Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mitől lehet, hogy egyik...

Mitől lehet, hogy egyik napról a másikra alig van tejem? 6 hónapos a kislányom és imád szopizni.

Figyelt kérdés

5 hetes volt a kislányom, amikor mellgyulladásom volt az egyik mellemben.Azóta ebben a mellemben alig van tej.40-50 ml max, de nem okozott problémát, mert a másik mellemben volt elég tej neki.

Csak anyatejes baba, aki ráadásul nem fogadja el a cumisüveget, így a lefejt tejet sem tudom neki odaadni.

5 napja 39.6 fokos lázam volt, és mandulagyulladásom, amire azonnal augmentin duót kaptam, mert azzal lehet szoptatni.Tegnapra viszont alig lett tejem.Eddig már végig aludta az éjszakát,most viszont újra kel enni, mert nem elég neki a tej, de nem veszem észre, hogy a gyakori szoptatástól több lenne.Tegnap lemértem, mert éreztem, hogy alig kortyol párat, máris kifogy.Most akkor lehet hogy már nem is fogom tudni szoptatni, vagy visszajön még?Ja és a mellbimbóim is nagyon fájnak, ahogy eszik.Kérlek segítsetek.Úgy szeretném még szoptatni, főleg, hogy mindig szopizás közben alszik el, most pedig csak mérges, hogy nem jön elég tej.

Válaszaitokat előre is köszönöm.Egy aggódó anyuka.


2012. máj. 10. 17:44
 1/2 anonim ***** válasza:

Sajnos a betegségnek lehet ilyen hatása, meg annak is, hogy lázasan egy csomó folyadékot elpárologtat a szervezet és szerintem elég meleg is volt. Így sokkal-sokkal többet kellene innod, esetleg legyen benne nap 2x fél liter latoherb tea is (fél liter vízben 1 filter kb 5 perci áztatva). És gyakori szoptatás, esetleg fejés.

Mivel a kislányod már 6 hónapos, azt gondolom nem kell kétségbe esned, akkor sem, ha ezentúl csak napi 2 szopira lesz elég a tejcsi, mert nyugodtan elkezdheted a hozzátáplálást is, annak rendje és módja szerint. Estére pedig ajánlom, hogy próbál meg neki valami finom tejpépet (nekünk a nestlések jöttek be) alvás előtt, attól megtelik a pocakja és hátha újra átalussza majd az éjszakát!

Nekem is voltak ilyen időszakok a szoptatásnál (mellgyulladás és egyéb betegségek is), de szerencsére azért el nem apadt sosem a tejcsi és sikerült feltornázni újra a mennyiséget is. Remélem nálatok is így lesz!

Remélem tudtam egy picit segíteni! Minden jót kívánok!

- 2 gyerkőc anyukája -

2012. máj. 10. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ne ess kétségbe! Ez csak egy átmeneti állapot. Nehéz lesz újra gyakran mellre tenni a picit, még éjjel is, de menni fog és vissza fog jönni a tej mennyisége. Aki választott már el gyereket, az tudja, hogy a tej nem apad el csak úgy, egyik napról a másikra.

Még csak 5 napja voltál beteg. Adj időt a szervezetednek, hogy kiheverje a megpróbáltatásokat. Igyál sokat, egyél változatosan és légy türelmes!

2012. máj. 11. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!