Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan apaszthatom el nagyon...

Hogyan apaszthatom el nagyon gyorsan és hatásosan a tejemet?

Figyelt kérdés
2008. jún. 27. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Miért akarod elapasztani?Sok tejed van? Mert akkor nehzebb lessz. Én küzdötten minden szarral hogy legyen,de sajna nem volt.
2008. jún. 27. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
1 hete nem szopik kislányom, de még van tejem, viszont ha egy évig nem fejtem, nem is szeretném, reménykedem, hogy van más módszer! Köszi!
2008. jún. 27. 15:34
 3/6 anonim ***** válasza:
Minimális folyadékbevitel. Ez segíteni fog.
2008. jún. 27. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Valahol olvastam, hogy van egy gyógynövény, amiből ha teát főzől csökken a tej (lehet, hogy a zsálya, de nem biztos). Keress rá a neten! A hideg vizes borogatás is apasztja állítólag. Ha a háziorvost megkérdezed, szerintem tud rá gyógyszert ajánlani, mivel előfordulhat az anyánál olyan betegség amivel nem lehet szoptatni, és akkor el kell apasztani.
2008. jún. 27. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Zsálya vagy borsmenta tea, vagy egy Bromocryptin nevû gyógyszer.
2008. jún. 27. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem rengeteg tejem volt az első babámnál. Szabályosan olyan voltam mint egy fejőstehén. Hát én elapasztottam sikeresen. Úgy kell, mint a teheneknél. Azért tudom, mert állategészségügyi technikus vagyok, és ezt tanultam. Leírom, hogyan. Egyszerűen nem fejed ki a melled. Ha már érzed, hogy nagyon tele van, akkor lefejed amennyire csak lehet. Utána megint addig vársz, amíg tele nem lesz rendesen. Akkor ismét lefejed. Az a lényeg, hogy ezek a fejések ritkábban legyenek, mint ahogy eddig fejtél, v. szoptattál. A teheneknél is úgy kell, hogy ki kell hagyni egy fejést. A következő fejésnél le kell fejni. Utána megint kihagyják a fejést, és utána ismét lefejik. Az a lényeg, hogy egyre ritkábban fejd, és csak akkor, ha nagyon tele van. Így nem fog begyulladni, és egyre kevesebb lesz a tej. Ha van még kérdésed, privát e-mailben írd meg, szívesen segítek.

2008. jún. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!