Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Hogyan vegyem rá a babámat,...

Hogyan vegyem rá a babámat, hogy rendesen szopizza a mellbimbót?

Figyelt kérdés

4 napos a kislányom, és nem tud jól szopizni, csak a cici végét kapja be, húzza-nyúzza, már a kisebesedés határán állok.

Most kezd tejcsi lenni, még igencsak kevéske, de én ennek is nagyon örülök, mert az első lányomnál csak kínkeservesen 8-10 nap után kezdet cseppekben lenni tej.

Tudom, hogy most a kicsi nem jól csinálja a szopit, így még azt a keveset sem tudja igazán kiszívni, és ez pont nem segít a még több tejtermelésben. A kórházi védőnő nem ajánlotta a fejést.

Hogyan tanítsam meg, hogy az egész cicit kapja be? Nem nyitja elég nagyra a száját, vagy ha néha sikerül is jobban rácuppannia, két három szippantás után már csak a végét szipkázza. A bimbóvédőt próbáltuk, utálja (Én is, mert nem bírom rendesen a mellemre tenni, állandóan lejön, meg oldalt felpöntyörödik.)

Nagy, erős babáról, 4 kiló feletti. A védőnőm csak 2 nap múlva jön, addig is kéne valami tanács.


2009. szept. 15. 15:31
 1/3 anonim ***** válasza:

A két ujjaddal fogd meg a bimbóudvart és úgy tedd a szájába. Ha kell, tartsd neki egy ideig.

Nálam a bimbóvédő vált be, mert így be tudta teljesen kapni és tudta szívni. Csak mellékesen nem lett sebes.

2009. szept. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Hívj fel egy szoptatási tanácsadót, elérhetőségeket találsz a neten. Nekem nagyon sokat segített.
2009. szept. 15. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Negyedik napos? Akkor még nagyon kemények lehetnek a cicijeid. Lehet nem tudja azért bekapni mert nagyon kemény és azért csak a végét szívja (én is így voltam)? Fejj le egy keveset, amíg 'puha' nem lesz a vége. Ha nem ez a gond ahogy az előttem író írta, fogd meg csippentsd a két ujjad közé a bimbóudvart és tedd a szájába. Ha ki akarná köpni ne engedd, tartsd ott a száját! Sok sikert.
2009. szept. 15. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!