Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » A babádat mennyi idős koráig...

A babádat mennyi idős koráig szoptatnád, ha kizárólag rajtad múlna?

Figyelt kérdés

Kérlek ne ítéljetek el, de nekem a szoptatás mára már nem tölt el akkora örömmel, mint az elején.

Mindent megtettem, hogy a fiamat szoptatni tudjam és nagyon örültem, hogy ez sikerül.

DE most 11 hónapos és itthon játék közben is rendszeresen odajön hozzám, húzkodja a pólómat-cicit kér. Kap is, de félóránként kéri, amikor nem engedem, akkor sírásba tör ki. Én úgy gondolom, hogy max 1,5 hónapos koráig szoptatom, de már most lelkiismeretfuldalásom van ezért. Egyébként 6 foga van és halálfélelmem van, nehogy ráharapjon a cicimre.

Éjjel-nappal 6-7x szopik még-nem sok ez?????

Cumit nem fogad el. És sokszor mintha csak játszana a mellemmel-ütögeti, csavargatja.

Mit gondoltok erről?


2009. nov. 28. 23:12
 1/9 A kérdező kommentje:
1,5 éves koráig, nem hónapos koráig - elírtam.
2009. nov. 28. 23:13
 2/9 anonim ***** válasza:

Most lesz két éves a fiam, ő pár hónappal ezelőttig 6-7x szopott egy nap, most csak 5x, mert már bölcsis.

Én még folytatom, ha neki is igénye van rá. Egyszer harapott, akkor komolyan és szigorúan rászóltam, levettem a ciciről, többször nem csinálta.

Ő nem húzkodja a pólómat és éjjel alszik. Így nekem is jó, semmi nincs, amiből elegem lenne.

2009. nov. 28. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%

Már most is elválaszthatod nyugodtan! Ha ti megértetek az elválásra, azt te tudod legjobban, te látod a gyereken. Válaszd el,, ha úgy látod jobb lenne. Úgyis csak dudliznak már ilyenkor. Ehet rendes kaját nyugodtan.

Amúgy meg kettőnél többször nem is illik már szoptatni. 6-7!?? Egy újszülött nem szopik ennyiszer?

Nem szopik a te gyereked, hanem élő cuminak hazsnál. Szorítkozz az esti/reggelii rendes szopásra- komoly étkezés legyen - a dudlizást pedig most szüntesd be! erre mi szükség? semmi! Nem kell megengedni. Inkább válaszd el teljesen, sokat úgysem szopik.Ez a melleden lógás nem vezet semmire, s a lelkifurdalás meg kicsit túlzás. Mintha félnél a kisdedtől. Bocs. Nme tudtam most kedvesebben, de kedves vagyok hozzád. Lélekben!

2009. nov. 28. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Azt nem akarom, hogy cicifüggő legyen és ezért hisztériázzon, mert nem mindig kaphatja meg. Éjjel valóban nagyon fárasztó a 3x-i szoptatás, + pelenkát is cserélni kell, egyébként a ruhája is átázik, annyit szopik, hogy 25 dkg-os a pelenkája.
2009. nov. 28. 23:22
 5/9 anonim ***** válasza:

Addig ameddig ugy ereznem, hogy mindkettonk reszerol ok.

De itt ugy nez ki, hogy a te reszedrol egyaltalan nem jo mar. Valtoztass!

Nem lesz semmi baja, ha rendszeresebben szopik.


En amugy hagynam, hogy szopjon, ugyis olyan gyorsan elropulnek ezek a honapok. Sajnos az en lanyom, csak leellenorzi neha napkozben nem-e veszett el anya cicije veletlenul, es nem hajlando szopizni csak reggel es este. Nemtom miert akarja igy meg 8 hos koratol (akkor szinte elvalsztotta magat), o tudja... most 1 eves pont.

2009. nov. 28. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
82%

Első vagyok.

Megértem, hogy eleged van, vannak a szoptatásnak nehéz időszakai, amit nem könnyít meg egy követelőző gyerek :-)

Bár jó, ha sokáig szopik, de ha Neked ez megterhelő, akkor jogod van változtatni.

A következőket kell végiggondolnod:

A babád már most cicifüggő, ami önmagában nem baj, csak neked sok. Attól, hogy megvonod tőle a cicit, nem oldódik meg a helyzet, sőt, előfordulhat, hogy nyűgösebb, hisztisebb lesz nappal, éjjel meg ugyanúgy felébred, csak még nehezebb lesz visszaaludnia. Minden gyereknek szüksége van vígasztalóra, ez soknak cumi, nálunk pl. ujjszopás, van, akinek a cici, de lehet bármi, amihez ragaszkodik. Én azt csinálnám, hogy ha nincs még kedvenc plüssállata, plédje vagy alvós játéka, akkor kineveznék egyet, ami minden szoptatásnál ott van az arca mellett, és alvásnál is. Egy idő után átviszed ezzel a kötődést a ciciről erre a tárgyra. Akkor könnyebb lesz elválasztani.

Ha túl gyorsan választod el, fennáll a veszélye, hogy túltelítődsz és begyullad a melled. Csak fokozatosan csökkentsd a szopikat, legalább egy hét maradjon ki minden csökkentés után. Így pár hét alatt eljuthatsz a teljes elválasztásig, de ha az elfogadható, egy-két szopit meg is tarthatsz.

Tudom, hogy még kicsi, de beszéld meg vele, hogy éjjel (vagy amikor neked a leginkább megterhelő) alszik a cici, és tartsd is magad ehhez. Ha következetes vagy, egy idő után el fogja fogadni.

Szervezz neki sok programot, hogy ne unatkozzon és eszébe se jusson a szopizás.

Nagyjából ennyi.

Ja, nekünk is volt azért olyan időszak, amikor úgy éreztem, hogy elég, de mindig elmúlt, és másképp láttam a dolgokat. Úgy csináld, ahogy mindkettőtöknek a legjobb.

2009. nov. 28. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 xStefix ***** válasza:
77%

Ameddig ő igényli.

21 hónaposan stabilan 3x szopik, reggelire és a két alvás előtt. Mivel az alvások teljesen berögzültek, ezért jó esélyünk van rá, hogy még sokáig megmaradjon a szopi.

Sokszor olvasok pólóhúzgálásról, nálunk ez sose volt. Igaz, nálunk volt archoz bújás és tátogás, ugyanilyen célból. :)

Szerintem is próbáld ésszerűsíteni a szopikat, ha ennyire zavar téged a dolog. Megfigyelni, hogy melyik napszakban szopik rendesebben, azokat megtartani, a csak birizgálós-unatkozósakat pedig visszafogni. Így némi huzavona után jó eséllyel ki tudsz alakítani egy mindkettőtöknek megfelelőbb ritmust. Mivel már nagyobbak vagytok és valószínűleg bejön már a szeparációs szorongás is, ezért szerintem hosszabb próbaidőre készülj. Légy türelmes, igyekezz elterelni a figyelmét, ha épp szopi-stop van (lehet, hogy csak unatkozik?), és valamiféle rendszerbe ágyazni az egészet (pl. a délutáni séta előtt, uzsi után stb. legyen szopi). Az 1 év körüli gyerekek már jóval rugalmasabbak, ha napirend bevezetésről van szó.

A hithű szopisoknál is sokszor olvasok ilyen szopi-dömpingekről és éjszakai szopi-túrákról, és bár én magam is abszolút szopista vagyok, bevallom, ezzel a fajta "engedékenységgel" már kevésbé értek egyet. Abszolút igazság, hogy igény szerint kell csinálni, de én úgy érzem, hogy előbb-utóbb eljön az az idő is, amikor már ezt is némiképp rendszeresíteni lehet/érdemes. Persze, a gyerkőc tempójában, ahogy ő engedi. 1 éves kor után tényleg az érzelmi oldalon van a hangsúly, nade szerintem már kevésbé valószínű, hogy egy totyogónak napi 15x lenne szüksége anyára, mégpedig s.o.s cici-szinten.. Szépen lassan meg lehet neki mutatni, hogyan tudja egyéb módokon elfoglalni, megnyugtatni magát (nem cumira vagy vigasztalókra gondolok, hanem pl. egy ölelésre). De ha krízishelyzet van, akkor persze továbbra is a szopi maradhat a mentsvár.

Ha hosszabb idő után se tudsz szopi-rendet-tenni, akkor szerintem adj neki egy kis szünetet és később próbáld meg újra, esetleg némileg módosítva. Van, aki már fiatalabb korban is hajlandó viszonylag rendszeresíteni magát, van, aki csak jóval később. Finoman taktikázz, próbálkozz és a fiad majd jelzi, hogy benne van-e vagy sem. Erőltetni semmit sem kell, de ha felajánlasz neki valami mást (számodra is kedvezőbbet), azzal nem teszel rosszat szerintem.

2009. nov. 29. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

nekünk is volt egy ilyen időszakunk de elmúlt, mint minden rossz szokás. De szerintem a drasztikus tiltás nem vezet jóra, mert ki tudja az ő lelkében mi játszódik le. Próbáld meg elterelni a figyelmét, nálunk ez jött be. Ha szopizni akart, akkor mindig kitaláltam valamit, gyere nézzük meg a könyvet, az ablakban vmit vagy ilyesmi. Aztán egyszer csak azt veszed észre hogy már nem csinálja.

Egyébként pedig pl az én kisebbik fiam nem fogadott el szinte semmi mást (legalábbis jelentős mennyiségben) 1 éves koráig kb. Kénytelen voltam szoptatni, mert az volt a fő táplálék, és mivel nagyobb volt és többet mozggott logikusan többet is szopizott mint egy újszülött.

Aztán 1 éves korától ráálltunk a napi egyszeri néha kétszeri szopira. És 16 hónaposan választottam el.

2009. nov. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Amikor te úgy döntesz, hogy elég.
2009. nov. 29. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!