Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tudom hatásosan büfiztetn...

Hogy tudom hatásosan büfiztetni a kéthetes kisfiamat?

Figyelt kérdés
Ha fogom és a buksiját a vállamra fektetem, akkor nem mindig tud büfizni. Lerakom majd fél óra után, és azonnal elkezd csuklani, és bukik is. Valami más tartást esetleg tudtok ajánlani?
2009. dec. 12. 19:58
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Próbáld meg úgy, hogy felállsz vele, és egy picit rázogatod, és nagyon enyhe nyomást gyakorolsz a hátára.Vagy a kórházban a csecsemősök úgy csinálták, hogy magával szemben a térdére ültette, kicsit hátra döntötte, úgy, hogy a nyakánál fogta, és enyhén ütögette a hátát.Én ha a vállamra fektetem, közben a hátát simizem, de enyhén nyomogatom is.Nálunk a bukás két hónapos koráig tartott, azóta nagyon ritka, számíts te is rá, de ez nem baj, ha csak bukik, és nem hány, ilyenkor a fölösleggel a levegő is visszajön.

2009. dec. 12. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Jól csinálod, de lehet simogatni is fölfelé a hátát, vagy popsijára rácsapni, de úgy hogy kicsit megemelkedjék a baba, tehát nem is csapni, hanem kicsit fölfelé mozdítani. A büfi nem jön rögtön, szánj rá pár percet. Nekem az is bejött, hogy szopi után nem kapom föl rögtön, hanem fekszik még úgy 5 percet a hátán, így egy helyre összegyűlik a levegő és könnyebben kijött.
2009. dec. 12. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az en lanyom negy es fel honapos,a tiz ujjamon meg tudom szamolni hanyszor bufizett eves utan ,ezek szerint nem nyel levegot.Ugyhogy nem kell egy fel orat setalni es veregwetni a hatat,ha jon jon ha nem nem ...
2009. dec. 12. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nekem anno azt mondta a védőnő, hogy tegyem hasra, és simizzem a hátát. Be is vált a módszer, bár néha nagyon nem tetszett neki, de addig kepesztett amíg ki nem jött. Egyébként nagyon nehezen tudott büfizni. Volt olyan hogy fél óra után úgy gondoltam nem nyelt levegőt biztos azért nem büfizik, aztán meg megfájdult a pocija."más utat " keres magának a levegő, és végig görcsöli a kis beleit amig pukiba nem távozik. Ha leteszed és pár perc múlva tekeri magát, akkor biztos zavarja a büfi, ilyenkor bizony ki kell küzdeni ha nem akarsz neki fél nap szenvedést okozni.
2009. dec. 12. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Az evés befejeztével vedd fel a válladhoz,állj fel vele,fontos,h függőlegesen legyen a baba.Kissé erőteljesebben simizd felfelé a hátát majd paskold meg neki,megint erősebb simi,paskolás.persze csak annyira,h ne legyen neki kellemetlen.Ez általában hatásos.Ha mégsem büfizik,fektesd le hanyatt,1-2 perc múlva emeld fel újra,az enyém ilyenkor már egyből büfizik.Mindig így csináljuk,mert nehezen büfizett ő is az elején.Sok sikert!
2009. dec. 12. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ugyanez a problemank. Nekem a gyerekorvos ugy mondta, hogy miutan kb.fele kajat megette, fektessem a vallamra ugy, hogyha nem tartanam, magatol egyensulyozna. S formalj a tenyeredbol satrat, ugy utogesd a hatat. Mintha vakumot kepeznel. Nalunk ez gyakran bejott, s ha ez megsem, akkor lefektettem, 5 perc mulva felvettem, s jott a bufi magatol ki, de mint egy reszeg tengeresznel, olyan hangosan!
2009. dec. 12. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
83%
Nálunk is volt ilyen probléma az elején, aztán egy ismerősöm megmutatta a helyes fogást. A lényeg az, hogy a feje a vállad fölé kerüljön, ne a válladra, a kezei a hátadon lógjanak. A mellkasa legyen a válladon és felfelé kell simogatni a hátát a gerince mellett kétoldalt. Nekem mindig büfizik így, néha még 2 etetés között is jön.
2009. dec. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!