Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért szólnak le mindent, ami...

Miért szólnak le mindent, ami régi módszer?

Figyelt kérdés
Attól még működhet, különben már kihalt volna az emberiség.
2008. ápr. 27. 14:25
 1/4 anonim ***** válasza:
90%

Szia! Nem feltétlenül rossz az, ami régen volt, hiszen élek én is, de pl laktózérzékeny vagyok, ami származhat abból, hogy 6 hónaposan már tejet ittam. Ráadásul akkoriban 3,6-os!! tejet adtak a babáknak. Nem mondom, hogy tutira azért van, de 90% (orvos szerint). Én abban a szellemben neveltem/nevelem a gyerkmekeimet, hogy tudatában vagyok annak mi volt régen a szokás, és mi a most bevált módszer. Az első fiam tápszeres volt, 4 hónaposan kezdtem bevezetni más kajcsit. Addig hallgattam anyámat-anyósomat, hogy megpróbáltam 3 hónaposan is, de szegénykémnek nem volt még érett rá a gyomra, ezért 1 hónapot halasztottunk. Tehát nálunk az "új módi" vállt be. A második 6 hónapig csak anyatejet kapott, egy korty vizet sem fogadott el, utána kezdtük a hozzátáplálást. Őt igény szerint szoptattam, volt is tejem, nem úgy, mint az elsőnél. Cumisüveg sosem volt a szájában. (cumi igen)

Azon kell elgondolkodni, hogy több évtized tapasztalata csak számít valamit. Rengeteg allergiás van, a hosszan tartó szoptatással, az ételek fokozatos bevezetésével (és nem véletlenül van meg minden zöldségnek az ideje, hogy mikor add a babának) csökkenthető az allergiás megbetegedések száma. És rengeteg dolog van még, de ez egy külön téma.

Remélem erre gondoltál. Egy 27 éves, kétgyermekes anyuka

2008. ápr. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen, erre gondoltam! Köszönöm a választ! Végre valaki érthetően írta le, hogy mi miért jobb úgy, ahogy most tanácsolják, mert eddig sajnos csak azzal találkoztam, hogy "micsoda borzalmas, régi nézetek vannak, azok sose voltak jók...". Köszi mégegyszer a választ!!!
2008. ápr. 27. 15:15
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Nyilván működnek a régi módszerek is, hiszen, ha nem működnének, ahogy Te is írtad, már kihaltunk volna. Nem az a baj velük, hogy nem működnek, hanem az, hogy azóta tudjuk, hogy hogyan jobb. Működik a régi is, de van sok hibája, ami apróbb-nagyobb bajokat okozhat. Vagy nem, de miért kockáztatnánk?

Egyébként meg relatív.hogy régi, mert a mi szüleink-nagyszüleink idejében alkalmazott módszereket mondjuk most réginek, és erről bizonyosodott be, hogy nem a legjobb. De a dédanyáink még jól csinálták! Nagyjából úgy, ahogy most ajánlják. Csak a XX. század közepén a tudomány okosabb akart lenni a természetnél. Akkor az volt az új módszer, amit jobbak hittek annál, ami évszázadokon keresztül bevált. Tévedtek.

2008. ápr. 27. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
90%
Nagyon szívesen. Még az eszembe jutott, hogy én ugyan nem emlékszem rá, de anyuéktól, meg nagymamámtól állandóan hallom, hogy pl milyen kevés autó járt, út sem volt ott, ahol most van, mert nem volt rá igény. Hát most ugyebár nem ez a helyzet, tehát a környezetszennyezés is magasabb fokú, mint régen. Ezzel párhuzamban szerintem az élelmiszerek minősége is romlott, amiből lehet, hogy jobb, ha minél később kap a baba. Itt viszont megint csak az allergénekhez jutottam. Hát ez a 21. század :o) De szerintem baba-barátabb. 1. válaszadó :o)
2008. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!