Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Tejapasztásra milyen megoldást...

Tejapasztásra milyen megoldást javasolnátok?

Figyelt kérdés

16,5 hónapos a kisgyermekem. Jelenleg már csak egyszer, reggel, szopizik. Úgy terveztem, hogy tél végéig szoptatom még, de mostanában rengeteg tejem van (nem kell már neki igazán, nem szívja ki teljesen) és gyakran fáj, félek, begyullad. Mivel tudnám fokozatosan csökkenteni a mennyiséget?

köszönöm a válaszaitokat!



2013. jan. 19. 09:43
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Reggeli szopinál kevesebbet hagyjad enni,utána meg hideg vizes borogatást alkalmazz és a melleidet masszírozd ki.Mindig minél kevesebb tej jut ki annál kevesebb termelődik újra.
2013. jan. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 xStefix ***** válasza:
67%

A fájdalom mitől van? Túltelítődik a melled? (Ha már csak napi 1x de rendszeresen szopizik, akkor szerintem nem erről lehet szó, de lehet, hogy tévedek..)


A hideg víz nem apaszt.

2013. jan. 19. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Napi egyszer, ébredés után, rendszeresen szopizik. Ez az utolsó szopizás maradt meg, miután szép lassan elhagytuk a többit.

Pár percig szopizik összesen mindkét mellemből. Mindig látom, érzem, hogy marad benne még utána tej, de úgy gondoltam, ahogy kevesebbet szopik, kevesebb tej is fog termelődni. Azonban pár napja megint erős fájdalmat érzek a jobb mellemben. Ugyanilyet már éreztem hónapokkal korábban is, sőt kb. 1 évvel ezelőtt majdnem begyulladt, de akkor állandó szoptatás-pozícióváltással, masszírozással sikerült elkerülni.

2013. jan. 19. 22:52
 4/5 anonim ***** válasza:
"stefix",tudom,Te vagy a szoptatás nagymester,bárcsak hamarabb jöttem volna a fórumra,mert akkor én sem kudarcként éltem volna meg a szoptatást és nem 2 hetes korára a kislányomnak már csak tápszert tudtam volna,adni (most nem részletezem),de igenis 1 hétbe tellett a hidegvizes borogatással,hogy apszolut elapadjon és ne maradjon semmi.Nem tudok olyan módszerről,ami elapssza,de azonnal.
2013. jan. 20. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nekem a homeopátiás bogyóval sikerült egy év szoptatás után elapasztanom a tejemet,és mindig kézzel fejtem ki,mindig kevesebbet,így nagyon hamar elapadt
2013. jan. 23. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!