Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Mit tegyek, hogy legyen sok...

Mit tegyek, hogy legyen sok tejem?

Figyelt kérdés
2 hónapos a fiam. Egész éjszaka alszik, akkor nem szopizik, reggel 160 g anyatejet eszik, napközben 3 óránként 40- 50 grammot! Most tápszerrel pótlom! Van még esélyem, hogy csak anyatejet egyen a babám? Fitolac teát iszik napi3 at, és sok folyadékot iszok, napi 3 litert!
2012. szept. 14. 17:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Homeobogyó, tejszaporító tea,Karamalz ital,esetleg alkoholmentes sör. Ez mind segít :) Jah és szoptatás után fejés,lehetőleg 3 óránként,így megindul a tej.

Én jelenleg apasztásban vagyok,mert olyan sok van :S

2012. szept. 14. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Ne pótold, hanem rakd gyakrabban mellre, a babánál jobb serkentő nincsen.


Ha éjjel bírod, akkor kelj fel fejni, mert hajnalban van a legtöbb tej - de ez elég megterhelő hosszú távon. Csináltam:)

2012. szept. 14. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 xStefix ***** válasza:
100%

Ne adj neki pótlást, hanem igény szerint szoptass, vagyis amikor kér, adj neki. Mindegy, miért akar szopizni: éhes, szomjas, álmos, nyűgös, fáj valamije.. erre mind jó a szoptatás. Ez a sok-sok inger pedig meg fogja növelni a tejed is!

Mérni pedig felesleges, csak ráparázol az egészre. Nagyon nem javasolt!


Az enyém 3 hónapos múlt, van, hogy félóránként szopizik, de még egyszer se kellett pótolnom. Igaz, ő néha éjjel is másfél óránként kér... de megéri.

2012. szept. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!