Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért apad el a tejem a...

Miért apad el a tejem a negyedik hónapban?

Figyelt kérdés
3hónapos a babám és úgy érzem, h nem feszül a mellem. Olyan platty, mint amikor kiüríti. Eddig annyira feszült, h spriccelt a tej evés előtt. Megnőtt a baba evési ideje is, 5 percről 15re. Miért van ez? El fog menni a tejem? Ugyanúgy eszek és pihenek sokat. Csak anyatejes!
2008. júl. 23. 11:11
 1/8 anonim ***** válasza:
21%
nekem is elapadt, pon igy, éreztem,h nem feszül csak nekem két hónapos korában és bármit ittam a végén egyszerüen már csak pár csepp jött
2008. júl. 23. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy nem feszül, még nem üres!

Az, hogy nem 5, hanem 15 percig eszik a babád, az csak jó hatással van a tejtermelésre. Ha nem éhes evés után, nem kér még, ezen kívül pisis, kakis pelus van elég, akkor nem kevés a tejed!

Egy idő után már ilyen puha lesz alapból a mell, ez nem jelenti azt, hogy nincs benne semmi, csak azt, hogy megszokta a "munkáját".

2008. júl. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm! Az a helyzet, hogy én úgy érzem, h ez kevés neki, mert 2 óra múlva kér és 21 fok van, tehát meleg sincs, és mindkét ciciből eszik összevissza, mert ha nem jön az egyikből vergődik, aztán rá a másikra, ha nem j9n vergődik, vissza a másikra...és így telik el 15-20 perc, aztán már ő fekszik, én pedig felette facsarom a maradékokat szó szerint a szájába. Így evett most 120 gr-ot, és jól elvan, kiváncsi leszek, meddig. És nem érzem, hogy termelődne a tej. Urticát eszem.. Este igyak egy alkmentes sürt? De nem is szeretem :(
2008. júl. 23. 12:42
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia! Én is így vagyok, hogy plötty lett a mellem, néha észre is vettem hogy este nincs elég tej. A babám 15 hetes és szintén 2 óránként eszik, de szerintem ez nem baj. Az urtica nekem is segített, meg rengeteg vizet iszom.(3-4l/nap) A sört én sem szeretem úgyhogy marad a víz egy pici szörppel. 3-4 hónapos kor körül van egy ugrás, amikor többet akarnak enni, 1-2 hét és rendeződik minden. Szoptasd nyugodtan akár óránként is az csak jót tesz a cicinek!
2008. júl. 23. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Az Urticát mióta szeded? Ha már hosszabb ideje, akkor sürgősen hagyd abba egy hétre és csak akkor kezd újra, ha úgy érzed, hogy kevesebb a tejed! Mert a folyamatos szedéssel ellenkező hatást válthatsz ki. Újra és újra lehet szedni, de kell szünetet tartani! Ezalatt szedhetsz mondjuk Ricinus Communis-t (szintén 5CH higításban) , az is serkenti a tejet. A kettőt szedheted felváltva, de egyszerre is.
2008. júl. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Szia! 3 hónaposan lehet növekedési ugrás is a dolog mögött. Az, hogy tovább eszik, csak jó, ahogy már előttem is írták, mert ez segíti a tejtermelést. A gyakrabbi szoptatás is ugyanezt a célt szolgálja, szóval ne félj tőle, néhány nap, vagy egy hét, és helyreáll a termelés. De azt se várd, hogy megint úgy fog feszülni, mint az elején, az a normális, ha egy idő után már nem olyan nehéz! Beáll a kellő mennyiség, és ehhez alkalmazkodik a szervezet. A tej nem megy el csak úgy, lehet tenni ellene! Csak szólj, ha még segíthetek!
2008. júl. 24. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mintha magamat olvasnám :o) Nekem is három hónapos, és nem érzem telitettnek a mellem csak reggel. Gyakran szoptatok, de sokszor vergődik rajta és csak pár percig szopizik, jobbról balra balról jobbra összevissza nyomkodom a szájába ami van. Naponta 8 szor is szoptatok... Éppen gyarapodik 10-15 dkg- ot hetente. Ha jól növekszik a tiéd is nyugodj meg! Ha okosan csinálja az ember, nem apadhat csak úgy el a tej.
2008. júl. 26. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Na nekem közben beindult, csak délelőtt fejnem kell, hogy legyen estére, ugyanis este a cici ÜRES!!! Reggelre pedig bedurran..na nem értem. Köszönöm a válaszokat!
2008. júl. 26. 11:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!