Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan csináljam? Serkenteni...

Hogyan csináljam? Serkenteni szeretném a tejemet, de itt valaki azt írja, hogy fejni kell mindig, valaki meg azt, hogy nem kell fejni, sűrűn kell mellre tenni a babát.

Figyelt kérdés

Nekem kb. 80ml jön két mellből egy alkalomra, így nem lakik jól vele a babám. Mennyi idő alatt kell észre venni változást és hogyan csináljam? melyik az igaz?

1 hónapos


2009. okt. 1. 13:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát tulajdonképp mindegy, inkább gyerek-függő. Ha nagyétkű, 2 óránként mellre teszed, ő elvégzi a dolgát. Ha nem nagy étkű, megeteted (2 óra múlva tojik amellre, nem szopik, mert nem éhes), ekkor neked kell leszívni. Éjjel ha alszik, nem kelted fel, de a jó termelés érdekében te leszívod. Ha a leszívottad másnap odaadod neki, azzal nem érsz el semmit... Elkényelmesedik, nem szívja ki a mellből, amit ki tudna szívni. Akkor jársz el helyesen, ha a leszívottat elrakod és majd szükség esetén veszed elő (pl. orvoshoz mész, otthon marad a baba, megt udja bárki etetni).
2009. okt. 1. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
először is ami a legfontosabb ne görcsölj a témán, ez is gátolhatja a tejtermelődést. Szoptass két mellből. szopi után próbálj még fejni. igyál sok folyadékot( szoptatós te, pl. hipp szoptatós tea) és pihenj nagyon nagyon sokat. kérj meg valakit hogy egy két napig segítsen be a háztartásba(főzés, takarítás), hogy te addig tudj pihenni. pihenés vizszintesen és próbálj meg aludni amikor a baba is alszik. Remélem sikerül fokozni a tejtermelődést.
2009. okt. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem a receptem a következő: Nappal szopi egyik mellből, ha kevés a másikból is. Napi hipp szopitea+ 1 üveg alk. mentes sör. Az esti szopi után 3 órával, Kb 11 körül mindkettő mellet lefejem, reggelre feltelik. (éjjel már nem szopizik 2,5 hónapos).

De mindenki egyénfüggő, az elején nekem is kevés volt a tejem, tápszerrel kellett pótolni, mire rájöttem nekem mi jó. Egyébként nekem sem jött be a gyakori mellre tevés. Ja és minden szopi után ha marad benn kifejek és ha esetelg kevés lesz akkor cumisüvegből pótolok, ha marad a fagyasztóba megy. Kísérletezd ki mi jó neked!

2009. okt. 1. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
az a baj, hogy este nem alszik el csak a cicivel, vagy max. fél órára, így kell tápit adjak. este már 80 ml sincs a két mellemben. nappal még megoldom, hogy sokat ciciztetem, de egész éjszaka egyfolytában szinte? ezt nem lehet bírni. kíváncsi lennék, más hogy csinálja. iszom a szoptatós teát literszám, már hányingerem van tőle. nappal alig alszik, éjszaka is csak, ha jóllakik tápival
2009. okt. 2. 09:35
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Próbálkozz a köménymag levessel, madártejjel, Laktoherb teával, alkohol mentes sörrel, vagy a patikában lehet venni tejserkentő port amit tejjel kell meginni. Ezek mind serkentik a tejet + 4 liter folyadék naponta.
2009. okt. 4. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem annyi tejem volt, hogy még egy ikerpárnak is jutott belőle. Eleinte alig volt tejem (2-3 hét), de szerencsére aztán rendbe jött minden. Az én receptem: kerüld az idegeskedést, ne gondolj folyton arra, hogy kevés a tejed. Napi 2 bögre Laktoherb tea (én egy bögre vízhez egy filtert tettem). Állítólag a túl sok tea nem tesz jót. A kicsikém 2 óránként szopizott napközben, éjszaka pedig 3 óránként. Mindig csak az egyik mellemet adtam neki oda felváltva. A te esetedben eleinte muszáj lesz mind a két mellből szopiztatni. Rengeteget ittam, kb. 4-5 litert naponta. (víz és valamilyen gyümölcslé) Szopi után mindig megmaszíroztam a mellem, majd utána kifejtem. Hát mit ne mondjak nagyon fárasztó volt az első 9 hónap, de megérte. Ja! Nem tudom a csoki befolyásol-e valamit a tejképződéssel kapcsolatban, de az első 1-2 hónapban rengeteg csokit ettem.

2009. okt. 4. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
A védőnőm szerint minden szopi után fejni kell,ha csak 1csepp jön,akkor is!
2009. okt. 4. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egyénenként változik. Így csak saját tapasztalatot tudok leírni, nem biztos hogy nálad is beválik. Én sosem fejtem mert gyűlöltem. A folyadék az nagyon sokat segít. Igyál folyamatosan. Mindegy mit, de a legjobb a víz (vagy tea). A sör is segít de azt csak mértékkel (én 1/2 pohárral ittam max. és persze nem mindennap). És ami a legtöbbet segít az az alvás. Aludj napközben a babáddal. Nem tudom miért de alvás közben több termelődik.

10 hós baba anyukája aki még mindig szopizik :)

2009. okt. 4. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
3 l folyadéknál nem szabad többet inni.Ellenkező hatást érsz el.
2009. okt. 5. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 xStefix ***** válasza:
A kommentedre válaszként, igen, éjjel "folyamatosan" szoptass, ha arra van szükség. Nincs az a trükk, tea, bogyó, étel vagy fejés, ami a gyakori szoptatásnál jobb lenne (persze ezek mind segíthetnek vele együtt). Optimális esetben elég mindössze 2-3 nap (nagyobb mennyiségű pótlás esetén ennél arányosan több), hogy érezhető változást tapasztalj, úgyhogy nem arról van szó, hogy hosszú távra kellene berendezkedned. Gondolj bele, ha a babád neadjisten beteg lenne, esetlegesen napokon át kellene vele ugyanígy virrasztanod - ezt "szó nélkül" elviselné a legtöbb anyuka. Szerintem a szoptatásért is megéri ekkora fáradságot bevállalni...
2009. okt. 5. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!