Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért nem akart vagy tud...

Ábrahám Viola kérdése:

Miért nem akart vagy tud szopizni a 2 hónapos kislányom?

Figyelt kérdés

Eddig a pici anyatejet kapott (szopizott), esténként volt tápszeres pótlás illetve vizet cumisüvegből.

Két hete csak tátog de szopizni csak nagyon nehezen akar, csak hozzá érinti száját a mellhez.Nagy sírás árán jó erősen megszívja de utána megint csak sír.

Nem értem a miérteket mert eddig semmi gond nem volt.

Más is volt már így?


2013. aug. 2. 13:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Fejted már a melled? Jön belőle tejcsi? Próbáld meg megmasszírozni a melled körkörös mozdulatokkal, hogy fellazuljon. Tegyél rá meleg borogatást.

Az én kisfiam pár hetesen csinálta azt hogy rángatta a fejét a cicinél, ha odanyomtam, ellentartott. Egy határozott mozdulattal Apa segítségével kellett "rácuppantani" akkor amikor a legnagyobbra nyitotta a száját. Aztán belejött.

A tápszert próbáld meg elhagyni. Szoptasd mindkét melledből. Igyál sokat, egyél tápláló ételeket és fejj!!!

..és masszírozz (kérd meg Apát h segítsen, ha sírsz, sírj) és borogass! Megéri!

2013. aug. 2. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hagyd el a cumisüveget, lehet, hogy cumizavaros.
2013. aug. 2. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Tejem lenne bőven, napjában többször is fejem meg nem csomósodok be.Próbálom a picit etetni még ha nagyon nehéz is de úgy vagyok vele, hogy inkább üvegből igya meg a tejet mint hogy tápszert adjak neki.

Nem értem a dolgokat mivel a kicsi nem is cumizik meg az ujjacskáját sem szopja.Az étkezésre is odafigyelek meg a folyadékbevitelre is.Mindent úgy próbálok csinálni ahogy a nagy könyvben meg van írva.Eddig nem is volt gond.Csak 2 hete változott meg minden.A kiváltó okokat meg nem tudom.

2013. aug. 2. 19:33

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!