Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől lehet, hogy a babám...

Mitől lehet, hogy a babám nagyon nehezen alszik el és nagyon nyügös és sirdogálós?

Figyelt kérdés
Tegnap volt két hetes és most egy napja szinte alig alszik. Máskor elaludt a cicimen,most meg ha el is alszik rajta, mihelyst lerakom 10 perc múlva üvölt és ez így megy órákig. Állandóan a cicimen lenne,de délben is 130-at evett,ami két hetesen szerintem rengeteg. Próbálkozom közben az édeskömény teával,iszik is belőle,de nem nyugszik el.Simogatom, cipelem, beszélek hozzá,de ténylek csak órák múlva hajlandó elaludni. A melegre sem foghatom,mert egy régebbi házban lakunk ami viszonylag hűvös egész nap 24 fok van. Hasfájósnak sem mondanám,mert nem egyvégben sír és nem az az erős sírás,meg a lábát sem húzza a fel a hasáig és széklet is meg szelek is vannak rendessen. Volt már valaki hasonló helyzetben? Nem tudom mi tévő legyek,de nagyon bánt,lelkileg már nem nagyon bírom. Mit tegyek?
2008. jún. 29. 16:09
 1/3 anonim ***** válasza:
nem tudom mi lehet a gond, a 130 ml az jó, szoval éhes nem hiszem, hogy lehet.de ez az én tanácsom: semmiképp ne szoktasd hozzá az állandó ölbevételhez, mert arról nagyon nehezen szokik le. én is voltam ilyen cipőben, én mindig azt csináltam, hogy közel bújtam hozzá, simogattam, énekeltem neki, attól az én kislányom mindig megnyugodott. nem vettem fel, csak ott voltam mellette.
2008. jún. 29. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt. Túl sokat eszik egyszerre és feszíti a pociját. Nekem a doktornő azt tanácsolta, hogy dajkáljam többet. HA beáll a kereslet-kínálat, már nem lesz gond a túlevés. Nekem most épp az a baj, hogy keveset eszik, bár eleget hízik, úgyhogy nem idegeskedek miatta. A hasfájás és a sírás megszűnt, de továbbra sem alszik sokat nappal.:))
2008. jún. 29. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Egy két hetes babának semmi másra nincs szüksége csak Rád, mert te vagy az édesanyja. Az illatodra, a tested melegére, a cicire, a tejcsire, és a szeretetedre. Nálunk jól bevált a babahordozóra rögzített kötél-ajtófélfába hitakapó és máris kész a remek babaringató. Kertes házban egy erős fa ágára rögzítve kiválóan levegőztethető és altatható a baba, csak mindig be kell csatolni. Én vettem a fiamnak tönkölypelyvával töltött babapárnát ( Herbáriában lehet kapni )azóta sokkal nyugodtabban alszik. Nálunk is gond volt hogy állandóan a cicimen volt a kicsi, és bizony a nagyobbat is el kellett látnom, meg a háztartást és bizony jött a cumi, mely csak elalvást segítő, egyébként kiköpi. Vegyél Tommee Tippee cumit, az direkt szopis babáknak készült puha szilikon ciciimitáló formájú. ( Brendon 2 db 900 Ft).

Nekem nagyon tetszik a hordozókendő is ( bár nekem még nincsen nagyon fontolom hogy rendelek ).

Este a hitaszéket használjuk a sötétített szobában csendben összebújva szopiztatok.

A babák sokáig nem tudnak egyedül elaludni, nekünk édesanyáknak kell segítenünk.

2008. jún. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!