Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Sógornőm szeretné megkérdezni,...

Sógornőm szeretné megkérdezni, hogy a 4 hónapos kislánya szopizás közbe egyre sűrűbben harapja a cicit mitől van? Szoptassa tovább vagy rá kell térni-e a tápszerre!

Figyelt kérdés
2012. ápr. 4. 15:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha van teje, szoptassa minél tovább!!! :) Lehet csikizi az ínyét a fogacska, ezért harap. :)
2012. ápr. 4. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
ja ja én is ezt javasoltam ill. mondtam neki.... :)
2012. ápr. 4. 15:37
 3/6 anonim ***** válasza:
Ezért nehogy áttérjen a tápszerre!
2012. ápr. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A harapásnak a fogon kívül lehet oka a nem megfelelő mellre helyezés(lehet, hogy pont a fogak miatt veszi be másképp, kevésbé a bimbóudvart a baba, és kicsúszás ellen rátart az ínyével). Próbálja ki, hogy harapáskor kiveszi a pici szájából és jó nagyra nyitott szájnál teszi csak vissza. Az áll finom lefele húzásával lehet segíteni nagyra nyitni a száját.

E mellett/ ezen kívül az is lehet gond, hogy több tejre van szüksége a babának és türelmetlenségében harap. Ezen is segíthet a fent leírtmódszer a gyakoribb mellretétel mellett(tejserkentés).

Ha továbbra is fennáll a helyzet, javaslom, hogy az LLL honlapján keressetek szoptatási tanácsadót, aki készséggel, akár személyesen segít.

2012. ápr. 4. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is ezt csinálta. Nála utánna nem sokkal megjelent egy fogacska. Sajnos amikor az elsñ ki bújt, volt úgy, hogy vérzett is. Amikor már abba akartam hagyni a szoptatást addigra ki bújt a másik fog is és nem harapott. De ha nagyott harapott rá, mondtam neki határozottan, hogy: Nem szabad! és egy kis időre elvettem a cicit. Most már 8 hónapos és nem harap. Persze bele telett egy kis időbe amíg rájött, hogy miért veszem el a cicit és mit jelent a nem. Türelem és kitartás!
2012. ápr. 5. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kislányomnak segített a Dentinox zselé (nem tudom, hogy létezik-e). Minden esetre lehet, hogy a foga jön, és jól esik a babának, ha valami dörzsöli az ínyét. Próbálja masszírozgatni ezzel a géllel (vagy amit a patikában adnak)


Meg rá lehet szólni a babára, hogy fáj, előbb utóbb meg fogja érteni.

2012. ápr. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!