Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » 3 hetes a kisfiunk és úgy...

3 hetes a kisfiunk és úgy érzem, egyre kevesebb a tejem.... Mit tehetnék?

Figyelt kérdés
2008. jún. 19. 08:25
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
VAN HOMEOPÁTIÁS SZER VAGY SZOPTATÓS TEÁK ÉS SOK-SOK FOLYADÉK.HA NEM ISZOL ELEGET ATTÓL IS ELAPAD A TEJCI.NAPI 3 LITER KB
2008. jún. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Minél többször tedd cicire. 3-5 hetes korban hirtelen nőnek egy nagyot, és ez az étvágyukon is meglátszik. Sokkal többet esznek. Kicsit macerás ez az idő mert sűrűbben kell etetni, de hamar rendeződik a helyzet, és a tejtermelődés a babához fog igazodni. Te is igyál sok folyadékot ez is segít. Ihatod a Laktoherb teát, ez sokaknak segít. Időnként van ilyen korszakuk, ezt te is tapasztalni fogod. A lényeg ne add fel, és minél többet tedd cicire.!!!!!! Ne hagy ki etetést, mondván következőre több lesz, mert nem lesz több. Hosszú távon biztos nem.
2008. jún. 19. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia, igaza van az előttem szólónak. Pont ebben a korban hirtelen nőnek egy nagyot a babák és az étvágyuk is. Ha ilyenkor adsz kiegészítést neki, a lehető legrosszabbat csinálod. Minél többet legyen cicin, hiszen a tej akkor termelődik, amikor a baba szopizik és nem két szopi között! Pár nap alatt igazodni fog a kínálat a kereslethez, vagyis lehet, hogy lesz 1-2 nyűgösebb napotok, ezt hidald át gyakoribb szopival és utána alkalmazkodni fog a tej mennyisége a picur igényeihez. Sok sikert!
2008. jún. 19. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Először is ne izgulj, lesz elég!!!!!!! Nálam ugyanez volt a helyzet. Először sok tejem volt (állandóan feszült a mellem, alig vártam, hogy etetésidő legyen), aztán kevesebb lett. Nagyon megijedtem, hogy el fog fogyni. Végül kiderült, hogy nem kevés, csak kevesebb, de ez is bőven elég!!!! Néha több van, néha kevesebb, de nem kevés. A védőnőm mondta, hogy a kezdeti sok tejcsi alábbhagy, egy-egy belövellés van már csak. Ha belegondolok, mennyit idegeskedtem, meg óránként etettem, közben nem is az volt a baj...:) Hála Istennek. Remélem, nálad is csak erről van szó!!!!! Ne izgulj!

Ui.: Honnan tudod, hogy kevesebb? Leméred minden evés után vagy csak érzed? Mert én nem mértem, csak úgy éreztem... Minden jót: egy 10 hetes kisfiú anyukája

2008. jún. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szopiztasd, amikor csak kéri (akár óránként is). Kb 2-3 nap múlva érezhetően igazodik a tejmennyiség a kereslethez. Fejheted is, ha esetleg bealszik több órára, azt még mindig odaadhatod neki később, ha nagyon aggódsz. De a lényeg, MINDIG MELLRE TENNI. Kitartást!
2008. jún. 20. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!