Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért lustulhatott el egyik...

Miért lustulhatott el egyik napról a másikra a 2 hónapos, eddig nagyon szépen szopizó kisfiam?

Figyelt kérdés

Eddig 20-30 perc alatt szopizott 160-180 grammot, most meg egy óra alatt 100-at is alig, azt is nagyon lassan, szenvedve. Félek, hogy nem fog gyarapodni megfelelően.

Próbáltam már sokmindennel ösztönözni, de hiába. Szopi után persze nyűgös, mert nem lakik jól. Alig alszik napközben :(


2008. máj. 22. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
52%
Szia biztos hogy a fiucska lusta ? Nem lehetséges hogy már nem annyirra táplálo a tej és kevés is? Mert akkor potolni kell tápszerrel is
2008. máj. 22. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szia, köszi a gyors választ, de nem vagyok biztos abban, hogy a tejcsi kevés, mert amikor megkínálom a másik cicvel, nem fogadja el. :(

Sőt, néha úgy tűnik, mintha elfelejtette volna, hogy hogyan kell bekapni a mellbimbóm. Pedig csak játszócumija van, cumisüvegből nem kap semmit.

2008. máj. 22. 12:15
 3/8 anonim ***** válasza:
Értelek a növérem volt igy és neki sajnos utána már nem is szopizott a kisfiam kigy lefejte és cumisüvegből etette de remélem veletek nem ez lesz
2008. máj. 22. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia.Mi is így voltunk,e´n vettem bimbóvédöt,(AVENT,ilyen ve´kony szilikon)e´s csodák csodájára beindult a szopizás.Annyi volt a gond,hogy lusta volt a lányom,és ezzel a szilikonnal könnyebben tudta szívni.Azóta rendesen szopizik,minden segédeszköz nélkül.

Egy próbát megér.

16hetes kislány anyuka´ja.

2008. máj. 22. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia én egyelőre nem nyúlnék tápszerhez, mert ha kevesebb lenne a tejed, akkor éppen, hogy mohón szopna, és nem dudlizna órákat. Szerintem egyik napról a másikra pedig nem lesz kevésbé laktató a tejed, mi lenne az oka annak?

Hány kilós a baba, mert a 160-180 gramm egy 2 hónaposnak szép teljesítmény!!!

A helyedben az LLL-el felvenném a kapcsolatot, biztosan tudnak segíteni.


Nálunk a 3. hónap környékén volt ilyen "szenvedés", amikor elkezdett nyálazni a foga miatt, és annyira összenyálazta a mellbimbómat, hogy állandóan kicsúszott a szájából, össze-vissza kapkodta a fejét, és a végére úgy elveszítette a türelmét, hogy ordítani kezdett. Egy pár nap eltelt mire erre rájöttem, és egyszerűen letöröltem egy zsepivel szopás közben. Azóta ez a probléma elmúlt.

Létezik szopási sztrájk is, bár azt nem tudom,hogy milyen, mert nálunk nem volt...

Azt is olvastam, hogy a füle is fájhat, és az intenzív szopástól még inkább érzékeny, ezért "lustult" el.

Remélem megoldódik a probléma!

2008. máj. 22. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Nagyon szeretném minél tovább szoptatni a Babámat, de sokszor hallottam már, hogy "csak 2-3 hónapig vudtam szoptatni" kezdető történeteket. Remélem nálunk nem erről van szó!
2008. máj. 22. 15:12
 7/8 anonim ***** válasza:

A bimbóvédő tényleg jó. Az én kicsikém is csak azzal eszik, anélkül nem kell neki a cici, de pl a cumisüveg se. Próbáld ki sztem te is, lehet bejön. Ne add fel semmiképp. Nálunk is volt ilyen időszak, de túljutottunk rajta. Azóta cicimániás 4 hós múlt.

Sok sikert!

2008. máj. 22. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A játszócumi is bazavarhat, én megpróbálnám pár napig hanyagolni... egy próbát megér, nem? Ritka, hogy ilyen történik, de lehet, hogy pont ti vagytok abban a kis százalékban sajnos :(

Sokat legyél vele összebújva, nagyon gyakran kínáld emg szopival.

És felhívhatsz egy tanácsadót is: www.lll.hu/telefon

2008. máj. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!