Nem tudom mit tegyek! Ti mit tennétek a helyemben?
Ma voltam a 3,5 hónapos lányommal méreckedni a védőnőnél és az elmúlt héten csak 50 grammot hízott a picim. Az előző 2 héten120-140 grammokat hízott. Csak este kap tápszeres pótlást, egyébként tisztán anyatejes. Most azt mondta a védőnő, hogy a délutáni etetéseknél adjak neki 90 ml tápit! Nem vagyok benne biztos, hogy hallgatnom kellene rá. Az tény, hogy délután 1,5-2 óránként szopizik a lányom, de biztos, hogy ennyi tápi kellene neki?
Tejserkentő praktikákat már próbáltam, azzal èrtük el ezt, hogy szinte csak anyatejes.
Szerintetek mit kellene tennem? Előre is köszönöm a válaszokat!










Én ösztönösen tudtam hogy mi a jó, és sok mindenben nem értettem egyet a védőnővel.
Nekem is mondta annak idején hogy táppal pótoljam az anyatejet. Nem tettem. Majd később jött azzal hogy mikor adható neki leves, egyéb ételek. Leveseket már jóval korábban is adtam mert ízlett neki. Tapasztaltam hogy a gyerekek is olyanok mint mi felnőttek. HA nem éhesek nem esznek annyit. Így nem is gyarapodnak, de majd ez is beindul. Ha te úgy érzed nincs szüksége ennyi tápra akkor ne adj neki..





3- 4 hónapos korban jellemzően lassul a gyarapodás, hiszen már mocorognak, többet vannak ébren a babák.
Azt gondolom, hogy ha jókedvű, mozgékony, kakis- pisis pelusok rendben vannak, nem beesett a kutacsa, hossza növekszik, akkor nem igényel plusz tápszeres kiegésztést. Mikor viszed legközelebb mérni?










én nem adnék.
hülyeségnek tartom a heti méreckedést is, mert ha nem úgy megy, ahogy az ember gondolná, akkor csak stresszeli az anyukát (tapasztalatból mondom).
Az a lényeg, hogy a babád hízott!ha csak 50-et,akkor 50et,ha nem lenne elég a kaja, akkor fogyna!Ha meg jókedvű, vidám baba, van elég pisis pelus, akkor nem lehet gond.
Az, hogy többnaponta kakil, az sem baj, az is normális.





Szerintem itt minden rendben van! ;)
Sőt, én még azt az esti tápszert is elhagynám, ha nem rögtön, akkor pár nap alatt. Egyetlen lépésre vagy attól, hogy csak anyatejes legyen a picid, szerintem megérne egy próbát...





További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!