Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek? Szoptassak vagy...

Mit tegyek? Szoptassak vagy ne? A férjem elkapott valamit és most kezdem érezni magamon is. Elkaphatja még így a manó?

Figyelt kérdés

Enyhén érzem már az orromban azt a fura érzést ami akkor szokott lenni amikor betegszem megfele.Annyira tanácstalan vagyok hogy szopiztassak tovább vagy ne?Vagy fejjem le és öntsem ki nehogy elkapjon valamit a baba?Vagy még ez nem vészes?Ti voltatok/vagytok ilyen helyzetben?Holnap kell hívnom a gyerekorvost,említsem neki is?Vagy kitől érdeklődjek?

2 hetesek vagyunk.

Előre is köszi a válaszokat!!!


2009. nov. 30. 18:02
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Szió!Semmi esetre se hagyd abba a szopiztatást!szedj C-vitamint(Cebion cseppek)és esetleg homeós bogyót,h kerüld a betegséget!a tested védekezik a betegség ellen és nem biztos,h a betegség ki fog hatni a picire is
2009. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Voltam nagyon megfázva,fájt a torkom,lázam nem volt(nekem soha nincs),azt mondta az orvos nyugodtan szoptathatok tovább.A betegséág nem egyik naprol a másikra jön ki az lappang,tehát benned van napok óta.Homeopátiás szert ajánlottak.A torkomra HOMEOGENE 9-et.Ilyenkor a szervezeted olyan anyagot termel ami védi a babát.
2009. nov. 30. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
szoptass feltétlen, mert így kapja meg a Babád az ellenanyagot, amit a TE szervezeted termel, egyébként védtelen!
2009. nov. 30. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én voltam megfázva 2 héttel ezelőtt. A háziorvosom azt mondta hogy ha lázam van akkor nem szabad szoptatni (akkor megbeszéljük mi legyen). Amúgy igen, de szájkendőt szerintem vegyél, hogy ne kapja el a babád.

Sok-sok C-vitamin, méz, tea (hársfa), és egyéb praktikák!

Jobbulást, ill. nem megbetegedést! :D

8 hetes baba anyukája

2009. nov. 30. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm lányok a válaszotokat!!!

Hú most megnyugtattatok de nem kicsit!!!:-)))))

Szájmaszkot már eldöntöttem hogy fel fogok venni.

2009. nov. 30. 18:52
 6/7 anonim ***** válasza:

Lázzal is nyugodtan szoptathatsz, nekem volt 38,5 fokos lázam, félig kómában szoptattam a lányom. Semmi baja nem lett.


[link]


A lázról pedig:


15. Lázas anya nem szoptathat


Nem igaz!

Ennek a téves tiltásnak a legnevetségesebb indoklása mindezidáig ez volt: ” a lázas anya azért nem szoptathat, mert leforrázza a baba torkát”. Vajon mennyire lázasnak kell lennie az anyának ahhoz, hogy a teje olyan forró legyen, amivel leforrázza a baba torkát???!!!

Az ellen a kórokozó ellen, ami az édesanya lázát okozza legjobban az anyatejben lévő specifikus antitestek védenek. Kár lenne ezektől megfosztani a csecsemőt!


forrás: [link]

2009. nov. 30. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem a csecsemő orvos barátnőm mondta, hogy mindenképpen szoptassak mertha ate szervezeted termeli az ellenanyagot, akkor azt az anyatejben megkapja a baba. Ezt tapasztalatból mondom, hogy valóban így van.

A másik a lázasan szoptatni kérdés: most ezen fog menni a vita. Nagy on egyszerű: fejni kell a tejből és el lehet dönteni forró vagy nem. Ezt nem az internetről kell elolvasni, vagy az orvostól megkérdezni. Egyébként pedig szerintem a baba nem hülye ráteszed a melledre ha forró a tej neki, úgyse fogadja el ha meg szopik akkor 42 fokos lázzal is szoptathatod. Ilyen egyszerű.

Egyébként szerintem ez is alkat dolga, mert a kisfiam 37,2 hőemelkedéssel? tűzforró volt és amíg nem kapott lázcsillapítót sírt keservesen. Azt mondta az orvos úgy látszik ő ilyen.

Tehát el tudom képzelni hogy felforrósodik a teje vkinek 38,5 nél valakinek meg nem 40 fokos lázzal sem.

2009. nov. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!