Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan tudom el apasztani a...

Hogyan tudom el apasztani a tejem?

Figyelt kérdés
1 hete nem szoptatom a kisfiam, de meg mindig sok tejem van. Estenkent hideg vizzes ruhaval borogatom, de most mar annyira faj nem lehet hozza erni. Mit csinaljak?
2013. szept. 21. 10:27
 1/4 anonim ***** válasza:
Kérd meg az orvosodat, hogy írjon Bromocriptint.
2013. szept. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Először is fejd ki mind a két melled, mert be fog gyulladni, vagy már be is gyulladt. Ne hideg vizes hanem meleg vizes borogatás, vagy a zuhanynál engedd rá a meleg vizet, masszírozd és fejd le.

Aztán beszélj az orvossal. De mindenképp fejd ki.

2013. szept. 21. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Mennyi idős a kisfiad? Én még nem mennék orvoshoz, még csak 1 hetet nem szoptatsz, fejni azért fejtél ebben az egy hétben? Mert egyik napról a másikra nem lehet megszüntetni a tejtermelődést. Érdemes nem üresre fejni a melledet, hanem csak annyit, hogy megkönnyebbüljön. Ezt tedd naponta többször,ha szükséges, aztán egyre ritkábban, egyre kisebb mennyiségeket kell fejned, míg szép lassan elapad. Egyébként régen úgy tartották, hogy 40 nap kell a tej elapadásához.
2013. szept. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszokat! 15 honapos a kisfiam, es igen idonkent fejtem egy kicsit, de igy is sok csomo lett a mellembe. Azota sokat javult a helyzet. Mar nem faj annyira es meretre is csokent.
2013. szept. 24. 19:38

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!