Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Segítség! 4 hónapos ikreim...

Segítség! 4 hónapos ikreim vannak és apad elfelé a tejem, vagyis nem elég nekik! Tanácsokat szeretnék kérni! Tipp?

Figyelt kérdés
Iszok napi 5 csésze laktohern teát meg köménymaglevest szoktam enni!Eddig segített de most mi legyen?
2009. szept. 18. 15:18
 1/8 anonim ***** válasza:
52%

Ha végleg elapad akkor tàpszert adj nyugodtan!

De fejheted kézzel is,hàtha ujra beindul a termelés.

2009. szept. 18. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Attól lehet hogy két napig mind a ketten ilyen 60-70-et ettek?
2009. szept. 18. 15:27
 3/8 anonim ***** válasza:

Néhány napig próbálj gyakrabban szoptatni, ha nincs eredmény, tápszer.

Az is fantasztikus, hogy eddig szoptatni tudtad őket. Gratulálok!!!

2009. szept. 18. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Gyakrabban üríts, sokat igyál vizet, tejserkentő teát, ne stresszelj (főleg azon ne, hogy nincs tejed), higgy magadban, az anyaságodban, köszönj meg minden napot, amíg van tejed.

Ha semmi sem használ, a tápszer se rossz ám!

Lehet, hogy most van egy kis fejlődési ugrásuk és többet esznek, vagy neked tart ott a ciklusod (ha nincs vérzés, akkor is így van), hogy pár napig kevesebb).

Nálam utóbbi volt jellemző a 3. hónaptól havonta pár napig.

4 hónap, ráadásul két babával, az nagyon szép ám!

2009. szept. 18. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia! Sajna én apadófélben vagyok már egy kb. 3hete. Most ott tartok, hogy csak éjszaka mikor felkel 3körül csak akkor szoptatom, mert napközben alig van :(

én is iszom a laktoherbet. Ajánlanám az urtica urens 5ch-t és a ricinus communis 5ch homeopátiás gyógyszereket. Nagyon sokan dicsérik, pont ma kezdtem el szedni, hátha több tejem lesz. 3hónapos jövőhéten a picim még szeretném szoptatni, születése öta fele-fele vagyis tej- táp a hamija. Én is gartulálok az eddigi szoptatáshoz! Sok boldogságot!

2009. szept. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Mennyi folyadékot iszol?Mert ikrek szoptatásához min napi 4-5 litert kell inni.Én 3 évig szoptattam a lányaimat, 6 hónapig kizárólag anyatejesek voltak.Egyszer én is azt hittem,h apad,de rájöttem,h nagyon keveset iszok,pedig akkor már ketten kb 2 l-t szopiztak naponta.Próbáld ki az Urtica U.-t is,nekem használt,többet mint a laktoherb.
2009. szept. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Mindkét babát egyszerre szoptasd! Kicsit nehézkes, mert már elég nagyok, de a két ciciből való egyidejű szoptatás jó sok tejcsit csinál!

Legalábbis nekem bevált, amikor 4 hónaposak voltak az ikreim, amellett, hogy csak szopiztak, 1 hónap alatt kb. 10l tejet tudtam lefejni.

Kitartás, ne ess kétségbe! Sokan semeddig sem szoptatják az ikreket!

2009. szept. 19. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Remélem sikerül még legalább 1 hónapig szoptatni.
2009. szept. 19. 09:20

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!