Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Drasztikus leválasztás?...

Drasztikus leválasztás? Szoptatás terhesség alatt?

Figyelt kérdés

Kiderült, hogy babát várok. Kisfiam még szopik, bár eszik mindent. 17 hónapos. Reggel és este szopik, napközben el tudom terelni a figyelmét, vagy max.sír egy kicsit, de éjjel nincs erre energiám és megszoptatom.(2x) Úgy érzem, már nincs erőm erre, hogy szoktassam le? Gyorsan, drasztikusan? Mit ajánlotok? Nem tudom pontosan hány kg vagyok, de max. 48kg (174cm) Ha nem szoptatnék, akkor max 2 kg-mal lennék több, szóval ilyen alkat vagyok. De félek, hogy a magzat kárára megy ez. Nem csak maga a szoptatás, hanem az, hogy én gyengülök le.

Férjemre nem számíthatok ilyen téren, mert 14 órákat dolgozik. Mit tegyek? Éjjel egyszerűen ne adjak neki? Ha sír, hát hagyjam? Majd elunja?



2012. márc. 29. 09:18
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Én 4 hónapos terhes voltam ameddig szoptattam. A baba szépen fejlődött de már én nem érezte jól magam ahogy nőt t a hasam. Sajnos ez csak úgy megy ha nem adsz neki. Nincs átmenet, hogy akkor reggel kapsz de este már nem. Nem érti egyszer miért kaphat másszor miért nem. Vedd el teljesen. Könnyebb mint gondolnád. Egy hét alatt azt is elfelejti hogy valaha szopott. Pár nap vészes, utána beletörődik. A fiam akkor 16 hónapos volt.
2012. márc. 29. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Drasztikusan ne válaszd el csak lassacskán. És mi lenne ha tápszert kapna? Elkészítenéd este amikor elaludt és egy melegen tartó termoszba raknád az üveget és ha felkel akkor megetetnéd? Így ő sem sír de te sem mész tönkre és a pocaklakónak is jó.
2012. márc. 29. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A tápszert sosem szerette, tejpépet sem. Párszor kipróbáltam, de inkább teát vagy vizet ivott.


Akkor vacsoráztassam be alaposan, amivel csak lehet, és ne adjak neki se este,se éjjel, se reggel...stb.?


A mellem nem fog begyulladni?

2012. márc. 29. 11:09
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne drasztikusan!

Én az éjszakai szopit hagytam el először (amikor terhes lettem a másodikkal), azzal az indokkal, hogy fájnak a cicik, és amúgy is most alszanak, majd reggel kaphat. Első éjjel nagyon kiakadt, vagy negyed órán át sírt, nem hagyta magát megölelgetni, megfogni, csak ült mellettem és ordított. Másnap éjjel csak 3-4 alkalommal felébredt, mondtam hogy reggel kap cicit, és szépen hozzám bújva visszaaludt. Azóta nincs éjszakai ébredés.


Vagy próbáld meg előbb a reggeli cicit elhagyni, még mielőtt kérné, gyorsan eltereled valamivel a figyelmét, mondjuk hogy futás reggelizni.


Mindenesetre: a fiad már okos, értelmes baba, felfogja ha azt mondod neki hogy fájnak a cicik, vagy hogy álmosak és aludniuk kell. Szerintem érdemesebb így, észérvekkel fokozatosan elválasztani, mint egyik napról a másikra.


Amúgy nekem kb 4 hónapos terhesen el is apadt a tejem teljesen (akkor volt a fiam 17 hós). Azóta elalváshoz ugyanúgy kap cicit, nem zavarja hogy nincs benne tej. :) Két hét múlva szülök, hát kíváncsi vagyok, hogyan lesz majd utána...

2012. márc. 29. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Általában a terhesség előrehaladtával megoldódik ez a probléma. Én 3 hónapos terhes voltam, amikor a lányom elválasztotta magát. Mellre tettem, de mindig csak sírt. úgyhogy adtam neki tápszert. Előtte soha nem itta meg, de akkor igen. És utána már soha többet nem kérte a cicit, maradt a cumisüveg. Szerintem kínálgasd te is tápszerrel, ha már nem ízlik neki az anyatej a terheshormon miatt, akkor el fogja fogadni.
2012. márc. 29. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Én 16 hóskorában a lányomnak azt mondtam,hogy a cici éjjelalszik,mert pihennie kell és reggel mikor a napocska is felébred akkor újra lesz tejcsi...Még másodikéjjel kelt de csak megsimizte és kész!Azóta ha fel is ébred összebújunk és alszunk tovább!


20 hós volt mikor terhes lettem, még 3* szopizott!

A reggelirosszullétek miatt 1 hét alatt már csak délben és este szopizott!


16 hetes korban (terhesség) kezd a szervezeted a kicsinek való tejet (előtejet) termelni,ezt nagyon sok gyerkőc már nem kéri és magától elhagyják!


Hát alányom pont akkor volt 2 éves,gondoltam is,hogy ha abba is hagyja pont jó...


De sajnos én kórházba kerültem 2 hétre veseleállással,ami úgy megviselte,hogyutána megint szopizni akart!Én meg nem bántam...engem nem zavar,nem okoz fájdalmat..


Így az én lányom így hogy 34 hetes terhes vagyok így is szopizik!Nálunk működik minden a kicsire nincs semmikárod hatása,mertmár most 3 kiló Ő is...


Én sem híztam sokat,de Ők megkaptak mindent!Szóval ettől ne félj,hogy nem kapják meg amire szükségük van!


De természetesen ha tégedzavarakkor ne tedd,de csak fokozatosan!

Ésmár nagy ahhoz,hgy szépen elmondd neki,hogy neked ez fáj...

Legalábbis nekem már már 16 hósan megértette!Meg amikor terhes lettemnekem is volt pár alkalom,hogy fájt,akkor mondtamneki,és aznap nem szopizott!Másnap megkérdezte,hogy jól van-e a cici szabade!Azt hittem megeszem!:)


Szóval szerintemha őszintén elmondod neki,akkormegérti!Már nagy!

Persze akkor is csak fokozatosan lehet elhagyni a szopikat!


Nálunk amegbeszéljük őszintén módszer mindenremegoldás!


2 éves 4 hós szopizó kislány és 34 hetes pocakcsajszi anyuja

2012. márc. 30. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet az előttem szólóakkal. Enyém volt az első komment. Az én kisfiam teljesem cicifüggő volt. Soha életében nem ette meg a tejpépet, tápszert semmit. Megpróbáltam azt hogy fogokozatosan leszoktatom. Hidd el sokkal betegebb volt abba mint hogy nem kapott és őszintén mondom EGY HÉT alatt megoldódott minden. Ő soha nem választotta volna le magát. Nem változott meg a tejem íze 4 hónapos terhesen sem. Sokan mondták majd elhagyja hát nem. Hogy ha adsz neki egyszer akkor ő nem tudja megérteni (nem felnőtt) hogy csak most az egyszer és legközelebb akkor nem adok. Pontosan ahogy írtad, megunja. Nem fogja kérni, megérti hogy nem kap. Ebbe nem fog lelkileg belerokkanni mégha fáj is neked.
2012. márc. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek a választ, tapasztalatokat!


Úgy néz ki,hogy Anyukám segít az éjjeli szopiknál, azokat fogjuk elhagyni először. Remélem 3-4 nap alatt megszokja, hogy max vizet kap, de ezért nem érdemes felkelni. A reggelit időközben sikerült elhagyni (igaz még csak 2 napja van így) remélem ez marad. :)

Aztán,ha ez megvan, akkor jöhet az esti elhagyása. Azért, ha már újra átalszom majd az éjjeleket, az nagyon jó lesz... ! :)


Mindig tanul valamit az ember... főleg a saját hibájából. A kistesónál ezt az éjszakai alvást tuti, hogy hamarabb bevezetjük. Neki se jó,ha zombi vagyok. Csak eddig úgy voltam vele, hogy nehogy valami lelki törést szenvedjen. Meg nekem is egyszerűbb volt(együtt aludtunk). Most meg tök nehéz beszoktatni az ágyába.


Köszönöm, hogy leírtátok, h nektek mi vált be!

Én sajnos már olyan fáradt vagyok, hogy nem várok tovább.

2012. márc. 30. 09:56

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!