Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem tudom lefejni a tejet?

Miért nem tudom lefejni a tejet?

Figyelt kérdés

Nagyon feszül és egy nagy területen nagyon kemény a mellem. Sem kézzel sem géppel nem tudom lefejni. Félek, hogy begyullad. Próbáltam masszírozni, meleg vízzel borogatni ... semmi. Egy csöppet sem tudok kifejni.

Mit lehet ilyenkor csinálni?


2008. jún. 29. 00:29
 1/9 anonim ***** válasza:

Mindenképp menj be a csecsemősökhöz (akiki a szülészeten pontosabban a csecsemőosztrályon dolgoztak), ők segíteni fognak. Elvileg a maszíroznád, akkor be kellene indulnia, de lehet, hogy már annyira tele van, hogy "elakadt a tejcsi". Sok ismerősöm kért segítséget a csecsemősöktől, fordulj hozzájuk bizalommall ,inél elöbb, nehogy begyulladjon meg elapadjon a tejcsid!



Dia - 6 hós anyuka

2008. jún. 29. 06:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Szoptatási ambulancia a Szent István Kórházban


Magyarországon elsőként nyílik lehetőség arra, hogy az anyák éjjel-nappal feltehessék szoptatással kapcsolatos kérdéseiket, sőt, személyesen is igénybe vehetik a szakemberek segítségét.


Aki szoptatott már, azt tudja, hogy Murphy törvényei - legalábbis időnként - ezen a területen is érvényesülnek. A problémák mindig a legrosszabbkor merülnek fel, például hétvégén, három napos ünnep hajnalán vagy éjszaka. Vagyis olyankor, amikor az ember fűhöz-fához kapkodna, ha tehetné, de igazából nem tudja, kitől is várhatna segítséget. Különösen az első babánál gyakori, hogy a következő gondok felmerülnek az első hetek során:


a mellbimbó fájdalmasan érzékeny, esetleg megsérült;

a baba "nem akar" szopni;

nincs elég anyatej;

fájdalmasa, pirosas csomó keletkezik a mellen, melyből hamarosan lázzal is járó gyulladás fejlődik ki;

a baba nem gyarapszik annyira, amennyire elvárnánk;

a baba nem bírja az elhamarkodottan bevezetett tápszert, s az anya szeretne visszatérni a kizárólagos szoptatásra;

az anyának gyógyszert kell szednie, de nem tudja, mi az, ami a szoptatás mellett biztosan nem árt a picinek;

bizonytalan, hogy teáztassa-e pár hetes csecsemőjét;

valamilyen okból le kellene fejnie az anyatejet, de nem boldogul a fejéssel;

a baba nagyon sokat sír stb.

A sort még hosszan folytathatnánk. A fenti problémák felmerülésekor sajnos még mindig sokhelyütt tanácsolják az anyáknak a tápszeres pótlás bevezetését, ami rövidesen az anyatej elapadásához vezet. Mielőtt valaki cumisüveghez nyúlna az átvirrasztott éjszaka közepén és végső kétségbeesésében, vegye igénybe ezt a lehetőséget, s kérjen tanácsot a szoptatási ambulancia szakembereitől. Budapestiek szükség esetén személyesen is bármikor felkereshetik, de még az ország legtávolabbi csücskéből is ide lehet telefonálni. A személyes segítség kéréskor különösen olyankor van értelme, ha a szoptatási testhelyzet nem megfelelő, ha a mellbimbó sérült, vagy gyulladás jött létre. A nyugati országokban szinte minden nagyobb településen működik szoptatást segítő anyacsoport, ahol segítséget, jó tanácsot kap a szoptató anya. Nálunk ez sajnos messze áll még a megvalósulástól, ezért is olyan fontos, s nagy jelentőségű, hogy Szent István kórházban megteremtették a baba- és mamabarát szoptatási tanácsadás lehetőségét. A szoptatási problémákra ugyanis mindig van segítség, nincsenek reménytelen esetek!



Telefonszám: (1) 216-0350; 1644-es mellék

Cím: Szent István Kórház, 1096 Budapest,

Nagyvárad tér 1. "N" épület.

2008. jún. 29. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sajnos ez a szám állandóan foglalt. :o(
2008. jún. 29. 08:43
 4/9 anonim ***** válasza:

Ha még mostanra sem tudsz velük beszélni, akkor az 'LLL.hu', vagy a 'szoptatásért magyar egyesület' honlapján is vannak tanácsadó tel. számok. Én emilen is kértem tőlük segítséget, kb. 3 órán belül válaszoltak.

A Te esetedben mindenképpen kellene a személyes találkozás. Remélem rendeződnek a dolgok!!!

2008. jún. 29. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Írták többen is ezen az oldalon, hogy a férjük segített kiszívni, mert máshogy nem boldogultak. Szerintem forró zuhany alatt erősen maszírozd át, akkor is, ha nagyon fáj és kérd meg a férjedet, hogy segítsen.
2008. jún. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Sajnos még mindig nincs változás.

A Szent István Kórházat végül utolértem, de a vonal másik végén nagyon csodálkoztak, hogy tulajdonképpen mit is akarok tőlük ... :o(

Én is próbáltam email-ben segítséget kérni 3 LLL-es tanácsadótól is még reggel, de eddig még senkitől nem kaptam választ. Volt meleg vizes zuhany, fürdő, borogatás - természetesen a babát is rendszeres időközönként mellre teszem, de úgy tűnik nem segít semmi.

A barátnőm hozott egy másik mellszívót, azzal is kísérleteztem, de az is csak azt a pici tejet tudta kiszívni, ami az átjárható csatornákból csordogált.

Én is nagyon el vagyok keseredve meg a kislányom is ...

:o(

Csak remélni tudom, hogy holnap reggelre nem lesz még rosszabb.

Mindenesetre, köszönöm mindenkinek a segítséget!

2008. jún. 29. 22:46
 7/9 anonim ***** válasza:

Van valaimi fejlemény? Tudtak segíteni? Menj be oda ahol szültél és a csecsemősök segítenek!!!! NE VÁRJ TOVÁBB!!!! Minden ismerősöm a csecsemősöktől kért segítséget, sőt a védőnőm is azt ajánlotta, hogy ha baj van, forduljak hozzájuk bizalomal.



Dia - 6 hós anyuka

2008. jún. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia én nagyon sok féle mellszívót próbáltam ki de nekem csak az AVENT márkájú jött be, az is csak úgy, hogy nem raktam bele a párna részt a mellhez, anélkül szívtam, esetleg megpróbálhatod azzal.
2008. jún. 30. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Még egyszer köszönöm mindenkinek a segítséget!


Ma délutánra már sokat javult a helyzet.

Elolvastam az interneten is mindent, amit csak lehetett és szerencsére ma reggel sikerült utolérnem a szülésznőmet, aki egyben laktációs szaktanácsadó is.


Ez szerencsére nem bakteriális fertőzés, ezért nem is lázasodtam be, hanem tejcsatorna elzáródás, de ez is lehetett volna sokkal rosszabb, ha nem kezdem el idejében kezelni.


Azt a tanácsot kaptam, hogy ne masszírozzam, mert az ilyen esetekben nem használ, és ne is fejjem a tejet, mert úgysem tud kijönni, ezért nem tanácsos a fejéssel tovább stimulálni a tejtermelést.

Most borogatom, zuhanyozom, speciális pózban szoptatom a babát a beteg mellből és máris nagyon sokat javult. Remélem, egy-két napon belül teljesen el is múlik.


Még egyszer mindenkinek köszönöm!

(*o*)/~

2008. jún. 30. 21:29

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!