Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hónapos kisfiam miatt,...

3 hónapos kisfiam miatt, beadattam magamnak az oltást (H1N1) ja igenés szoptatok, de nem tudom hogy a 20 hós kislnyomnak beadassam-e?

Figyelt kérdés
ti mit szóltok ehhez,ti mit csinálnátok?mit csináltatok?az oltással kapcsolatban?
2009. nov. 27. 10:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
szia, szerintem attól is függ, hogy jár e közösségbe, ha nem nagyon, akkor én nem oltatnám, de ha sokat van más gyerekekkel akkor igen.
2009. nov. 27. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
kimondottan nagyobb közösségbe nem jár,nem bölcsis)akikkel találkozunk többnyire be vannak oltva..(csak a mamiékhoz megy sokat..ott meg a papa nem oltatja be magát..csak a mama)nos ilyenkor???köszönöm.és ugye nem lehet baja a kisfiamnak akit szoptatok,és még elég pici ugye?az agond hogy hallottam hogy nem lehet szoptatás alatt..meg azt is hogy lehet,a háziorvos,azt ajánlotta hogy igen..(a kislányt is) és magamat és az egész családot is) egy napig fájt a karom,ahova kaptam az oltást..de másnapra elmúlt.) addig ameddig nem vagyok védett(2 hét addig nem is mehetek a kicsikkel nagyobb bevásárlós helyre?ugy meg nehéz megoldani..
2009. nov. 27. 10:47
 3/11 anonim ***** válasza:

Én beoltatnám a 20 hós gyerekemet. Ezzel védeném a 3 hósat is. Szerintem ne félj az oltástól, abba még nem halt bele senki.

Amíg te nem szerzel védettséget, addig kerüld a nagy tömegeket, nagy bevásárlásokat. Tudom, könnyű mondani, de apa csak besegít.

Nagypapa szerintem nem nagy rizikó tényező, de esetleg ülj le vele, s kérd meg szépen, hogy a kisgyerekek érdekében tegye meg, hogy beoltatja magát. Ha nem, hát ne erőltesd!

2009. nov. 27. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
56%
Én nem oltatom be magam, én is szoptatok, de az én házi dokim is, meg a gyerek doki is azt mondta hogy ne!!! Ha nem szoptatnék beadnák, de így nem javasolják. AMúgy nálunk senki sem adatta be, az oviba 25-ből 23 nem kérte
2009. nov. 27. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Még egy gondolat eszembe jutott: emlékezz, mennyi oltást adunk a babáknak születésüktől fogva. Van hogy havonta kettőt is kapnak. Mégsem rettegünk ennyire a szövődményeitől, pedig lehetnek azoknak is.
2009. nov. 27. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy beadattad magadnak, mert a 3 hónaposat csak így tudod megvédeni. Az anyatejen keresztül kap valamennyi ellenanyagot, bár nem sokat, de az is valami.

Én beoltattam a 23 hónaposomat, de ő bölcsis.

Ha nem járna közösségbe, valszeg nem oltattam volna be, viszont a környezetéből mindenkit megkérnék az oltásra, és nem vinném zárt helyekre, ahol sok ember megfordul (bevásárló központok, tömegközlekedés, stb.)

2009. nov. 27. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
A vírust oltott ember is átadhatja, csak ő maga nem betegszik meg, de az sem biztos, csak enyhébb lefolyású lesz a betegség!
2009. nov. 27. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Előzző vagyok. 3 hóst a szoptatással tudod a legjobban megvédeni!
2009. nov. 27. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Igazad van, átadhatja, de mivel nem hordoz annyi vírust, kisebb ennek a valószínűsége. De persze attól még lehet.
2009. nov. 27. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 xStefix ***** válasza:
2009. nov. 27. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!