Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért mondják sokan, hogy...

Miért mondják sokan, hogy olyan nincs, hogy nem elég a tejcsi?

Figyelt kérdés
Van hogy egyik nap elég neki egy cici és kiszív belőle 140 g-ot, másnap meg a kettő is kevés. Volt hogy ilyenkor megmértem és egy ciciből csak 30 g-ot tudott kiszívni. Akkor mi ez ha nem kevés tej? És mit lehet tenni ellene, ha iszik az ember eleget, eszik is rendesen és még tejserkentő dolgokat is bevet?
2008. júl. 14. 11:36
 1/5 anonim ***** válasza:
Próbálj fejni minden szoptatás után! Amúgy azért mondják, mert tényleg ritka, hogy a rendszeres szoptatás és egészséges anyuka-baba mellett elapadjon a tej. De előfordulhat szerintem. Amúgy nekem is vannak olyan napok, mikor kevésnek ÉRZEM, de miután evett, próbáltam még fejni, és jó sok maradt benne. A védőnőm mondta, hogy van olyan, hogy "szopisztrájk", mikor olyan kis béna lesz a babó, mintha elfelejtette volna hogy kell szopni, és csak cuclizik ahelyett, hogy szívná. Ilyenkor benne marad a tej, ő meg 1 óra múlva rájön, hogy éhes maradt. :) Akkor van gáz szerintem, ha egy cseppet se tudsz kifejni szopi után és a baba is éhesnek tűnik...Mennyi idős a babád?
2008. júl. 14. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A baba 8 hetes. És nő is szépen. Szerintem csak engem idegesít ez a dolog, de nagyon, mert már nem először fordul elő. Pár nap és helyre áll a rend. De ezeket a napokat elég nehéz átvészelni!
2008. júl. 14. 12:26
 3/5 anonim ***** válasza:
A szoptatási problémákra egyetlen megoldás van: gyakrabban kell szoptatni. Felejtsd el a teákat, nagy semmit érnek, a tejcsi nem ilyesmitől termelődik, hanem attól, hogy szopizik a babád és stimulálja a tejtermelést. Vannak időszakok - főként 6 hetes és 12 hetes kor körül jellemző - hogy a babának hirtelen megnövekszik az igénye. Ilyenkor 1-2 nap alatt alkalmazkodik hozzá a tejtermelésed, csak gyakrabban tedd mellre. Minden anya tudna szoptatni - legalábbis nagyon kevés, 1-2%-os kivétellel - csak nincsenek jól informálva illetve nincsenek megtanítva a szoptatásra. Bíyy magadban, a tested tudja a dolgát és a babád is, ha hagyod.
2008. júl. 14. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem is ezt tanácsolták, hogy hagyjam, hogy cicin aludjon el, még akkor is ha üres a cici hadd szívja mert ez stimuláló hatású. Bár nekem nagyon fáj amikor üres és úgy szívj, de állítólag nagyon sokat segít. Én most ezt próbálgatom, kisebb nagyobb sikerrel, de szerintem nem hülyeség, és tuti a legjobb ha a baba szívja nem a fejegetés. Együtt érzek veled, mert én is ebben járok!

Sok sikert 3 hetes anyuka.

2008. júl. 14. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Mert akinek sok van el sem tudja képzelni hogy lehet olyan hogy nincs tej. Mikor én szültem volt egy anyuka akit nem akartak hazaengedni mert nem indult be a teje. Hiába mondta szegénykém, hogy a másik kettőnél sem volt neki teje, de majdnem két hétig bent tartották, és semmi. A tesómnak is egy hónap után elapadt. Szóval sajnos van ilyen. Ritka de van. De tényleg tedd minél többet cicire. Az biztosan nem fog megártani.
2008. júl. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!