Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Miért leszek ideges a szoptatá...

Miért leszek ideges a szoptatástól?

Figyelt kérdés
20 hónapos a kisfiam, és örülök, hogy még van tejcsim, de valamiért olyan ideges leszek a végére. régebben nem volt ilyen gond!
2012. ápr. 23. 20:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem, azért, de egy kicsit bővebben is kifejthetnéd... így, látatlanba nem lehet megállapítani, hogy miért van.
2012. ápr. 23. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
igazából azért nem fejtettem ki, mert az életemmel minden rendben, ezért is nem értem miért van.
2012. ápr. 23. 21:27
 3/6 anonim ***** válasza:
66%
Kezdesz fáradni, ami nem is csoda. Nem kis teljesítmény ennyi ideig szoptatni, már önmagában sem. De egy közel két éves gyerekkel már rengeteg plusz dolog van, ami egy csecsemőnél nincs.Játszani vele otthon, játszóterezés, önálló evésre szoktatás stb. Szerintem már bőven ideje van, hogy önállóan egyen,vagy legalábbis ne ciciből és ilyenkor már mindent adhatsz neki.Fejd le a tejet, és add neki cumisüvegből, vagy most már inkább csőrös pohárból. De utóbbiból esetleg sok mehet kárba, ezért inkább keverd be neki a papiba, esetleg este add neki üvegből.Az anyatej kincs, de azért figyelembe kell venni, hogy a gyerek nő,ezzel együtt az igényei is változnak, és ezeknek meg kell felelnünk, nekünk anyáknak.Amíg van tejed, addig add neki, csak esetleg már más formában. Amúgy is elfog apadni, pláne ha ideges vagy ez ügyben. Amúgy pedig gratulálok!!!
2012. ápr. 23. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem cumizott vagy cumisüvegezett soha, fél éves kora óta vizet is pohárból vagy csőrös pohárból kap. egyedül eszik teljesen, és mindent megeszik. ügyes gyerkőc, de a cici a mindene, csak már feszült vagyok tőle! fejni már sem kedvem sem erőm, 1 éves koráig 4 gyereknek adtam még mint hivatalos tejadó! mire kétéves lesz szeretném szépen leszoktatni a ciciről! még az lesz nehéz sajnos. köszönöm a választ.
2012. ápr. 23. 21:52
 5/6 xStefix ***** válasza:
100%

Szerintem a mélyben te is tudod ám, hogy miért vagy feszült: mert te már lassan befejeznéd, de úgy látod rajta, hogy ő még valószínűleg nem fogja akarni. Hát ezért. ;)

Nem könnyű helyzet, de akkor ezek után azt is sejted szerintem, hogy min múlik a dolog: a te döntéseden. Ami kétféle lehet: vagy hagyod őt magától elválasztódni - ebben az esetben ugye megeshet, hogy ez még hosszabb időt is igénybe vehet (amit mondjuk azért meg tudsz gyorsítani, ezt se felejtsd el közben!). Vagy úgy döntesz, hogy te választod őt el - és akkor határozottnak és következetesnek kell lenned, akkor is, ha ő azt jelzi, hogy mást szeretne.

Én mondjuk az elsőt szoktam célszerűbbnek gondolni, de nem vagyunk egyformák és a helyzeteink sem azok. A lényeg, hogy bármelyik variáció mellett is dönts, jól gondold végig előtte, és ha biztos vagy magadban, akkor állj ki mellette. Így, mivel magabiztos leszel, már nem fogsz idegeskedni sem. ;)

2012. ápr. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! tényleg lehetséges, hogy azért vagyok feszült, mert én már nagyon nem akarom, de neki jót szeretnék és hát adom! de ő pedig túlzásba esik, kell ha nem éhes vagy ha éppen unatkozik! lassan próbálom elválasztani, már pár hete elkezdtem, hogy csak akkor adok neki ha nagyon muszáj, pl este alváshoz, napközben többször kap szilárd ételt! köszönöm, szép napot nektek!
2012. ápr. 24. 17:01

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!