Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ha szülés után nem lesz tejem...

Ha szülés után nem lesz tejem kérhetek a kórházban más anyától az alatt a -remélhetőleg- pár nap alatt amíg ott vagyunk? Megengedik a nővérek?

Figyelt kérdés
Mert nem akarom h csak cukros lötyit adjanak a babának vagy egyből tápszert kapjon.
2009. szept. 7. 21:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
95%

Szia!


Két okból nemleges a válasz.

1. Arra a kevés napra , míg bent lesztek és tekintve a baba gyomrának a befogadóképességét, biztos lesz tejed. (Szinte kivétel nélkül a 2-3. napon belövell a tej, a császáros szülések után is)

2.Nagyon szigorúan veszik a tejleadást a központokba is, nagyon sok vizsgálaton át kell menni a tejet leadó mamának (kaki , pisi, vér , hepaszűrés pl.)

Még1:Sajnos a cukros löttyöt lehet nem fogja"megúszni" a babád, de ez a későbbi szopási kedvét nem fogja befolyásolni!

2009. szept. 7. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Igaza van az első válaszolónak. Nekem is csak a 3. napon lett igazából tejem és nem halt éhen a baba. :-) Nagyon picike a gyomruk még, kb. mint egy dió. Az előtej is tökéletesen elég lesz, ne aggódj. Az meg tuti lesz. Ha nagyon készülni akarsz, akkor inkább azt javaslom, hogy szoptatós teát vigyél be magaddal. Ha nekem lett volna, akkor még gyorsabban beindul a tejtermelés. Nem lesz semmi baj, ne félj!
2009. szept. 7. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
63%
Nálunk ahol szültem amikor megszületett a kicsi aláírattak egy papírt,hogy mivel pótolhatják meg a picit míg tart a tejbelövellés: Én anyatejet vagyis női tejet kértem és azt is kapott.
2009. szept. 7. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
73%
Ne is gondolj ilyenre. A nők 99%-nak van teje, és nem csak pár napig (feltéve, hogy helyesen jár el). A lényeg, hogy igyál amennyi jól esik, szoptass mindig mindkét melledből, és minden szoptatás után fejd ki az utolsó cseppet is! És persze szoptass igény szerint. Ha így teszel, egész biztosan lesz elég tejed, és nem kell majd tápszer.
2009. szept. 7. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
És még valami: amíg nem lövell be a tej, a babának SEMMIRE nincs szüksége! Sem cukros vízre, sem tápszerre, sem más anya tejére. A babák így vannak "kitalálva".
2009. szept. 7. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
57%
Bocs az offért. Kedves 3.! Még a csapból is az folyik, hogy az újszülött babának a legértékesebb tápláléka az előtej, ami legelőször jelentkezik, ez 99%ban minden anyának van, még akkor is ha utána kevés ideig tud szoptatni.Mivelhogy különleges antitesteket tartalmaz a baba immun-és bélrendszeréhez! A babának a másik anya teje vagy a pótlás ilyenkor kb. egyelő a cukros vízzel. És arra a pár napra meg igazán fontos, hogy erről döntsön az anyuka. Akkor már lehetne szülés előtt is kérni, hogy ahogy megszületik a baba , már mehet is tápizni. Hát nem egészen... nekem odahozták, egyből cicire, hogy minél előbb beinduljon a tejcsike!!
2009. szept. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nagyon sok kórházban az első 2 nap cukros vizet kap a baba. Ez épp elég az igényeinek, a 3. naptól viszont már adják a tápszert. Én azt mondom, hogy nagyon sok szoptatás, már a szülőszobán mellre tenni a babát, amint igényli, azonnal ciciztetni, s akkor még a cukros víz sem kell a babának. Ezzel gyorsan elérhető a tejbelövellés. Én mindkét fiamnál ezt tettem, 6 hónapos korukig kizárólag anyatejet kaptak.
2009. szept. 7. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem a 7. nap lövellt be, otthon. Addig próbálkoztunk és tápszert kapott meg teát, mert picit be volt sárgulva és nekem fontosabb volt, hogy minden rendben legyen. Volt, aki kiöntötte a tápszert, hasonlóan sárga babánál, bent is fogták a súlyveszteség és a színe miatt.

Aztán hazamentünk és a nyugodt környezetben lett elég tejcsi rögtön. Azóta sem látott tápszert.

Szerintem próbálkozz és próbálkozz, de ha nincs még tejcsi ne félj megetetni tápszerrel. Más anyától meg nem adnék a helyedben, mert nem tudhatod milyen betegség bújkál benne. Nálunk annyi volt a tej kezelése, hogy forralták...:-SS

De a legtöbb nőnek tényleg 2-3 nap alatt belövell. Viszont 1 hét az sok!! Nálam muszáj volt.

2009. szept. 7. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
46%

21: 25 nem tudsz olvasni? Pótlásról beszéltem!

Vagyis arról,hogy a babákat ha tetszik hanem éjjel ,hogy aludjanak megpótolják.


Én babás szobában voltam és nem kapott mást csak amit szopni tudott. De amíg nincs tej mert még előtej sincs addig mit adsz neki?


némelyek itt olyan okosak. ..

2009. szept. 8. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
67%
Okoska! Amíg nincs tej, addig símán kibírja a baba, akár 3-4 napig is.
2009. szept. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!