Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Elapadt a tejem, mit tegyek?

Elapadt a tejem, mit tegyek?

Figyelt kérdés
3 hetes baba mellett azt tapasztalom, hogy egész nap sír, állandóan enne, de a bimbóvédőben ( lapos mellbimnó miatt) nincs tej, nem tudom, hogy a babának igy jut-e? Pld fejem is magamm sűrűn, de most az egyik mellemből evett csak és a masikat megfejtem ( 3 órával azutan, hogy evett belőle) és csak 10ml jött. Mit tegyek??????? Mit egyek? Iszom, mint a gödény. Urtica urenc c5 nem használt, tegnap kezdtem a more milket-et de sehol a tej......lelkifurim van szegenyke csak szív es sehol semmi...irattam tápszert....hogy tudnek tejet csinalni? mult heten meg volt hgy 130at fejtem........
2008. jún. 24. 22:47
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Az első lépés, hogy nyugodj meg, mert az nem tesz jót a tejtermelésnek. Pihenj amennyit csak tudsz, mert ez egy másik nagyon fontos tényező és a legfontosabb, hogy ne add fel és tedd rá a babát minden szopikor a melledre, hogy érje minél több inger, ettől indul be a tejtermelés. Ne várd meg a 3 órát a szopik között, hanem minél gyakrabban szopiztass. Ez kicsit megviseli a mellbimbóidat, habár ha védőt használsz nem biztos. Ha mégis kenj el rajta anyatejet és szellőztesd sokat. Hanem nagyon jó a Garmastan kenőcs is. Remélem sikerülni fog!


Amúgy a legjobb ha megkérded őt: [link]

2008. jún. 24. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ezt egy kismamis szoptatos oldalon talaltam neked!


"Ha szaporítani is akar az ember, akkor tovább kell fejni, akkor is, amikor már nem jön semmi. Legalább 5 percig. És ha gyorsan látványos eredményt akarunk elérni, akkor jöhet a "horrorfejés" néven elhíresült technika. Ez abból áll, hogy a két mellet fejjük (szoptatás után!) felváltva 7-7-5-5-3-3 percig, független attól, hogy mi történik közben. Akár jön, akár nem. Itt megtapasztalhatjuk, hogy szoptatás, akarom mondani fejés közben is termelődik a tej :)"

2008. jún. 24. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem táplálsz mellé, nincs cumi, a babád igény szerint szopizhat, nincs olyan, hogy kevés a tej. Nem kell méricskélni..

Kérj tőle tanácsot, nagyon ért hozzá!

[link]

2008. jún. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
ÉS MI LENNE HA MEGPRÓBÁLNÁD NEM FEJNI?NEKEM IS MINDENKI AZT MONDTA,HOGY FEJJEK,FEJJEK,FEJJEK.IGENÁM DE AKKOR SOHA NEM VOLT A CICIBE AMIKOR A PICINEK KELLETT VOLNA.EZUTÁN ÉN AZT CSINÁLTAM,HOGY AMIKOR VÉGZETT A CICIVEL ÉS ELALUD EGYSZERŰEN NEM FEJTEM LE A MARADÉKOT.KB 2 -3 ÓRA MÚLVA AMIKOR FELKELT TELE VOLT MÁR A CICI ÉS VÍGAN ITTA A TEJCIT.ARRA AZONBAN VIGYÁZTAM,HOGYHA NEM KELT FEL IDŐBEN ÉS MÁR KICSIT FESZÜLT A MELLEM A SOK TEJCI MIATT AKKOR NEKIÁLLTAM ÉS KB A FELÉT LEFEJTEM.ÍGY NEM GYULLADT BE A MELLEM ÉS NEM ZÁRÓDOTT EL A TEJVEZETÉK.A LAKTOHERB TEA IS SEGÍTHET
2008. jún. 25. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Az előző hozzászólásra reagálva: Közvetlenül szopi után kell fejni, akkor a következő szopira már lesz benne elég!
2008. jún. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!