nem fájt a hasa se, bár tegnap volt hogy megébredt a pukikra, kicsit nyöszörgött, de vissza aludt.
A súlya is gyarapszik, a második héten mondjuk csak 80 gr-ot gyarapodott, akkor kezdtem el méregetni mennyit eszik, és visszatértünk a két mellből való etetésre, és aztán így állt be a dolog, utána már 200 gr-okat hízott hetente, de aztán volt egyszer, hogy csak 130 gr-ot, és azóta általában olyan 150-180 gr-ot hízik hetente. Hétfőnként szoktam mérni a tiszta súlyát, remélem hogy most már kicsit belehúz a dologba. Bár tudom, hogy teljesen jó így is ez a súlygyarapodás, de 3 hónapon belül el kellene érnie a 7 kilót, és most még csak 4300 gr volt hétfőn (3020-al született), és félek, hogy ilyen tempóban nem lesz meg, pláne ha 3-4 hónaposan mondjuk még ennyit se hízik már.
Értelek és köszönöm, hogy visszanéztél. :)
A teáztatást én se látom célravezetőnek, főleg, ha már nem is fáj a pocak. Meg mondjuk az édeskömény egyébként is ellentmondásos: vannak, akiknek segít, másoknak meg épp, hogy puffadást okoz... De az mindenképp igaz, hogy (mint minden, ami nem anyatej) károsíthatja az anyatejes bélflórát. Úgyhogy nem is szoktuk javasolni a teáztatást, külön itatást; egy-két nagyon speciális esettől eltekintve, de az már szakmai jellegű téma.
Ha jól olvasom, akkor te elsősorban táplálásként "használod" a szoptatást, ugye? Illetve az utolsó mondataidból azt érzem, hogy várakozással nézel a babád gyarapodására is.
Gondoltál már arra, hogy megpróbálj máskor, többször szoptatni? Pl. amikor a babád aludni szeretne, nem a kiságyába teszed, hanem megszoptatod és úgy altatod el. Ezzel a módszerrel plusz szopikat tudsz beiktatni, így a babád súlya is meglódulhat, és könnyebben aludhat el (ha ez is fennáll esetleg).
Van még esetleg más kérdésed is, amire választ keresel?
Igen, végsősoron táplálásként tekintek a szoptatásra, a lényeg, hogy jól lakjon, ne éhezzen. Előfordult párszor, hogy estére már nem volt elég tejem, nem lakott jól, és fél óra-egy óra múlva újra mellre tettem, hogy megnyugodjon, és még egyen valamennyit. Amúgy ha más a baja, akkor megnyugszik attól is, hogy ölbe veszem esetleg ringatom, énekelek neki. A cicin való elaltatás gondolatával nem nagyon vagyok kibékülve, szívesebben ringatom inkább el a karomban. De nem is igazán tudom elképzelni ezt gyakorlatban, mert amikor már jól lakott, akkor bealszik a cicin az igaz, és egy idő után ki is engedi a cicit a szájából, de ahogy felveszem megbüfiztetni, akkor rögtön kinyilik a szeme. Órákon keresztül meg nem ülhetek vele az ölemben mozdulatlanul, hogy fel ne ébredjen, illetve ha nem büfiztetem meg, akkor sokat bukna, vagy fájna a hasa. Így is előfordul hogy bukik, hiába büfizik jó nagyokat. Amúgy meg fontosnak tartom, hogy aludjon a saját ágyában. Ott olyankor biztonságban van, a tesó se zargatja, ha az ágyában alszik, illetve olyankor nyugodtan foglalkozhatok a nagyobbal, vagy a saját dolgommal.
A súlya szerintem rendben van így ahogy van, csak aggódom egy kicsit, hogy nem lesz idejében 7 kiló, ami normál esetben egyáltalán nem lenne probléma. Csak őt műteni fogják 5 hónaposan, és addigra jó lenne ha elérné a 7 kilót, de minimum a 6 kilót. Ha nem lesz ennyi, akkor csúszik a műtét, amit viszont jobb lenne minél hamarabb elvégezni. De igyekszem kicsit besűríteni a szoptatásokat, többnyire sikerül is mostanában, hogy 6 etetésre jöjjön ki, szerintem annyi bőven elég is, de ritkán 7 is összejön, ha nyűgősebb napja van.
Értelek.
Megkérdezhetem, mivel műtik majd a picidet?
Azt, hogy mellen altatásnál kell-e böfiztetni, ki kell tapasztalni. Vannak babák, akiket sokáig kell, de általában előbb-utóbb már nem lesz rá szükség. A babák leginkább akkor szoktak böfizni, esetleg bukni, ha túl sok levegőt nyelnek szopi előtt vagy közben. De ezt könnyen meg lehet előzni, ha már a korai jelekre mellre kerül a baba (így nem fog a szopi előtti sírással levegőt nyelni), illetve szopi közben is érdemes többször megemelni, hogy a fölös levegő kijöjjön.
Ha a baba elalszik, alvás közben már nem mocorog, nem nyel újabb adag nagy levegőt, de a felesleg se fog olyan erővel kijönni (bukás), hiszen nyugalomban van. Szóval egyrészt a baba kis teste is úgy működik, hogy ne legyen gond a böfi, másrészt célszerű olyan helyzetben, pózban altatni, hogy ne is nagyon kelljen ilyenkor már mozgatni. Ha mondjuk valaki szeret hordozni, akkor szopi után a babát függőlegesbe emelve ki is jön a levegő, de a baba is visszaalszik általában, ha felkötik a kendőbe (legalábbis hamar megszokják a hordozást). Ha ülve szoptatunk, célszerű egy kispárnán fektetve letenni a babát az ágyra (inkább az oldalára vagy hasra); bár a saját tapasztalataim szerint így ébrednek meg a leggyakrabban. :) De a legjobb talán a fekve szoptatás, amikor a baba az oldalán fekve alszik el (kifolyik a szájából a fölös tej) és észrevétlenül kiosonhatunk mellőle, nem kell őt megmozdítani. Persze ebben az esetben (is) oda kell figyelni a biztonságra.
Mindezt csak azért írtam le, hogy lásd, erre a kérdésre is van egy csomó megoldási lehetőség. ;)
De persze az a legjobb, ha úgy csinálod, ahogyan nektek megfelel!
Trigonocephalia miatt lesz koponyaműtéte. Magzati korban elcsontosodott a homlokvarrata.
A nagyobbik fiam 8 hónapos koráig bukott, szóval én nem szívesen hagyom el a büfiztetést, ez valahogy belémrögzült.
Egész jól sikerül tartanunk most már a 6szori evést, most már nem alszik napközben olyan nagyokat. Mondjuk elég nagy különbségek vannak az evései között, hajnalban 150-200 gr-ot is eszik, este meg többnyire még 100 gr-ot se, 70-90 gr körül. Hétfőn megmértem meztelenül és 120 gr-ot gyarapodott csak a héten.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!