Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha mellszívóval már csak alig...

Ha mellszívóval már csak alig tudok tejet fejni (5-10 mg mindkét ciciből), attól még lehet több tejem, amit a Kislányom ki tud szopizni?

Figyelt kérdés
5 hetes a babám, kap pótlást is cici után, mert kevés a tejcsi. Ti honnét tudjátok mérés nélkül, hogy tud-e eleget szopizni?
2009. nov. 21. 11:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

[link]

Szerintem itt minden fontosat megtalálsz. Ne add fel!

2009. nov. 21. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Ha eleget hízik havonta és nem ordít cicizés után akkor elég neki de te csak fej és fej hogy legyen elég a tejed!!!
2009. nov. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
De ha még tudsz fejni akkor miért kell a pótlás?
2009. nov. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én is ugyanígy vagyok 3 hetes a kislányom, szerintem mindenféleképpen keríts egy mérleget, én onnan tudom evett-e eleget. Olyankor vagyok csak biztos a pótlásban ha mindkét cicit kiszívta és utána még keresi a kaját.

De olyan is van, hogy kevesebb is elég neki. Ő kilöki a cumisüveget is a szájából ha nem kell neki,ha ezt teszi nem erőltetem max. hamarabb kel a következő etetéshez.

2009. nov. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Nem még tudok fejni, hanem helyette tudok fejni. Pl. éjszaka most már van, hogy 6-7 órát alszik. Ha akkor hajnalban arra ébredek, hogy feszít a cicim, lefejem, de csak ennyi jön belőle...

Mérlegem van, minden este mérem és így, hogy kap pótlást is, hízik. Amúgy min. 20-20 percet van mindkét cicin, a végén kilöki a szájából és ha próbálom büfiztetni, akkor büfi után még sír a kajáért.

2009. nov. 21. 14:38
 6/12 anonim ***** válasza:

Nem azért nem tudsz fejni, mert nincs elég tejed, hanem mert nem indul be a tejleadó reflex a fejésre, csak a babára. Én is így vagyok vele. Soha nem tudtam fejni, de mégis elég volt a kizárólagos szopi 6 hónapos korig, sőt még utána is alig evett mást 3 hónapig. Soha nem adtam pótlást.

Mekkora most a baba? Mennyivel született? Mennyi pótlást kap egy nap? Hány pisis-kakis pelusa van naponta?

Miből gondolod, hogy kevés a tej?

2009. nov. 21. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Mekkora most a baba? 5 hetes és 3 naposan 3820g volt tegnap

Mennyivel született? Kereken 3500 g-mal született a 12 naposan volt a minimumon a súlya 3140-ig fogyott, onnéttól kap tápszert is.

Mennyi pótlást kap egy nap? Napi 6 szopi van, utána a 100-as tápszerből általában 60-70 mg elfogy.

Hány pisis-kakis pelusa van naponta? Pisis pelus 5-6, kakis csak 1.

Miből gondolod, hogy kevés a tej? Szopi után még sír a kajáért,cuppog, dugdossa a nyelvecskéjét , tömi az öklét a szájába, szóval még bőven éhes szerintem.

2009. nov. 21. 15:22
 8/12 anonim ***** válasza:

Szia, ebből tényleg úgy tűnik, hogy pótlás nélkül kevés tejhez jutna. Viszont ha ezek szerint kb. 400 ml pótlást kap egy nap, akkor is minimum 300 ml tejednek kell lennie vagy még többnek, attól függ, mennyi az igénye.

Próbáld meg mérni a szopikat néhány napig, csak hogy tudd, mennyi anyatejet tudsz neki adni, plusz add hozzá a lefejt mennyiséget. (Egyébként nem vagyok én sem a méricskélés híve). Lehet növelni, de gyakorlat és kitartás kell hozzá. Keress meg egy szoptatási tanácsadót, még akár kizárólag anyatejes is lehet a babád, soknak sikerült.

Az eredeti kérdésedre válaszolva pedig a lefejt mennyiségnek semmi köze a kiszopható mennyiséghez.

2009. nov. 21. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszod. Megpróbálom akkor a folyamatos méricskélést, bár attól meg idegileg fogok kikészülni szerintem. :)
2009. nov. 21. 16:01
 10/12 anonim ***** válasza:
Én is kikészültem a méricskéléstől. Ne csináld sokáig, csak néhány napig (2-3), hogy tudd, kb. mennyit termelsz. És próbáld meg ne teljesítménykényszerként megélni. Így is csodálatos, hogy anyatejhez is jut a kisbabád. Valamennyire biztosan tudod növelni.
2009. nov. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!