Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Újszölött babáknak mit adnak...

Újszölött babáknak mit adnak a kórházban a picinek amig nincs teje az anyukának? Tegnap született a baba.

Figyelt kérdés
2013. okt. 22. 21:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk például semmit. Az első napokban állítólag nincs szüksége a babáknak nagy mennyiségű anyatejre, bőven elég az előtej. Egyedül azok a babák kaptak egy kis cukros vizet, akiknek valamiért nagyon leesett a cukruk, az én babám így járt. Egy szobatársam babája viszont nem kapott semmi pótlást, az anyukának még nem indult be a teje, és csak sírt a baba, de rengeteget, a végén elkezdett kiszáradni, akkor kezdtek foglalkozni vele.
2013. okt. 22. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Semmit, hacsak nem nagyon kis súlyú. Akkor cukros vizet. Vagy tápszert. De 1-2 napot kibír a baba az előtejjel is.

Én péntek este szültem, és vasárnap reggel indult be a tejem. Akkor is csak 5 millit evett elsőre. És szép fokozatosan egyre többet.

2013. okt. 22. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Jo esetben semmit. Ha a babanak nincs gondja (ahogy az elsi is irta), nem adnak semmit, ezzel is tamogatjak a szoptatast!
2013. okt. 22. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám sem kapott semmit. És csak sírt és sírt... Nekem meg a szívem szakadt meg! (az utolsó kórházi nap indult meg a tejem, de önmagában nem volt elég, kezdettől hozzataplalt tapszeres baba)

Komolyan, annyira kiborultam ettől, h már sírtam. Ahogy elnéztem a többi anyát, akik már vígan szoptattak a babajukat, én meg nem voltam ra képes, és a picikem ehezett, hát az valami szörnyű érzés volt!!!

Aztán jött anyosom, intezkedett, és már jöttek is a csecsemosok a tapszerrel! :-) és végre megnyugodott a Drágám!

2013. okt. 22. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nálunk adnak nekik tápszert,de csak éjszakára,mert akkor ők felügyelik a babákat.
2013. okt. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk meg jól beteáztatják a babákat, hogy ne sírjanak. Magam láttam, hogy teáztatják őket (voltam gyakorlaton újszülött osztályon). Jó édes, rózsaszínes tea, megkóstoltam, tényleg finom. Ha sír a baba, már nyomják is a szájába a teát. Lehet, hogy épp éhes, de ahelyett, hogy kihoznák szopizni, megteáztatják, amivel ugye eltelítődik a gyomrocskája. Aztán fél óra múlva kihozzák etetésre (szigorúan három óránként), és csodálkoznak, hogy jé, nem szopizik a baba, fogy a súlya! És úgy beszélnek az anyukával, mintha szar anya lenne, mert még szoptatni se tud! Egy másik, saját történet a csecsemős nővérkékről. Az én lányom koraosztályra került (33. héten lett meg), ott meg tápszerezték. Fejtem, mint az őrült, vittem a tejet mindig frissen, felcímkézve, az erre a célra használt hűtőbe. Látom, hogy hozzá se nyúltak. Szóvá tettem, erre azt a választ kaptam, hogy ők nem érnek rá azt lesni, hogy melyik tej melyik gyereké. Hozzá teszem, másfél hétig a lányom volt az egyedüli az egész osztályon, aztán került oda még egy kislány. Amíg én a gyerekágyon voltam, mondta a kezelőorvos, hogy az anyuka bármikor bemehet a babához, külön engedély nélkül (csak megfigyelésen volt bent a 2200 g súlya miatt, nem volt beteg). Így hát többször mentem este is látogatni. Nemegyszer kerestem nővért, sehol senki, hát bementem a picihez. Sír, mint állat. Kivettem a dobozból, megetettem, tisztába raktam, dédelgettem picit, majd visszaraktam, majd eljövetelkor hallok beszédfoszlányokat az egyik szobából. Jó nagyot köszönök, ijedten szalad a nővér, majd megnyugodva mondja, hogy ja, csak az anyuka? Menjen be nyugodtan a picihez! :) Mondom, már túl vagyok rajta, felírtam egy papírra, hogy mikor mennyit evett, és hogy volt kakis pelusa. Jó, mi?
2013. okt. 23. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
elsô nap teát hoztak pótlásra, többi nap anyarejet vagy tápszert adtak amikor kértem.
2013. okt. 23. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerencsére bababarát kórházban szültem (Miskolc), így semmit nem adnak a babáknak, viszont egész nap velünk van, akármikor mellre lehet őket tenni.

A csecsemő akkora energiatartalékkal jön világra, hogy akkor se lesz semmi baja, ha pár napig nem eszik semmit.

Ráadásul a kolosztrum annyira tápláló, hogy tényleg pár csepp is elég belőle nekik.


Nálunk ha végképp nincs semmi teje az anyukának és/vagy nagyon határozottan kéri, akkor adnak kis pohárban tápszert a babának, de ezt jobb nem igénybe venni 1-2 napos babánál, mert ilyenkor lehet nagyon elrontani az egész szoptatást a legelején.

2013. okt. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ!!
2013. okt. 23. 21:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!