Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Lehet a szoptatástól farkas...

Lehet a szoptatástól farkas étvágyam?

Figyelt kérdés
Állandóan rágcsálnék ,ennék valamit.A szoptatástól van?
2012. ápr. 24. 11:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia.

Vigyázz a szoptatós kívánóssággal!Nagyon hízlal.Én 8 kg-ot híztam csak a szopizás alatt.Terhesen csak 10kg-ot ami majdnem le is jött a szüléskor.

2012. ápr. 24. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igen tudom.már ragadt rám pár kg.csak nem értem régen sosem ettem ennyit és ilyeneket nem is kívántam.Mástól meg azt hallom hogy fogy a szoptatás alatt.
2012. ápr. 24. 11:42
 3/6 anonim ***** válasza:
Hogyne!Én is híztam,probálj inkább csak gyümölcsöket enni,én nagyon sokszor felvágtam minden félét,és azt nassoltam.Vagy pattogatott kukorica.Nekem ezek váltak be,és így nem annyira híztam.
2012. ápr. 24. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én is sokat híztam ezért - szerintem nem csak a szoptatás a ludas, hanem a kialvatlanság is, mert az alvás helyett az evéssel próbálja pótolni az ember lánya az energiát. Próbálj meg kevesebb szénhidrátot/cukrot fogyasztani - neten van sok táblázat (pl. [link] az alacsony értékűekből próbálj összeállítani magadnak nasikat. Plusz aludj, amikor csak lehet :)
2012. ápr. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, sőt biztos :) Ez szénhidrátéhség, a szoptatás alatt leesik a vércukrod, és nem pótolod megfelően, ezért aztán jön a falási roham. Ha megfigyeled magad, rá fogsz jönni, hogy az esetek nagy százalékában magas szénhidráttartalmú ételekre veted rá magad, pl nem a húsra, de nem is a zöldségre. Van megoldás, kiegyensúlyozott étrenddel ez kivédhető olyan mértékig, amikor már kezelhetőnek tudod érezni a dolgot. A titok a zöldségekben van, pl krumpli, rizs, tehát a laktatóbbakkat edd, ezeknek magas az összetett szénhidráttartalma, ami lassan bomlik le a szervezetben, így sokkal tovább biztosítják a vércukor normál szinten tartását. Levesek, tartamas zöldséglevesek, pl kész keverékből krumplival főzöl egy levest. Főzelékek stb. Ha pedig jön az éhségroham, egyél gyümölcsöt, vagy levest, ezzel magadnak, és főleg a babádnak is jót teszel. :)
2012. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is mindig ennék, de végülis ha belegondolok, hogy több mint 1 litert eszik a babám, és átlag fél liter a napi fölösleg, akkor ezt azt hiszem valamiből elő kell állítanom neki... sokszor szoktam enni kevesebbet, de nem nasit, hanem normál kajákat, amiktől szerencsére eddig nem híztam. (sőt) Szerintem oszd el az ebédedet 3-4 felé, meg hasonlóan a többi étkezést. Én most annyiszor eszek, ahányszor szoptatok, mert olyankor mindig kopog a szemem az éhségtől! :-)
2012. ápr. 24. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!