Ti milyen alternatíva szerint szoptattok? Mást mond a kórház, megint mást a védőnő, meg persze a gyerekorvos is!
5 napos a kisbabám, amíg a kórházban voltunk átlag 3 óránként mellre tettem, de persze csak előtej volt, így annyira nem jelentős az akkori technika. Tegnap jöttünk haza a kórházból, egész örültem neki hogy kezdünk belerázódni, erre minden borult.
Már az esti 7 órás etetés is 2 óra hosszúságú lett (20 perc egyik cici, 20 perc másik cici, büfiztetés, próbáltam letenni de folyamatosan sírt, így újra cici, cici, cici) de jóformán folyamatosan evett. Gondoltam, most aztán bealszik a drága.
Éjfélkor felébredt, és persze sírt, cuppogott, a kezét ette, stb, így cicire tettem: újabb 2 óra.
Aztán 5-kor újra a 2 órás cirkusz. 7 órakor letettem, de 7:45-kor már megint fent volt. Borzasztó!
Olyan fáradt voltam, hogy a férjem kezébe adtam a gyereket, csináljon vele amit akar, én képtelen vagyok megszoptatni, hisz totál kiszívta mindkét cicimet. Egy csepp nem volt sehol sem! Meg kész voltam fizikailag is, meg mindenféle téren. Ja, és belegondoltam, hogy ha ez így megy hosszú távon, abba beleőrülök.
A kisfiamat annak idején nem tudtam szoptatni, most remélem sikerülni fog, de valami rendszert vagy technikát találni kéne!
Köszönöm a válaszokat! Mondjuk volt aki egy kissé agresszívan reagált, ami rosszul is esett, hisz nem letudni akarom a gyerekkel járó fáradságos szoptatásos mizériát, hanem megoldást találni a problémámra. Persze hogy szeretném szoptatni, és egyértelmű hogy mindez nehézségekkel jár, aminek állok is elébe, de az a 3X2 órás cirkusz másnál is kiverné a biztosítékot szerintem. Ha első gyerek lenne, nem is nagyon zavarna, de ott a másik is, akihez kelni kell akkor is ha le sem hunytam a szemem egész éjszaka, aki felébredhet a kistesó ordítására, akkor meg már 2 gyereket kell altatni.
A gyerekorvos szerint nem szabadna állandóan cicire tenni, mert túletetem a gyereket, kitágul a kis gyomra. A védőnő szerint igény szerint szoptassak, ha kell, akár óránként. A kórházban megint más a történet. Akkor most mi a jó? A fiamnál annak idején, 3 és fél éve még szigorúan 3 óránként kellett. Akkor meg az volt a magyarázat, hogy gyakori szoptatás esetén nem tud kiürülni a gyomra, és "megfekszi" a gyomrát a tej.
Nem tudom!
Én nem azt kértem hogy ítéljenek meg amiért 6 éjszakás nemalvás után már nem volt türelmem a sajgó melleimet a gyerek szájában áztatni további x órán át, hanem ötleteket ill. tapasztalatokat szerettem volna begyűjteni.
Tiszteletem a kivételeknek, akik normális hangon tudtak válaszolni!!!!
Abban igazad van, hogy epp eleg kihamozni, mi a helyes, tenyleg mindenhol mas szemszögböl...
Az orvosok alt. erdekeltek (lehetnek), na meg kerdes, hogy egy ferfi orvos, szemelyes tapasztalat hijan mi alapjan allitja fel az allapspontjat? A korhaz hasonlo teszta... A felsoroltjaid között meg a vedönö, aki mögött talan több tapasztalat lehet, de az ö velemenye is függ attol, milyen beallitottsagu, mert ahany vedönö, annyi velemeny. Van, aki a regi rögeszmekhez ragaszkodik, van, aki minden ujra nyitott es befolyasolhatosaga miatt tapasztalatai ellenere is esetleg azt ajanlja...stb.
En sokat olvastam, ami alapjan kialakitottam a velemenyemet, amit La Leche Liga oldalan talaltam legösszeszedettebben, leginkabb közerthetöen. 4 es fel eve, de akkoriban is sok mindent mondtak.
(Egy szoptatasbarat korhazban szültem, ahol a föorvos lett a gyerekorvosom, es kepzeld el, ez az orvos le akart beszelni (!) a szoptatasrol: 2 honaposan hozzataplalast javasolt, mivel szerinte utolso meres ota nem eleget ment fel a sulya, es szoptatos tanfolyamot is a figyelmembe ajanlotta, ha esetleg kerdesem van...! Az emlitett oldalon viszont mar elözöleg tajekozodtam, hogy teljesen normalis, ha a baba sulya nem feltetlenül egyenletesen gyarapszik, azaz ahogy nalunk volt, eleinte nagyobb ütemben, majd a 2 honapos egy stagnalas volt, söt, pont a hozzataplalassal lehet leszoktatni majd az anyatejröl, igy nem hallgattam az orvosra. A következö kontrollon ugyanez az orvos, csodalkozva, hogy a kizarolagos szoptatas mellett ujabb fejlödes, gratulalt. Ja, mellekesen fizetös szoptatos tanfolyamokban is erdekelt am ez az orvos...)
3.
Milyen szoptatási tanfolyamról van szó?
Mert ha valakit érdekel ilyesmi, az SZME is szervez ilyeneket időnként. És az ő tanfolyamaik már korrektek is. :)
Köszönöm a válaszokat! 1 hét telt el a totális kétségbeesésem óta, és igazatok volt, tényleg változott a helyzet, és jó irányba. Tejcim is kezd rendesen megindulni, a szopizás ideje is lecsökkent 2 óráról 40-50 percre. Igaz, ha csak szopik, utána 2 órával újra éhes, ilyenkor viszont már tápszert is kell adnom neki, mert 2 óra alatt nem termelődik még elég tej, de most jól elvagyunk így. Ha csak tápszert eszik, akkor 90 is legurul, de akkor 3-4 órát végigalszik, így tud "töltődni" a cicim. Szopinál nem tudom mennyi fogy, mert nem vagyok hajlandó méregetni. 2 napig csináltam, de csak idegesítettem vele magamat is meg a gyereket is.
Szóval, alakulunk!
Iszom a Mecsek teát, szedem a homeós bogyót, bízom benne hogy minden rendben lesz!
Köszi
Én sem javaslom ezt a megoldást, bár elhiszem, hogy ezzel kicsit megnyugodtál.....
A tej termelődéséről tudnod kell, hogy a java nem két szoptatás között termelődik, hanem szopatás alatt!! A köztes időben is termelődik valamennyi, persze, de ez a tárolt tej idővel egyre kevesebb lesz, ahogy a tested megtanulja, hogy kb. mikor és mennyi a babád igénye. (Pazarlás lenne folyamatosan gőzerővel termelni, nemde?) Ezzel párhuzamosan viszont az aktuálisan, szopi alatt termelődő tej egyre több lesz, hiszen akkor és ott lesz szükség a tejcsire. Vagyis szopik között egyre laposabb lesz a cici, kevesebb a tárolt tej, de ettől még a szopi alatt egyre több fog megtermelődni - vagyis simán lesz elég tejed!
Namost azzal, hogy húzod az időt a szopik között, hogy jól feltelj, láthatod, hogy csak a tárolt mennyiség növekszik (amíg még), de a frissen termelt, amelyik a nagyobbik rész, egyre kevesebb lesz. Vagyis szándékod ellenére pont hogy apasztani fogod magad hosszabb távon! Ezzel ugyanis azt üzened a testednek, hogy nem kell annyi tej, a baba ritkábban igényli a szopit, ezért hamarosan csökkenni fog az egyszeri mennyiség is. (Nézz utána akár itt is, ezzel a módszerrel lehet teljesen elapasztani a tejet, ha valaki azt szeretné.)
Ráadásul a tápszeres pótlás még további problémákat okozhat: Mivel a táp miatt ritkábban szopik a baba, egyre csökken a tejmennyiség.. ami miatt egyre több tápszert kell adnod, ami még jobban apaszt.. és ezzel belépsz egy ördögi körbe, amiből elég nehéz visszaállni. Plusz, valószínűleg üvegből adod a pótlást, ami könnyen cumizavart is okozhat. Ami aztán, ha nem veszed időben észre, könnyen szopási sztrájkba torkollhat, amikor a baba egyszerűen nem hajlandó már szopizni. Gondolom, sejted, hogy ilyenkor már igen nehéz bármit is csinálni...
Én óva intenélek attól, hogy ezt ebben a formában folytasd, legalábbis ha hosszabb távon szeretnél még szoptatni. Tudom, hogy nehéz ez az időszak, de próbáld meg elhagyni a tápszert, mert egyrészt felesleges, másrészt gátolhatja a folytatást. Ha egyszerre nem sikerül, akkor csináld lassan, lépésenként (napról napra csökkenjen a tápi mennyisége), és ezzel párhuzamosan gyakrabban kellene szoptatnod. Hidd el, ha van tejed, jó eséllyel tudsz annyit termelni, hogy elég is legyen!
Természetesen te döntesz minderről, de elég sok hasonló sztorit olvashatsz itt is.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!