Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Szoptatás » Ki találta ki ezt a tévhitet?

Ki találta ki ezt a tévhitet?

Figyelt kérdés

Mindenhol azt olvasom, hogy szoptassak igény szerint, minél többet tegyem mellre a babát, akár 1/2-1 óránként. A tej szoptatás alatt termelődik...

Ma 1 óránként kellett mellre tenni a babámat, mert nyűgös volt a front miatt. Ha igaz lenne, hogy szoptatás alatt termelődik a tej nagy része, akkor miért marad plötyi a mellem, és miért kellett neki cumisüvegből tejet adnom? Ugyanis elfogyott a tej a ciciből, sírt rajta. Tegnap meg simán megevett este 190 m-t és még maradt is benne!!!


Ekkora hazugságot!


2009. jún. 7. 23:20
 1/9 anonim ***** válasza:
60%

Ezzel én sem értek egyet, hogy szopi közben termelődik, mert akkor reggelre nem lenne beton e mellem, holott nem is szopott éjjel. És ha ez igaz lenne, akkor mindenki tudna szoptatni, mert hát közben termelődik.

Lehet hogy valamennyi közben is termelődik, de teljes egészében szerintem is hülyeség.

2009. jún. 7. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
52%
Szerintem is butaság.Élő példa vagyok pici lányom óránként evett és most ott tartok,hogy nem tud (4hósan 70g-nál többet megenni)nagyon rossz erre rájön még az is,hogy sokszor eszik keveset és az emésztetlen tejre rámegy a tök friss és olyan hasfájása van,hogy csuda egy hete szenvedünk és már 130-200ig megiszik de nem igény szerint és láss csodát esténként nincs hasfájás és keserves sírás.Na bumm szerintem hülyeség ja és mostanra pótolnom kell e miatt.
2009. jún. 8. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
62%
ez nem egy tevhit. A tej valoban akkor termelodik ha a baba surun szopik. A mell nem olyan mint egy hordo ami egyszer kiurul. Lehet hogy kicsit furan hangzik de a lehgjobban a wc tartalyhoz tudom hasonlitani. Minnel tobbszor huzod le annal tobbszor telitodik, annal jobban no a vizfogyasztas. Te azt varod hogy a melled mindig feszuljon es meg legyen dagadva pedig az nem jo: olyankor tul sok a tejed es meg van a veszelye annak hogy begyullad a melled ha a baba nem uriti ki jol. Ez az elso napokban fordul inkabb elo minkor "bedurrannak" a mellek, de ez az allapot elmulik es aztan mar csak annyi tejed lesz amennyire szuksege van a picidnek. A normalis az ha puha a mell. Beszelned kene egy szoptatasi tanacsadoval mielott tapszerezed a babat hiszen van elegendo tejed. Ezzeket a dolgokat el kellett volna mondjak neked mikor kijottel a szuldobol. Helyesen szoptatani meg kell tanulni es nem szabad bedolni a tevhiteknek mert igy csak a baba jar porul.
2009. jún. 8. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
46%

Én sem egészen értem ezt a szoptatás allat termelődik dolgot.

Mert akkor este 7 és hajnal között miért lesz tele a mellem?

Én szoptatom a 3 hónapos lányomat, kap enni , amikor kér, de nem lóg egész nap a cicimen.

2009. jún. 8. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
71%
Ez egyáltálán nem tévhit!A mell soha sem ürül ki teljesen.Minél többet szopik a baba annál több tejed lesz.A hormonok amik a tejért felelősek (oxitocin, ploraktin), szoptatás alatt indulnak be.Reggelre azért van több tejed mert a pihenés is jó hatással van a hormonok termelődéséhez.Nem hiába mondják hogy sokat kell pihenni.A stresz és a negatív gondolatok gátolják a tej termelődését.A szoptatás 95%-ban fejben dől el!Mi tápszerrel jöttünk haza a korházból és csak a kitartásomnak köszönhetem, hogy még most is kizárólag szopik a babám (4,5 hós).
2009. jún. 8. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%

Ez nem tévhit. Az a tévhit, hogy 1 napig csinálod és hatalmas mennyiségű tejet fogsz tudni termelni. Ehhez jóval több idő kell.

3 hónapos volt a babám, amikor majdnem elment a tejem. Szerencsére volt lefagyasztva, úgyhogy tudtuk pótolni. De akkor szinte egész nap mellen volt, 10 napig!!! És akkor visszajött. Sokan túl hamar feladják. Olvastam, hogy a nők 50 %-a nem szoptat, pedig genetikailag csak kb az 5 % lenne rá képtelen.

2009. jún. 8. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Ha nem csak a megerősítő válaszokra vagy kíváncsi, hanem tényleg meg akarod menteni a tejed, akkor olvasd el figyelmesen a belinkelt írást. Különösen a 6. pontot, ahol közérthető módon levezetik, h' hogyan termelődik az anyatej. Arra a kérdésre pedig, h' "ki találta ki ezt a tévhitet", a válasz az, h' a természet így alkotta meg az anya szervezetét, ezért ez nem tévhit, hanem tény. Egyébként kilenc hónapig szoptattam, nem volt zökkenőmentes, mert én is tapasztaltam azt amiről írsz, de a megoldás tényleg nem a ritkább szoptatás, hanem a gyakoribb volt. A gyakori mellretétel eredménye kb. 3-5 nap múlva jelentkezik. Azt anyatejet kb. 1 óra alatt emészti meg a baba gyomra, ennél gyakoribb evés valóban okozhat hasfájást, de a három óránkénti evés az első hónapokban egyenes út a tej elapadásához. Hagyni kell, h' a baba állítsa be a számára megfelelő étkezési gyakoriságot. Nálunk például ez két-két és fél óra volt végig a kilenc hónap alatt.

2009. jún. 8. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
58%
a 3. valaszolo vagyok...megnyugtat hogy vannak meg olyan anyak akik kellokeppen tajekozodnak a szoptatasrol mielott meg tapszereznek a gyereket.
2009. jún. 8. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Azalatt az 1 óra alatt, amikor nem szopizik a kicsid, azért folyadékot igyál. Nem 1 litert, de pár kortyot legalább. Csak úgy a semmitől, magától nem termelődik.
2009. jún. 8. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!