Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljam? Serkenteni...

Hogyan csináljam? Serkenteni szeretném a tejemet, de itt valaki azt írja, hogy fejni kell mindig, valaki meg azt, hogy nem kell fejni, sűrűn kell mellre tenni a babát.

Figyelt kérdés

Nekem kb. 80ml jön két mellből egy alkalomra, így nem lakik jól vele a babám. Mennyi idő alatt kell észre venni változást és hogyan csináljam? melyik az igaz?

1 hónapos


2009. okt. 1. 13:30
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

természetesen megéri a fáradság... csak én vagyok vele egyedül egész héten, így elég nehéz ellátni nappal.

jah, és tényleg folyamatos a szoptatás mert szinte semmi nem jön, feltéve, ha szegénykém bele nem alszik az ordításba. :(

2009. okt. 6. 08:12
 12/12 anonim ***** válasza:

Mi a kórházból úgy mentünk haza, hogy minden szoptatásnál mellettem volt a tápszeres pótlás. Két hónap kellett hozzá, hogy kikísérletezzem mi a legjobb nekünk. Kialakult egy olyan rendszer, hogy csak a bal mellemből szopizott (hozzá teszem "lustán") a jobbat pedig fejtem neki és 2hónapos kora után már az volt neki a pótlás. Mivel én rendesen kifejtem a jobb mellem, így abban egyre több tejci kezdett termelődni. 4hónapos koráig szopizott is és kapott anyatejes pótlást is. Azóta csak cumisüveget kap (most 5hós), de még mindig anyatej van benne és nem volt semmi gond az üveges átállásra. Mióta a másik mellemet is fejem, abban is megnőtt a tej mennyisége, és nem utolsó sorban az összetétele - sokkal tápdúsabb és laktatósabb, mivel a "hátsó" tejet is szépen kifejem. A babám megnövekedett igényének pedig bőven eleget tudok tenni. Mindezt annak köszönhetem, hogy hittem magamban és kitartó voltam. A mai napig reggel fél 6kor kelek a fejés miatt és este 11körül kerülök ágyba amiatt, de megéri.

Kísérletezd ki, hogy neked mi a leghatásosabb!

Kitartás!!!

2009. nov. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!