Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sok, ha a 3 hós kislányom 2 -...

Sok, ha a 3 hós kislányom 2 - 3 óránként szopizik kb.200 - 250 ml-t? Diétáztatnom kellene, de hogyan?

Figyelt kérdés
Nem tudok kevesebbet adni neki! Onnan tudom, hogy ennyit eszik, mert van hogy lefejt tejcsit kap cumisüvegből. Addig nem engedi el, mig az összes ki nem ürül. A cicit is teljesen kiszopizza. Június 10-én lesz 3 hónapos, 60 cm, 6 kg. (3,45 kg-al, 52 cm-el született). A doktornő javaslatára diétáztassam, de a teát és vizet kiköpi. Csak a tej kell neki, ezért nem is hagyom, hogy orditson.
2008. jún. 4. 09:05
 1/9 anonim ***** válasza:
84%

Egy bba, ha anyatejet kap, nem hízhat el kórosan, azt csak a tápszertől tudja megtenni. Szerintem nem egészen komplett a dokid. Ne etesd üvegből a babádat, csak hadd szopizzon, azt viszont nyugodtan igény szerint. Ebben a melegben a szomjúságát is anyatejjel csillapítja.

Bízz a babádban és a természetben, jobban tudják, mi a helyes, mint a dokid.

2008. jún. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
80%

Igaza van az első válaszolónak, hagyd nyugodtan annyit szopizni amennyit kíván! Nemértem, hogy a dokinő miért mondta a teát, meg a vizet, ilyenkor még nem is igen szabadna neki adni... Főleg anyatejes bébinek bőven elég lesz fél éves kora után (és akkor sem fogadja el mindegyik)! Örülj neki, hogy van elég tejed, és szépen fejlődik tőle a baba!

egy fiatal bébiszitter

2008. jún. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Csak azért írok, hogy tudd még egy valaki aki teljesen egyetért az első 2 hozzászólóval. Az én dokinőm is azt mondta, éjjel már csak vizet adjak, ne cicit, mert kislányom túl kövér:) Nem írom ide mit mondtam neki..4 hónapos és már 8 kiló:)
2008. jún. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
74%

Az én fiam is 3 hónapos és 6100 gr 62 cm és a védőnő azt mondta hogy most nem sokat hizott (fél kilót).

Annyit egyenek amennyire szükségük van én sem fogom tömni ha nem kér. Sem éheztetni.

Igy tökéletesek!!!

2008. jún. 4. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Néha muszály a anyámnak cumisüvegből kajáltatnia, mert suliba járok, de ez havonta csak 2 szombat. A fejlődésével nincs baj, nem zsiros a húsa (bár van rajta némi hurka, de szerintem minden pici ilyen.)
2008. jún. 4. 11:04
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia, szerintem is hülyeség egy 3 hónapos gyereket diétáztatni. Ne is lehet. Én sejtem, hogy a dokik miért akarnak állandóan teáztatni, vagy jobb esetben vizet itatni a babákkal. A 20-30
2008. jún. 4. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Az előző vagyok... véletlenül elküldtem.

Szóval régen ez volt a szokás, és akkor el sem tudták képzelni, hogy az anyatej nemcsak étel, hanem ital is. Sőt akkoriban, mikor mi voltunk csecsemők nem is gyarapodtak ilyen ütemben a babák. Szerintem a korai hozzátáplálás volt az egyik oka. Kb. fél éves korra duplázták meg a születési súlyukat, manapság hamarabb, kb. 4 hónapos korra. Ezzel nem tudnak mit kezdeni.

A legjobb, ha fél éves koráig csak szopik, később meg lesz az eredménye.

2008. jún. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiam 3kg-val született, 1 hónaposan majdnem 5 (!) kg volt. A következő két hónapban havi 1 kg-t hízott, 3 hónaposan már 7 kg volt! Olyan duci volt, hogy alig volt nyaka. Csak anyatejet kapott 6 hós koráig.

A gyerekorvosunk hála Istennek szoptatáspárti, továbbképezte magát ilyen irányban is, tehát nem a régi iskola híve. Ő azt mondta, hogy örüljek neki, hogy ilyen jól fejlődik és hogy anyatejjel egy babát nem lehet túltáplálni, legfeljebb túletetni, de azt meg úgyis visszabukja. Azt is mondta, hogy ne változtassak semmin, szoptassam továbbra is igény szerint, majd magától lassulni fog a hízása, súlynövekedése.

Igaza lett, ma már 20 hónapos, egyáltalán nem duci, teljesen átlagos testalkatú, vidám, kiegyensúlyozott, örökmozgó baba.

2008. jún. 4. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:
100%
Hello! Nem kellene aggódnod, az én fiam is hasonló volt. Ő 3,44 kg-val született és 55 cm-vel, de az első havi mérésnél a dokimnak leesett az álla, mert 4,8 kg volt és csak anyatejet kapott. Még vizet sem adtam neki 6 hós koráig, kizárólag anyatejet, és nem lett semmi baja. 3 hónaposan 6,6 kg volt és 61 cm. Most már 22 hónapos (13,3 kg, 85 cm) és teljesen egészséges örökmozgó baba. Ha van elég tejed és tudsz is szoptatni, akkor hajrá!!! Sok sikert!!!
2008. jún. 5. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!