Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopi után mennyi ideig...

Szopi után mennyi ideig érdemes lefejni a tejet? Arra gondolok, ha evés után nem nyugodt a babád, hanem sír és foglalkozni kell vele!?

Figyelt kérdés
Nálam sokszor elmarad a maradék tejcsi kifejése,pedig szükség lenne a tejtermelésre,mert néha már nem elég a babámnak,aki 6 hetes. Ezt úgy értem,h evés után nem tudom csak úgy letenni és akkor jöhet a fejés,hanem van,h fél órát tutujgatom,mire megnyugszik. Aztán megint közbejön valami, stb....és elmarad a fejés,pedig fontos lenne. Mindenki másnak elvan magában a gyermeke, amíg lefej?
2011. aug. 4. 12:02
1 2
 1/17 xStefix ***** válasza:

Nem szükséges fejni, pláne, ha nincs rá módod!

Ha a babád eleget szopizik, akkor meg pláne, mert ő a legjobb fejőgép.

Egyébként szerintem növekedési ugrásban vagytok, azért iylen nyüszis mostanában szopi után. Ilyenkor meg pláne fontos lenne, hogy gyakran szopizzon. Inkább őt tedd mellre, ahányszor csak kéri, ne a fejéssel bíbelődj. Ő jobb munkát fog végezni!

Kb. 3-4 nap múlva már érezheted, ha több tejed lett (= a babád ritkábban kér szopit), ha jól működik a módszer.

2011. aug. 4. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Szia, nekem jövő héten lesz 3 hónapos. Én fejek kétszer-háromszor egy nap, mert a babám 4 hetes kora óta este fél 8-tól reggel 8-9 ig alszik és ugyan vártuk, hogy beáll erre a szervezetem, de nem. Reggelre mindig tejbe fagyva ébredek, két betétet, pólót és teljes ágyneműt, matracot áztatok el, délutánra-estére meg két mellből szopizik a babám. Épp elég, de néha mintha kevés lenne. Meg aztán szeretek biztosra is menni. Szóval nekem nem vált be az, hogy a szopi után azonnal fejek, hanem ált. 45-60 perc múlva fejem le a maradékot, nekem hamarabb egyszerűen nem indul be a tejleadó reflex, kell ennyi szünet. Közben babázok (van még egy 23 hós fiam is mellette), játszunk és a kicsi ált. ekkora fárad el. Akkor elviszem aludni a szobájába és ált. ekkor fejek, könnyebben is megy, mikor látom őt és hallom, hogy szuszog (lehet, hogy hülyeség, de nekem így gyorsabban megy). Aztán 2-3 óra múlva eszik megint a másik ciciből. A lefejt tejet (lefekvés előtt éjfél körül is fejek egyszer) este kapja meg cumisüvegből szopi előtt, mert szeretném, ha abból is megtanulna inni végre.
2011. aug. 4. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Én is inkább sűrűbben mellre tenném,de van,amikor 4 órát alszik egy huzamban,és éjszaka nem is kel fel,csak hajnal 4-5 felé. Addigra dugig van a cici,alig várom,h ébredjen. Viszont ha kifejnék valamennyit,h könnyítsek a cicin,tuti akkor kelne fel. Igazából 100-120-at eszik, van h átalussza vele az éjszakát, de napközben van olyan is,h ugyanannyival nem bír,csak 1,5-2 órát.
2011. aug. 4. 13:59
 4/17 anonim ***** válasza:
Nyugodtan lefejheted fél óra után is, nekem sem megy másképp, van hogy már egy óra is eltelik majdnem. Nekem így is segített a tejtermelés növelésében. A gyakori mellretételt nekem nem fogadta el, viszont este éhes, és akkor nagyon jól jön a kiegészítés.
2011. aug. 4. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 xStefix ***** válasza:

Szerintem teljesen jól csinálod így, Kérdező, én nem fejnék akkor a helyedben. :) Max. ha reggelfelé már nagyon kellemetlen és keményedik, de akkor is csak pár cseppet, hogy picit megkönnyebbülj.


Ha gyakrabban kér estefelé, szoptasd gyakrabban és akkor pótolgatnod sem kell. Teljesen normális, ha ilyenkor már nem bírja ki az egyébként napközben szokásos időket, a babák így működnek.


(És mindig elgondolkodom, hogy akik rendszeresen pótolnak esténként - és így fejni is kénytelenek hosszabb távon - vajon miért teszik.)

2011. aug. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:

Én nagyon szeretném szaporítani a tejcsit! Most ez lenne a célom,mert a jobb mellemben sokkal kevesebb termelődik,mint a balban. A jobban kb. 90 a max, a balból egy evésre jól lakik. Reggel 1-1 ciciből jól lakik, aztán a jobb mellből való etetés után át kell tennem a balra is egy kicsit. De ha előbb megéhezik a babóm,akkor addigra nincs annyi termelődve. Ezért szeretnék fejni!

xStefix! Veled erről már beszéltünk itt a Gyakorin...én gondoltam,h kell pluszban tápszer pótlásnak. Most megoldom,h csak anyatejet kapjon,de mi lesz,ha növekedés ugrás jön??? Most 6 hetes a Réka, és max. 6x eszik egy nap...kb. 100-130-at, és most 4270 ruhástól! Szerinted ez jó így? Mások véleménye is érdekel továbbra is! Homeós bogyót eszek és sokat iszom! Laktoherb nem jött be. Szeretném sűrűbben cicire tenni,de nem igényli...:(

2011. aug. 4. 17:15
 7/17 anonim ***** válasza:

Én azért fejek, mert keveset eszik egyszerre, és nem fogadja el a cicit sűrűn, akkor pedig apadni kezd a tejem.

Szerintem akinek bőven elég a teje, el sem tudja képzelni, mennyire sok küzdelem vezet, hogy anyatejet adjunk a babánknak, hogy közel hasonló eséllyel indulhasson. Hát ezért fejünk, és hogy ne a tápszerhez kelljen nyúlni. Ha a kisbaba ordít este, mert nincs elég tej, és éhes, nem várok 1 órát, vagy többet, hogy addig ordítson, hanem adok neki az elrakottból. Persze én csak délelőtt tudok fejni, délután már nem nagyon van értelme elrakni. Nekem bevált a fejés a tejtermelés szempontból is és tényleg tudok elrakni. Este pedig, alvás előtt, mikor utoljára eszik, nagyon jól jön, hogy adok neki még kiegészítésként, utána jóllakottan reggelig (hajnalig alszik boldogan). Volt hogy akkor is elaludt, hogy éhes maradt, de akkor kérdem én, jó ha nem ment belé az a kis maradék? Na, mindegy, a lényeg hogy érdemes fejni, és lehet nyugodtan egy órán belül is. Nem kell egész nap egyébként, és jó ha elektromos mellszívót használ az ember.

Az én válaszomat természetesen csak azok értik meg, akik nem rendelkeznek az élet fintora miatt tejtől túlcsorduló keblekkel, de azért a hajszál híján éppen elég kategóriát megütik, de meg is küzdenek érte minden nap.

Ha én nem fejek több napig, érezhető a csökkenés, ráadásul az este is zűrösebb.

Nagyon irigylem is akinek megadatott a bárhol bármikor, mivel az én életem egyelőre csak a táplálásról szól. De azért végig fogom csinálni. Talán nem ide tartozik, de nagyon elszomorít,h

2011. aug. 4. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

...... hogy miközben én annyira vágyom rá, a természet a sok tejjel sok olyan embert adományoz meg, akik nem értékelik azt, gyűlölnek szoptatni, elapasztják, nem hajlandóak még csak el sem kezdeni a szoptatást. Szóval nem igazságos. És elnézést a hosszúra sikeredet kesergés miatt.

Fejj csak, megéri.

2011. aug. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 xStefix ***** válasza:

Nem veszem magamra, mert nem vagyok érintett. Én 75B-s mellekkel szoptattam több, mint 3 évig, pedig sose voltam bőtejű, sőt. ;)

Sokan nem merik bevállalni, hogy nem fejnek, pedig szerintem van pár dolog, amit sokan nem tudnak a kevés ill. az elég tej fogalmáról. Tévesen ítélik meg, mikor mennyi van és

2011. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 xStefix ***** válasza:

Nem veszem magamra, mert nem vagyok érintett. Én 75B-s mellekkel szoptattam több, mint 3 évig, pedig sose voltam bőtejű, sőt. ;)

Sokan nem merik bevállalni, hogy nem fejnek, pedig szerintem van pár dolog, amit sokan nem tudnak a kevés ill. az elég tej fogalmáról. Tévesen ítélik meg, mikor mennyi van és ezért fejnek. Ez persze annyira nem nagy gond, hiszen a lényeg, hogy tej legyen:), csakhát plusz macera, amit szerintem sokan kihagynának az életükből (én pl. sose szerettem fejni).

2011. aug. 4. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!