Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Szopi után mennyi ideig...

Szopi után mennyi ideig érdemes lefejni a tejet? Arra gondolok, ha evés után nem nyugodt a babád, hanem sír és foglalkozni kell vele!?

Figyelt kérdés
Nálam sokszor elmarad a maradék tejcsi kifejése,pedig szükség lenne a tejtermelésre,mert néha már nem elég a babámnak,aki 6 hetes. Ezt úgy értem,h evés után nem tudom csak úgy letenni és akkor jöhet a fejés,hanem van,h fél órát tutujgatom,mire megnyugszik. Aztán megint közbejön valami, stb....és elmarad a fejés,pedig fontos lenne. Mindenki másnak elvan magában a gyermeke, amíg lefej?
2011. aug. 4. 12:02
1 2
 11/17 xStefix ***** válasza:

Kérdező, üdv újra. :)

Nem baj, ha nem egyformán működnek a melleid, általában nem is az az átlagos. Annyit tudsz tenni az ügyért, hogy akkor a gyengébb melled megpróbálod gyakrabban használni, akár szoptatások alkalmával, akár külön fejéssel is. De ha nem lesz benne több, az se baj, ne aggódj miatta! A lényeg, hogy konstansan elég legyen a tejed, akármilyen mell-leosztásban, ha érted. :)

Nálunk ez pl. úgy állt be anno egy mellgyuszi után, hogy a balban volt mindig kevesebb, úgyhogy én ezt használtam többször (két mellből szoptattam mindig). Ez azt jelentette, hogy mindig erre tettem először, amikor nagyon éhes volt (erősebben szívta, ez jól ingerel), illetve ezen hagytam elaludni (annyival tovább szívta, a cumizás mellett is). Ez ugyan nem növelte meg benne a tejet, viszont nem is csökkent tovább, mindig szinten tudtam így tartani. Így kialakult egy sajátos szopi-mell ritmusunk a nap folyamán, amihez szépen tudtuk magunkat tartani.

Te is figyeld meg, mikor hogyan jó nektek. Nem kell arra törekedni, hogy mindig 1 v. 2 mell kelljen - kell amennyi kell, aktuálisan. Reggel általában 1 is elég még kicsi korban, de estefelé gyakran kell a 2, néha többszöri váltással. Nem baj, amíg van választék, ki lehet használni mindent. :) A lényeg, hogy kitapasztald, nektek hogyan válik be.


A 6 hetes ugrástól pedig ne félj előre! Azt tudnod kell, hogy valószínűleg hirtelen fog megnőni Réka igénye: a legjobb, amit tehetsz, akkor is az lesz majd, hogy szoptatod, ahányszor csak lehet! A tested viszont csak pár nap késéssel fog reagálni; azt az időt át kell majd vészelni! Készülj, hogy lehet nyafizás, sírás, nyűgösködés; de erre mind szükség lesz, nem kell pánikolni rajta. Nagyon nehéz ilyenkor egy kezdő anyukának, de hidd el, téged esetlegesen jobban ki fog borítani a dolog, mint őt. :) Legyél erős és ne ess kétségbe majd akkor sem. Sok türelemre és kitartásra lesz szükséged, mert a pótlás nagyon csábító - de le is lassítaná a természetes tejszaporodást, úgyhogy csínján kell vele bánni!

Ha odajuttok és gond lesz, inkább kérdezz először és megpróbálunk segíteni. Hátha csak egy kis bíztatás kell majd. :)


És ha most nem akar többször szopizni, akkor pedig minden rendben van szerintem. Még nincs ugrás, elég neki a tejcsi is. Nem gondolom, hogy szükséged lenne külön fejésre (mert az ugye kicsit összezavarná a tejtermelést, pár napra legalábbis). De ha nagyon odavagy érte, hát legyen.

2011. aug. 4. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
A fejést csak azért akartam erőltetni,hogy több tej legyen,mivel gyakori mellretételt nem igényli a Réka. Gondoltam nem árt,ha van a fagyóban tej,mint az elején...akkor nagyon jól ment minden. Etetés után leteszem magam mellé a Rékát...egy ideig elvan, vigyorog, majd egyszer csak elkezd sírni...persze nem éhes...mert megkínálom...csak sír. És erre értem azt,h nem fejek,mert felveszem és vele foglalkozom,amíg egyszer csak el nem alszik! Még nem igazán ismerem ki sajnos, de délelőttönként mindig ébren van 2 evés között és nem igen hagy semmit sem csinálni! (most is anyukám tutujgatja,amíg én tanácsokat kérek!) Köszönöm a válaszokat! Külön köszi xStefix! :)))
2011. aug. 5. 08:15
 13/17 xStefix ***** válasza:

Jajhát baba, perszehogy igényli, hogy tutujgassátok! :)

Szerintem a szopival az égadta világon semmi gond és teendő nincs. Majd akkor gyártotok magatoknak több tejet, ha itt lesz az ideje. Hidd el, nem kell rágörcsölni, mert minden különösebb kerülőút nélkül is képes egy anya elég tejet adni a babájának. Már régen kihaltunk volna, ha nem így lenne. ;) Csak bízni kell magadban és nem félni: amitől félsz, az fog megvalósulni, tudod...

És babázz csak Rékával sokat, játsszatok, sétáljatok, énekeljetek, ami jól esik. Ez a baba nem az a baba, akit felöltöztetsz, megfésülsz, aztán felraksz a polcra porosodni... :)

2011. aug. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Most azt vettem észre,h nem tűr sokáig a tejcsivel. Most akkor létezik az,h valakinek vékony a teje? Tényleg nem vagyok egy nagy evő,sajnos sokszor nem jut időm enni rendesen, vagy nem túl táplálót eszem. Hiába eszik 130-at a Réka,mint ma reggel is,az egész délelőttöt végigsírta. Nyugicicire tettem,de folyt a száján a tej. Mostmár tuti,h tejterméket sem eszem, az utóbbi pár délután csak a sírásról szólt. Már nem értem a babámat. Ugyanazzal a tejjel tegnap éjjel is csak egyszer kelt. Ma reggeltől viszont csak most aludt el, és csak sírt. ???????????
2011. aug. 5. 13:21
 15/17 xStefix ***** válasza:

Akkor mától ugrotok talán. Mondtam, hogy hirtelen fog jönni.

De figyelj, inkább hívj fel telefonon, ha gondolod, mert sorra "szülöd" az új aggodalmakat. :)

2011. aug. 5. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

Kedves xstefix, kérdésedre a válasz.

Azért fejek, és pótolok, mert alig van tejem.

3 hónapos babám kiszív csontra (50 ml), úgy, hogy kb 40 percen keresztül teszem egyik kiürített ciciről a másikra, aztán vissza. Akkor adnom kell neki 100 ml tápot, hogy egyen is valamit, aztán büfi után indul a fejés, amikor is már nem jön semmi (10-15 ml), csak stimulálás képpen csinálom, hogy az a maradék kis tejem legalább megmaradjon. Pedig itt már eltelt egy óra szopi óta, mégsem termelődött semmi. Kb két óra múlva van újra 40 ml tejem, amit adni tudok neki.

Pedig jó a technikája, a doktornő és a védőnő is letesztelte. Sajnos ilyen anya jutott neki, nem mindenki olyan szerencsés, mint ahogy orgazmusa sincs mindenkinek, vagy valaki kövér, vagy magas a vérnyomása. Csak azt szeretném ezzel mondani, hogy a természet nem rendez el olyan csodálatosan mindent, ahogy azt sokan állítják, mindenkinek más jutott a jóból...

2011. aug. 5. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok, még annyit, hogy fejés helyett azért nem a babát teszem vissza, mert mér nem kell neki, eleget szenved-kínlódik vele. Olyankor különben is alszik vagy játszik, nem csak evésből áll az élet.

Cumizavara nincs, imád cicizni, ha van miért.

És hogy sajnos a kezdetektől változatlan a helyzetünk, akárhány lll tanácsadó és egyéb expert tanácsait próbáltuk végig.

2011. aug. 5. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!