Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lefejt, felmelegített tejet...

Lefejt, felmelegített tejet adtunk a 4 hetes kisfiamnak. Mit rontottunk el?

Figyelt kérdés

Ma reggel lefejt, eddig hűtőben tárolt tejemet felmelegítve adtuk a kisfiamnak. Az orvos szerint nem eszik eleget és adjunk tejet kanállal, ha nem evett minimum 100-120-at. Mivel 80at szopizott, így adtunk neki (még 10et) a lefejt tejből. Kb. 10 perc múlva jött is vissza, majd óriási sírás-rívásban tört ki nemsokára a baba. Nyilvánvalóan fájt a hasa, a sírásból egyértelmű. Mit rontottunk el?: túl meleg volt a tej? túl hideg? Gyorsan adtam? vagy túl sok levegőt nyelt a kanállal etetés közben? nem bírja a gyomra így? vagy egyszerűen eleget evett és feleslegesen tömtünk bele még tejet?!

Köszönöm a segítséget!!


2009. okt. 6. 21:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy túl sok levegőt nyelt a kanalazás miatt :(


Sírt szoptatás után? Nem értem miért kellene pótolni, ha nem éhes már. Ha hamarabb éhes lesz, akkor meg tedd hamarabb mellre. Ne mérd, hogy mennyit eszik, az a lényeg, hogy a súlya gyarapodjon!

Egyébként is össze-vissza esznek a babák, egyszer keveset, másszor sokat.

Ne haragudj, hogy nem csak a kérdésedre válaszolok, csak segíteni szeretnék!


Ezeket a kérdéseket ma írták ki, érdemes átolvasni, ha még nem tetted:


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szopta..

2009. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát őőő :) A felsoroltak közül bármelyik jó válasz lehet :)
2009. okt. 6. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

1. vagyok, véletlenül elküldtem, pedig még akartam írni :)

Szóval én is csináltam ezt, megmértem mennyit eszik, nem voltam elégedett, nosza pótóljuk lefejt tejjel, ezt kb 5x játszottam el és mind az 5x kihányta, úgyhogy elhagytam, a mérleggel és az idegeskedéssel együtt.

2009. okt. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a babára kell bízni, hogy emnnyit akar enni. Ha éhes lesz úgyis jelzi. Én is így jártam már többször, hogy ha nem ette meg a kívánt mennyiséget, pótoltam, de az sokszor visszajött. A kanalazás egyébként nálunk nem jött be, mert bemérgesedett hogy lassan kapja így, meg hogy félrenyelt, és nagyon elkezdett sírni. Egyébként az én babám 3 hónapos, de ritkán eszik 120-nál többet, amikor 4 hetes volt, szerintem 100-at se evett, pedig nagy baba, 4 kilóval született.
2009. okt. 6. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Jajjj ezek a 'beteges' orvosok. Márpedig ennyi meg ennyi idősen ennyit meg ennyit kell enniük..... És akkor idegeskedik az anya, csak az idegességtől el ne menjen a teje! Brrrrrr

Na ezt félretéve szerintem egy 4 hetes babó is tudja, hogy mennyit kell ennie, s ha nem lenne neki elég, akkor még biztos enne. Szerintem nem rontottatok el semmit, neki ennyi tejcsi még biztos elég. Ne aggódj, bízd a babádra! Sok boldogságot nektek!

2009. okt. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Mindenkinek nagyon köszönöm. Én is úgy voltam vele eddig, hogy tudja ő mennyi kell neki, de ma eléggé meggyőző volt az orvos, hogy többször és többet kéne ennie. Meg hogy nem gyarapszik rendesen a baba..., úgyhogy gondoltam kipróbáljuk a pótlást..., de én is úgy érzem hogy nem kellett volna :(.

Mindenkinek minden jót!

2009. okt. 6. 23:00
 7/11 anonim ***** válasza:

Miért mennyit hízik, vagy hízott születése óta?

Az én lányom soha nem hízott többet fél kilónál havonta, most 7 hónapos, soha nem tömtem amiatt, hogy nem hízott nagyon.

2009. okt. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Mennyi volt a születési súlya, mennyire esett vissza a súlya és mennyi a súlya most a babádnak?
2009. okt. 7. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

3640 grammal született kisfiam, 3450-nel hoztuk haza 4. napon a kórházból. Szeptember 5-én született, tegnap este volt 4040 gramm.

Egyébként ma voltunk vérvételen, ahol megvizsgálta egy doktornő. Nem talált semmi gondot egyelőre, de ő is lehordott, hogy többet kellene enni adnom a gyereknek. Közölte, hogy 3 óránként bármi is történjék, fejjem a mellem és max 20 percet szopizhat a baba (mindkét mellből összesen), utána cumisüvegből a maradékot, hogy minimum 120at egyen egy alkalommal. Na mondjuk ezt nem fogom megtenni a kisfiammal, az tuti. Pláne a fentiek után...

2009. okt. 8. 16:52
 10/11 anonim ***** válasza:

Terljesen jó ez a hízás, az én lányomat, 3700 grammal hoztuk haza (3950 grammal és 56 centivelszületett) és 1 hónaposan volt 4330 gramm.

Tegnap volt 7 hónapos, 7430 gramm és 75 cm.

6 hónapig csak anyatejes volt, most 1x eszik mást.

Soha nem kapott pótlást.

2009. okt. 9. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!